Etiketler

Ekonomi için kritik veri açıklandı

TCMB tarafından 2019 yılı Mart ayına ilişkin ödemeler dengesi verileri açıklandı. Cari denge Mart ayında 589 milyon dolar açık verdi.

Zam şampiyonu çarliston biber oldu

TÜİK verilerine göre Mart ayında zam şampiyonu çarliston biber olurken, fiyatı en fazla düşen ürün ıspanak oldu.

Mart ayı enflasyon rakamları açıklandı

Mart ayı enflasyon rakamları açıklandı. Buna göre Mart ayında tüketici fiyat endeksi bir önceki aya göre yüzde 1,03, üretici fiyat endeksi de yüzde 1,58 arttı.

Fiat Egea HB Street satışa sunuldu

Fiat Egea Hatchback ailesinin yeni üyesi Fiat Egea HB Street, 77 bin 500 liradan başlayan fiyatlarla mart ayından itibaren satışa sunuldu.

Milletvekili Bulut, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın programlarına eşlik ediyor

Mart ayının son haftası yapılacak olan yerel seçimler öncesi parti teşkilatları çalışmalarına hız verirken AK Parti MKYK üyesi, Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcısı ve Elazığ Milletvekili Metin Bulut’da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Doğu illerinde gerçekleştirdiği mitinglere katılıyor ve birçok ilde il teşkilatlarıyla bir araya geliyor.

HÜRKUŞ-C teröristlere korku salacak

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii tarafından üretilen HÜRKUŞ-C hafif taarruz ve silahlı keşif uçakları, jandarma pilotlarının talepleriyle T129 ATAK helikopterlerinde de kullanılan mat siyah renge boyandı. HÜRKUŞ-C’nin Mart ayı içerisinde TÜBİTAK SAGE’nin Togan mühimmatını atması planlanıyor.

Bakan duyurdu! 8 bin bekçi alınacak

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, mart ayında 8 bin bekçi alımı için ilana çıkacaklarını açıkladı.

Elektrik ve doğalgaz aboneliği e-Devlet'ten yapılabilecek

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, ‘Mart ayı itibarıyla elektrik, doğalgaz ve GSM operatörlerine abonelik işlemleri e-Devlet üzerinden yapılabilecek.’ dedi.

AK Parti'de 81 il başkanı kampa girdi

Mart ayının son haftasında yapılacak olan yerel seçimler öncesi AK Partide 81 İl Başkanı Ankara Kızılcahamam da kampa girdi.

(Özel Haber) Zülfü Demirbağ’ın haklı gururu

2019 Mart ayında yapılacak olan yerel seçimleri öncesi partilerde aday telaşı yoğun bir şekilde devam ederken, bu kapsamda seçimlere özel afişlerde hazırlanmaya devam ediyor.

Sur’a Millet Bahçesi müjdesi

Yaşanan terör olayları sonrası yeniden yapılandırılan Diyarbakır'ın Sur ilçesinde Millet Bahçesi yapılması için çalışmalar tamamlandı. 150 dönümlük arazi üzerine yaklaşık 24 milyon lira harcanarak yapılacak Millet Bahçesi'nin mart ayının sonunda hizmete açılması hedefleniyor.

Malatyalılar hareketli yaşamı sevdi

Malatya Büyükşehir Belediyesinin geçtiğimiz mart ayında hizmete açtığı Bisiklet Sistemini 8 ayda 16 bin kişi kullandı.

Malatya’da yerel seçimlere doğru

Önümüzdeki Mart ayında yapılacak olan yerel yönetimler seçimleri öncesinde AK Parti'de aday adaylığı başvuruları devam ediyor.

Malatya’da Büyükşehir Belediyesine ilk aday

Önümüzdeki Mart ayında yapılacak yerel seçimler öncesi siyasi hareketlilik de yavaş yavaş artıyor. Bu kapsamda Malatya'da Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı için AK Parti'den ilk aday adaylığını açıklayan isim Av. Ali Bakan oldu.

Sözen: “Yerel seçimi HDP kazanırsa mali kaynaklar Kandil ve PKK’ya gider”

Anadolu Güvenlik Korucuları ve Şehit Aileleri Konfederasyonu Başkanı Ziya Sözen, Kürtler mart ayında yapılacak yerel seçimde HDP'ye oy verirse AK Parti'nin bölgeye kazandırdığı kazanımın heba olacağını söyledi.

Doğanşehir’de CHP’den ilk müracaat yapıldı

2019 yılının Mart ayında yapılması planlanan yerel seçimler öncesinde siyasi partililerde yavaş yavaş hareketlilik başlarken, Doğanşehir ilçesinde ise belediye için ilk CHP'ye ilk resmi müracaat yapıldı.

Kılınç aday adaylığı başvurularının başladığını söyledi

2019 Mart ayında yapılacak olan yerel seçimlere sayı günler kala CHP Besni ilçe Başkanı Hakan Kılınç, belediye başkanlığı, il genel meclisi üyeliği ve belediye meclis üyeliği aday adaylığı için başvurular başladığını belirtti.

