Etiketler

Manevi Destek Ekibi deprem bölgesinde

Diyanet İşleri Başkanlığı, Elazığ'da yaşanan 6.8 büyüklüğündeki depremde yakınlarını ve evlerini kaybeden depremzedelere destek vermeleri için bölgeye Manevi Destek Ekibi gönderdi.

Şehir Hastanesi'nde hastalara manevi destek

Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesinde 'Manevi Destek ve Rehberlik' hizmeti ile hastaların moralleri yüksek tutuluyor.

Yargıtay'dan emsal karar! 'Geriye doğru nafaka istenemez'

Mahkemece velayeti kendisine verilen çocuğuna 13 yıl boşunca hiçbir maddi ve manevi destek vermeyen baba, geriye dönük nafaka ödetilmeye mahkum oldu. Sorumsuz babanın temyizini inceleyen Yargıtay, annenin 13 yıl boyunca çocuğunun tüm bakımlarını üstlenmesini 'ahlaki ödev' olarak niteleyip kadının nafaka talebini reddetti.

Selahattin Eyyubi Devlet Hastanesi’nde ’Manevi Destek Birimi’ kuruldu

Kamu Hastaneleri Birliğine bağlı Diyarbakır Selahattin Eyyubi Devlet Hastanesi bünyesinde 'Manevi Destek Birimi' kuruldu.

Aileler İçin Manevî Destek Programları yapılıyor

Erzincan Müftülüğü tarafından aileler için manevi destek programları düzenleniyor. Her yıl Mayıs ayının ikinci haftası olarak belirlenen Aile Haftası münasebetiyle, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından Aileler İçin Mnevî Destek için program düzenleniyor.

Çakıl taşlarıyla Afrin’deki mehmetçiklere manevi destek

Erzurumlu ünlü ressam ve çakıl taşıyla resim sanatının dünyadaki tek temsilcisi Fehim İbrahimhakkıoğlu, yaptığı ''afrin '' temalı resimde bağımsızlığımızın sembolü Türk Bayrağımızı ve şerefli Türk Ordusunun kahraman mehmetçiklerini resmetti.

Akçadağ’da Askere Moral ziyareti

Malatya'nın Akçadağ ilçesinde bir grup genç, Afrin'e yönelik sürdürülen Zeytin Dalı Harekatındaki Mehmetçiğe manevi destek olmak için ilçe Jandarma Komutanlığını ziyaret etti.

Leonardo Da Vinci Derneği, öğrencilere maddi ve manevi yardımda bulunacak

Leonardo Da Vinci Eğitim Sanat ve Kültür Derneği, dezavantajlı öğrencilere maddi ve manevi destek sunmak için çalışmalara başladı.

Oltu’da “Peygamber ve güven toplumu” konferansı

Oltu İlçe Müftülüğü ve Oltu Devlet Hastanesi Manevi destek birimi ile birlikte Hastane personeli ve Hasta yakınlarına yönelik Peygamber ve Güven Toplumu konulu konferans düzenlendi.

Gençlere Değerler Eğitimi

Erzincan İl Müftülüğü'ne bağlı uzman vaiz Emine Sağlam, Aile Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü'ne bağlı çocuk evlerinde kalan öğrencilerle Erzincan Gençlik Merkezinde Değerler Eğitimi atölye çalışmaları dersini yürütüyor. Sağlam, gençlerle yaptığı derslerinde milli ve manevi değerlerin önemine dikkat çekerek Milli ve manevi değerlerimiz toplum olarak bizi ayakta tutan sosyal dinamiklerimizdir. Bunlar: Vatan, din, bayrak, ezan, diğer mabetlerimiz, şehitlerimiz, gazilerimiz ve benzeridir. Yeryüzünün imarı görevi verilen insan, manevi destekten mahrum bırakılmamış, öncelikle peygamberlik müessesesi ile desteklenmiştir. Peygamberlik , insan iradesinin fiilen hayra ve Hakk'a yönlendirilmesidir. İşte bu irade eğitimi doğrultusunda manevi değerlerimizi tespit ediyor ve onları önemsiyoruz. Bu bağlamda vatan sevgisi imandandır diyoruz. İnsanın inandığı değerleri yaşaması için önce vatana ihtiyaç vardır. Bu nedenle vatan uğrunda canını feda edenler şehittir. Onlar en değerli sermayeleri olan canlarını, onlardan geriye kalan insanlar insanca yaşasınlar diye feda etmiş ve o vatanın Müslümanlığına şahit olmuşlardır. Bundan ötürü, uğruna ölümün göze alındığı ver vatan olmuştur. Belki de en çirkin suç, vatan hainliği olmuştur. Çünkü normal şartlarda bir günah, bir ya da birkaç kişiye karşı işlenirken, vatana ihanet suçu topyekun bir millete karşı işlenmiş olur. Keza bayrak da en önemli manevi değerlerimizdendir. Elhamdülillah aziz bayrağımız aziz ecdadımızın yüce dinimize olan üstün hizmetleri sayesinde adeta İslam dininin sembolü haline gelmiştir. Bayrağımız mücadelemizin, bağımsızlığımızın sembolüdür. Onun altında doğmak şeref olduğu gibi onun altında ölmek de ne büyük şereftir. dedi. Eğitime katılan gençler de milli ve manevi değerlerin insanoğlunun en büyük serveti olduğunu belirterek eğitimi veren Emine Sağlam'a teşekkür ettiler.

Muhtarlardan terörle mücadele desteği

Elazığ'da muhtarlar, terörle mücadele eden emniyet güçlerine manevi destek vermek amacıyla İl Emniyet Müdürü Nihat İşlek'i ziyaret etti.