Etiketler

'Elazığ afete maruz bölge ilan edilsin, ek kanunlar çıkarılsın'

Mecliste konuşan CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, Erzincan depreminde olduğu gibi Elazığ'ında afete maruz bölge ilan edilerek ek kanunlar çıkarılmasını istediklerini söyledi.

Milletvekili Erol: 'Maden ilçesinin tümü taşınmalı'

Elazığ'ın Maden ilçesi Camikebir Mahallesi'nin afet bölgesi ilan edilmesiyle ilgili mecliste konuşan Milletvekili Gürsel Erol, 'Burada yapılması gereken 2 şey var. Maden'in tümünü ya afet bölgesi ilan edip taşıyacağız, yada ilçenin tümünü kentsel dönüşüme tabi tutup oradaki halkın rızası alınarak bu işe bir çözüm bulunmasıyla ilgili bir yaklaşım getirmek gerekir' dedi.

Emeklinin gözü Meclis'te, sevindirecek düzenlemeler masada

Emekliyi sevindirecek yeni düzenlemeler masada.3600 ek göstergeden intibak yasasına, ek ödeme artışından seyyanen zamma kadar birçok tasarı Meclis gündeminde.

Gözler Meclis'te: Emekliye 355 TL'lik zam

2000’den sonra emekli olan SSK ve Bağ-Kur’lular, maaşlarını yaklaşık 355 lira artıracak olan intibak için Meclis’ten gelecek haberi beklerken, memur emeklisinin gözü KPDK’da. Toplu sözleşmede uzlaşma sağlanamayan konular Kamu Personeli Danışma Kurulu (KPDK) toplantılarında ele alınıyor. Bu nedenle memur emeklilerinin gözü önümüzdeki dönemde yapılacak KPDK toplantısında.

Torba Kanun mecliste kabul edildi

Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi TBMM Genel Kurulu'nda kabul edildi.

Kayıp kimlik kartları için muhtarlık talep formu şartı kalktı

İçişleri Bakanlığı'nın talebi ile meclisten çıkarılan yeni kanun ile kimlik kartlarını kaybeden vatandaşlar, artık muhtarlıklardan kayıp kimlik kartı talep formu almayacaklar.

Milletvekili Erol, Mecliste Elazığ'ın sorunlarını dile getirdi

TBMM'de konuşan CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, Elazığ sorunlarına değindi.

Tutdere, Adıyaman’ın sorunlarını mecliste gündeme getirdi

CHP Adıyaman Milletvekili Av. Abdurrahman Tutdere Adıyaman'ın irili ufaklı tüm sorunlarını gündeme taşıyarak, bu sorunların çözümü noktasında gerekli girişimlerde bulunuyor.

Trafikte hata yapan yandı! İşte yeni cezalar...

Mecliste kabul edilen mini torba kanun teklifi ile trafikte hata yapan yandı.

Milletvekili Fendoğlu kimsesiz çocuklar için harekete geçti

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Malatya milletvekili Mehmet Fendoğlu, kimsesiz çocukların 18 yaşını tamamladıktan sonra kaldıkları yerlerle bağlantısının kesildiğini ifade ederek, Bu çocukların yeni düzenleme ile birlikte yılda en az üçe kere olmak üzere atamaları yapılarak bir işe yerleştirilmeleri gerekmektedir. Ancak bu süreç şuanda bu kadar hızlı yürüyor mu bilmiyorum. Bu konuyla ilgili mecliste soru önergesi verdim dedi.

Milletvekili Tutdere Mecliste turizmi sordu

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere, Kültür ve Turizm Bakanı tarafından açıklanan Tanıtım ve Yatırım Programında Adıyaman'a yer verilmemiş olması nedeniyle yaşanacak mağduriyetleri gündeme getirdi.

‘MHP milletin hayati çıkarlarını esas alacak’

MHP Genel Başkan Yardımcısı Yalçın, ‘Partimiz Mecliste denetleme ve denge işlevini yerine getirecektir. Her hususta hukuka, hakkaniyete uygunluğu arayacak ve milletin hayati çıkarlarını esas alacaktır.’ dedi.

Milletvekili Tutdere, Adıyaman’da ki doktor eksikliğini dile getirdi

CHP Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere, Adıyaman'da kadın doğum uzmanı eksikliğini mecliste gündeme getirdi.

Milletvekili Tutdere, Mecliste tütünle ilgili açıklamada bulundu

CHP Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere, TBMM'de yapılan yemin töreninin ardından meclisteki ilk basın toplantısını 'tütün' üzerine yaptı.

MHP’li Aycan: “Bundan sonra mecliste siyaseti MHP yapacaktır”

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı Sefer Aycan, partilileriyle bir araya geldiği toplantıda, Bundan sonra mecliste siyaseti MHP yapacaktır dedi.

MHP’li Avşar: “MHP’yi Mecliste güçlü konuma getireceğinizden eminiz”

MHP Malatya İl Başkanı R.Bülent Avşar, çok önemli bir seçim sürecine girildiğini söyleyerek, MHP'yi mecliste güçlü konuma getireceğinizden eminiz dedi.

