Etiketler

Makam aracı sünnet düğünü için süslendi

Keban Belediye Başkanı Fethiye Atlı makam aracını geçen yıl genç yaşta vefat eden Mehmet Yılmaz'ın sünnet olan oğlu Muhammed Yusuf'a tahsis etti.

Şehit Astsubay Yılmaz’ın kanı yerde kalmadı

Tunceli kırsalında geçtiğimiz yıl şehit düşen Astsubay Çavuş Mehmet Yılmaz'ın katili teröristlerin bu yıl 27 Mart'ta etkisiz hale getirilen 7 terörist olduğu ele geçirilen silahlarda yapılan balistik inceleme ile belirlendi.

Bu da kadınlara özel şiirli pazar tezgahı

Diyarbakır'da bir pazarcı, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü nedeniyle, tezgahını etiketlere yazdığı kadınlara yönelik sözlerle donattı, yüzde 20 indirim yaptığı kadın müşterilerine alışveriş poşetleriyle birlikte gül de verdi. Pazarcı Mehmet Yılmaz, Dünyada kaybolmayan tek değer kadınlarımızdır, onların değerini bilmek lazım dedi.

Tercan’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yılı

Tercan Belediye Başkanı Mehmet Yılmaz, 100 yıl önce istiklal meşalesini yakan Tercan halkının, bugün de istikbal mücadelesinde en ön safta yer aldığını kaydetti.

Tarihi Mamahatun külliyesi restore edilecek

Erzurum Vakıflar Bölge Müdürü Dr. İsmet Çalık, Yüksek İnşaat Mühendisi Mustafa Küçük ile birlikte Tercan Belediye Başkanı Mehmet Yılmaz'ı makamında ziyaret ederek, yenileme çalışmaları yarım kalan Mamahatun Külliyesi hakkında bilgi alışverişinde bulunarak, külliyede incelemelerde bulundular.

Emekli pilot 70’inden sonra üniversite mezunu oldu

Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'nden bu yıl mezun olan Malatyalı 72 yaşındaki emekli Hava Pilot Kurmay Yarbay Mehmet Yılmaz Pekkaya, azmiyle gençlere örnek oluyor.

Tunceli şehidi memleketine uğurlandı

Tunceli'de güvenlik güçleriyle teröristler arasında çıkan çatışmada şehit düşen Astsubay Çavuş Mehmet Yılmaz (24) düzenlenen törenin ardından Ankara'ya uğurlandı. Baba Yusuf Yılmaz, oğlunun naaşı gelirken gözünün yaşını silerek selam durdu.

Şehit babası: "Oğlum, şehidim bizi hacca götürüyor"

Diyanet İşleri Başkanlığının organizasyonuyla kutsal topraklara giden hacı adayları, dualarla uğurlandı. Gaziler ve şehit yakınlarına kurasız hac uygulamasından yararlanan şehit Serkan Yılmaz'ın ailesi de hacca gidenler arasında. Şehit Yılmaz'ın babası Mehmet Yılmaz, Oğlum, şehidim bizi hacca götürüyor dedi.

Güvenli Seyahat toplantısı yapıldı

Tercan'da okullarda öğrenci servisi taşımacılığı yapan şoförlerle Güvenli Seyahat konulu toplantı yapıldı. Tercan Kaymakamlığı Köylere Hizmet Götürme Birliği toplantı salonunda yapılan toplantıya Tercan Kaymakamı Kürşad Karaca, Tercan Belediye Başkanı Mehmet Yılmaz, İlçe Jandarma Komutanı İlçe Emniyet Müdürü,İlçe Milli Eğitim Müdürü ve servis şoförleri katıldı. Toplantıda okullara öğrenci taşıyan araçlarla, şoförlerin güvenli taşımacılık yapılması hakkında Kaymakam Kürşad Karaca kurallara uyulmasının can ve mal kaybına engel olacağını hatırlattı. İlçe Jandarma Komutanlığı, Emniyet Müdürlüğü ve Milli Eğitim Müdürlüğü yetkililerince katılımcılara güvenli seyahat ile ilgili video gösterimi ve brifing sunumu yapıldı.

Erzincanlı çoban referandum oyunu kuzusunun üzerine yazdı

Erzincan'ın Tercan İlçesinde üreticilik yapan Mehmet Yılmaz isimli çoban 16 Nisan'da yapılacak anayasa değişikliği referandumunda evet oyuna destek için kuzusunun üzerine evet yazdı.