UMED eğitimleri sertifika töreniyle sona erdi

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi ile Uluslararası Medya Enformasyon Derneği (UMED) işbirliğiyle yeni nesil iletişimciler yetiştirmek amacıyla mart ayında başlayan eğitimler 60 katılımcının sertifika almasıyla sona erdi.

Olağanüstü kurultayda yerel seçim faktörü

Olağanüstü kurultay talebiyle imza toplayan CHP'li delegelerin 564 imzaya ulaştığı açıklanırken kurultay için yeterli imzanın toplanmasında belirleyici faktörün, gelecek yıl mart ayında yapılacak yerel seçimler olacağı belirtiliyor.

Yerel seçimlere odaklanın!

24 Haziran’da tarihi bir başarı elde eden MHP, 2019 Mart ayında yapılacak yerel seçim çalışmalarına başladı.

AK Parti Sözcüsü Ünal: “Kandil’de 10’un üzerinde PKK kampı yerle bir edildi”

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal, Kandil operasyonunun Mart ayında başladığını belirterek, Şu ana kadar 10'un üzerinde PKK kampı yerle bir edilmiş ve biz Kandil'e doğru ilerlerken bunu itibarsızlaştırmanın bir alemi var mı. Yani şimdi kampanya ve seçim çalışmaları başladı diye operasyonlara ara mı vereceğiz dedi.

Bakan Tüfenkci: "Mahmur’a da Kandil’e de gireceğiz"

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, PKK'nın, PYD'nin inine giriyoruz. Afrin'de, Cerablus'ta yaptık sıra Kandil'de. Mart ayından beri operasyonlar sürüyor. Birileri bundan rahatsız. Siz çatlasanız da, patlasanız da hem Mahmur'a hem de Kandil'e gireceğiz dedi.

AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal: "Allah’ın izniyle o Kandil’i de yerle bir edeceğiz"

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal, Terör örgütlerinin ağzıyla konuşmayın, milletin ağzıyla konuşun. Siyasi görüşünüz farklı olabilir ama 'Avrupa bize destek verirse Erdoğan'ı deviririz' diyemezsiniz ama 'Millet bize destek verirse Erdoğan'ı değiştiririz' diyebilirsiniz. Bir kere de bu milletin ağzıyla konuşun dedi. Mart ayından bu yana Irak'ta terör örgütünün kamplarını yerle bir ettiklerini belirten Ünal, Allah'ın izniyle o Kandil'i de yerle bir edeceğiz ifadesini kullandı.

Alvar Ortaokulundan 5 kişi Avrupa’ya uçtu

Erasmus + K219 Projesi kapsamında Alvar Ortaokulu Öğrencileri ve Öğretmenleri geçtiğimiz Mart ayında yapılan 6 kişilik İtalya ziyaretinden sonra yine beş kişilik kafile ile Polonya'ya gittiler.

Trafiğe kayıtlı araç sayısı açıklandı

Trafiğe kayıtlı araç sayısı Mart ayı sonu itibarıyla 22 milyon 462 bin 346 oldu.

Erzurum patentte rakipsiz

Erzurum bu yılın ilk üç aylık düzeyinde de önceki yıllarda olduğu gibi patentte liderliğini sürdürdü. İl patent başvurusu sayısıyla Türkiye'de ilk 17 arasında yer alırken, Bölgenin lideri oldu. Erzurum'dan mart ayında 4, bu yılın ilk üç ayında da 10 patent başvurusu yapıldı. İlin patent başvuru payı Türkiye toplamında yüzde 0.74, Doğu Anadolu Bölgesi illeri toplamında ise yüzde 55,5'e yükseldi.

Erzurum’da 3 ayda bin 739 konut satıldı

TÜİK Mart ayı Erzurum Konut Satış istatistiklerini açıkladı. İlde mart ayında 568, 2018'in ocak-mart ayları döneminde ise bin 739 konut el değiştirdi. İlde gerçekleştirilen konut satışları bir önceki yılın şubat ayına göre yüzde 23,9, 3 aylık ölçütte ise yüzde 7,7 oranında düşüş gösterdi.

Tarımsalda elektrik tüketimi yüzde 260 arttı

Yağışların önceki yıla oranla daha az olmasının da etkisiyle Dicle Elektrik Dağıtım bölgesinde tarımsal sulamada tüketilen elektrik miktarı geçen yıl aynı dönemle kıyaslandığında mart ayında yüzde 139 iken Nisan ayında yüzde 260 oranında yükseldi. Dicle Elektrik, tarımsal sulamadaki elektrik tüketiminde yaşanan olağanüstü artışın sürdürülebilir olmadığını açıkladı.

Erzurum’dan 24 ülkeye ihracat

Erzurum'dan bu yılın mart ayında 16, yılın ilk üç aylık bölümünde ise 24 ülkeye ihracat gerçekleştirildi. İhracatta ilk üç sırayı Azerbaycan, Irak ve Birleşik Devletler aldı. Azerbaycan'la kaydedilen ihracat değeri toplam ihracatın yüzde 38.42'sini oluşturdu.

Erzincan Havalimanı’nda Mart ayında 40 bin 83 yolcuya hizmet verildi

Erzincan Havalimanı'nda Mart ayında 40 bin 83 yolcuya hizmet verildi.