MHP’li aday Fendoğlu: “Malatya’nın sahipsiz olmadığını ispat edeceğim”

Seçim çalışmalarını sürdüren MHP Malatya milletvekili adayı Mehmet Celal Fendoğlu, Seçilirsem Mecliste Malatya'nın sahipsiz olmadığını ispat edeceğim dedi.

Başkan Yanılmaz’ın ziyaretleri devam ediyor

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, 24 Haziran seçimleri öncesi yoğun bir şekilde çalışmalarını sürdürüyor. İftar öncesi ve sonrası esnaflarla bir araya gelen Başkan Yanılmaz, seçimlerin önemine vurgu yaparak, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın 1. turda, AK Parti’nin ise meclisten güçlü bir sonuçla çıkacağına olan inançlarının tam olduğunu ifade etti.

Akpınar: “MHP bu ülkenin çimentosudur”

Seçim çalışmalarını sürdüren MHP Erzurum Milletvekili Adayı Şimşek Akpınar, Milliyetçi Hareket Partisi olarak amacımız mecliste güçlü bir şekilde vatandaşı temsil etmektir. MHP emeklinin, işçinin, memurun, köylünün ve işsiz vatandaşlarımızın umududur dedi.

Yakutiye 2017’yi dolu dolu geçirdi

Erzurum Merkez Yakutiye İlçe Belediyesi 2017 yılı kesin bütçe hesapları Mecliste görüşülerek onaylandı. Belediye Başkanı Ali Korkut, gerçekleşen bütçeyle ilgili yaptığı açıklamada, 164 milyon liralık tahmini bütçemiz 149 milyon lira olarak gerçekleşmiştir. 22 milyon liralık bütçelerden geldiğimiz yer hizmettir, tarihi eserlerin günümüze kazandırılmasıdır, şehir merkezinin viranelerden temizlenmesidir dedi.

Şampiyon ilçe kendi aday adayını mecliste görmek istiyor

AK Parti iktidarına ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a en yüksek oranda destek veren ve defalarca 'şampiyon ilçe' olan Adıyaman'ın Sincik ilçesi, kendi aday adayı Sait Aybak'ı mecliste görmek istiyor.

Teç-Sen eğitim çalışanların sorunlarını meclise taşıdı

Tüm Eğitim Çalışanları Sendikası (Teç-Sen) Adıyaman İl Başkanı Mehmet Teker, eğitim çalışanlarının hakları ile ilgili mecliste çalışma yürüttüklerini kaydetti.

Palandöken Belediyesinin 2017 yılı faaliyet raporu meclisten geçti

2017 yılını da başarıyla tamamlayan Palandöken Belediyesi, Nisan ayı meclis toplantısında 2017 yılı Faaliyet Raporunu görüştü. Oturumda oylamaya sunulan 2017 yılı Faaliyet Raporu oy birliğiyle kabul edildi.

Milyonlarca kişiye müjde! 400 lira verilecek

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, Dün gece Meclisteydik, inşallah bugün tamamlanacak. Çok güçlü istihdam teşviklerimizin olduğu yeni bir paketimiz Mecliste görüşülüyor, dedi. Bakan Sarıeroğlu, iş başı eğitim kurslarına katılan kadınların 2-5 yaş arasındaki çocukları için 400 TL bakım desteği vereceklerini söyledi.

Meclisten Başkan Çakır’a yetki

Malatya Büyükşehir Belediye Meclisi, MASKİ'nin yatırımları için kredi kullanılması noktasında Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır'a yetki verdi.

OHAL'in uzatılmasına ilişkin tezkere Mecliste

Olağanüstü Hal'in (OHAL) uzatılmasına ilişkin tezkere Türkiye Büyük Millet Meclisine (TBMM) geldi.

Büyükşehir Meclisi’nden ABD’ye ortak kınama:

Malatya Büyükşehir Belediye Meclisi'nin Aralık ayı toplantısı 13 Aralık Çarşamba günü yapılan 1. birleşimle başlarken, ABD'nin Kudüs ile ilgili aldığı karar, mecliste AK Parti, CHP ve MHP'nin ortak bildirisiyle kınandı.

Bakan Tüfenkci: “Adaleti sokaklarda değil adliyelerde arayacağız”

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Adaleti sokaklarda değil, adliyelerde, adalet saraylarında, mecliste arayacağız. Biz birilerinin yaptığı gibi Türkiye ekonomik anlamda yükseldiği zaman Türkiye'yi çökertmek adına milleti sokağa dökmeyeceğiz. Sokağa çağırmayacağız dedi.

BBP Genel Başkanı Destici: "Kılıçdaroğlu çareyi sokakta aramamalı"

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun tutuklanan milletvekili Enis Berberoğlu için başlattığı Adalet Yürüyüşü'nü eleştirerek, Ana muhalefet partisine düşen de önce mecliste bu işin çözümünü aramak olmalıdır. Sokak çare değildir, bugüne kadar olmamıştır bundan sonra da olmayacaktır dedi.

CHP helikopter kazası için araştırma önergesi verecek

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Şırnak'ta yaşanan ve 13 askerin şehit olduğu helikopter kazasının insanlarda kuşkuya sebep olduğunu ifade ederek konuyla ilgili mecliste araştırma önergesi vereceklerini söyledi.