Etiketler

HAK-İŞ Genel Başkanı Arslan’dan Öz Büro-İş Sendikası’na ziyaret

Hak-İş Konfederasyonu Genel Başkanı Mahmut Arslan, Öz Büro-İş Sendikası Diyarbakır İl Başkanı Mehmet Aküzüm'ü ziyaret etti.

'Bu ülke 15 Temmuz'da yedi düvele karşı mücadele etti'

Hak-İş Konfederasyonu Genel Başkanı Mahmut Arslan, ‘15 Temmuz sıradan bir darbe girişimi değil emperyalist ABD'nin ve onun örgütü NATO'nun Türkiye'yi işgal girişimidir. Bu ülke 15 Temmuz'da yedi düvele karşı mücadele etti.’ dedi.

HAK-İŞ Genel Başkanı Arslan: “15 Temmuz NATO ve ABD’nin Türkiye’ye karşı bir işgal girişimidir”

HAK-İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan, 15 Temmuz'da yaşananların NATO ve ABD'nin Türkiye'ye karşı bir işgal girişimi olduğunu söyledi.

7 milyon kişi bu haberi bekliyor!

Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan, yeni asgari ücretin tek kişiye göre değil 4 kişilik bir aile olarak öngörülüp belirlenmesi gerektiğini belirtti.

Hak-İş Genel Başkanı Arslan’dan Göğebakan’a ziyaret

Hak-İş Konfederasyon Genel Başkanı Mahmut Arslan, Erzurum Baro Başkanı Talat Göğebakan'ı makamında ziyaret etti.

Hak İş, 1 Mayıs için Erzurum’da

Hak İş Sendikası Genel Başkanı Mahmut Arslan, sendika üst düzey yönetimi 1 Mayıs İşçi bayramının geniş katılımlı kutlaması için Erzurum'a geldi.

Hak-İş Konfederasyonu Genel Başkanı Arslan’dan Başkan Sekmen’e ziyaret

HAK-İŞ Konfederasyonu Genel Başkanı Mahmut Arslan, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen'i ziyaret etti.

Hak-İş Genel Başkanı Arslan: "1 Mayıs’ı Erzurum’da kutlayacağız"

Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan, konfederasyon olarak bu yıl 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kutlamalarını Erzurum'da yapacaklarını belirtti.

Hak-İş Konfederasyonu Genel Başkanı Mahmut Arslan:

Hak-İş Konfederasyonu Genel Başkanı Mahmut Arslan, 16 Nisan'ın çok büyük bir öneme sahip olduğunu ifade ederek, Bu referanduma giderken, bazı sıkıntıları olan, kızgınlıkla, kırgınlıkla ve küskünlükle 'ben oyumu hayır olarak kullanacağım' diyen bazı kardeşlerimiz var. Ben o kardeşlerime sesleniyorum; arkadaşlar, bu bir genel seçim veya bir yerel seçim değil, bu bir siyasi olay da değil, bu Türkiye'nin yüzyılını ilgilendiren tarihi bir karar. O yüzden kırgınlıklarımızı, küskünlüklerimizi bu tarihi kararda bir kenara bırakmalıyız. Krizler içinde boğuşmak istemiyorsak 'evet' demeliyiz dedi.

Büyükşehir’de toplu iş sözleşme sevinci

Erzurum Büyükşehir Belediyesi ile HAK-İŞ Konfederasyonu arasında toplu iş sözleşmesi imzalandı. Erzurum Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu'nda gerçekleşen imza törenine Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, HAK-İŞ Konfederasyonu Genel Başkanı Mahmut Arslan, Büyükşehir Belediyesi yetkilileri ile işçi temsilcileri katıldı. HAK-İŞ Konfederasyonu ile güzel bir çalışma gerçekleştirildiğini ifade eden Başkan Sekmen, yaptığı konuşmada, emeği geçenlere teşekkür etti. Başkan Sekmen, Türkiye'mizin en önde gelen işçi sendikalarımızdan olan HAK-İŞ ile birlikte güzel bir çalışma gerçekleştirdik. HAK-İŞ Konfederasyonu temsilcisi ile belediyemizin temsilcileri arasında çok uyumlu bir süreç tamamlandı. Biz burada güzel hizmetlere imza atıyoruz. Bunları yaparken işçi arkadaşlarımızın gayretlerini, fedakrlıklarını, emeklerini görüyoruz. Bu doğrultuda uzlaşı kültürü ile sözleşmeyi imzalıyoruz. Süreç içinde hem belediyemizi zor duruma sokmadık hem de işçi kardeşlerimizi mutlu etmeye çalıştık. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum diye konuştu.

Arslan'dan taşeron işçi ve 1 mayıs açıklaması

HAK-İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan, taşeron işçi ve 1 mayıs ile ilgili açıklamalarda bulundu.