Etiketler

İşte mesleğe göre zamlı maaşlar...

Yılın ilk 5 aylık enflasyonuna göre, aile yardımı hariç en düşük memur maaşı temmuzda 3 bin 677 liraya yükselecek. Net rakam ise haziran enflasyonunun açıklanmasıyla belli olacak. İşte 5 aylık enflasyona göre zamlı memur maaşları...

Memurun zamlı maaşı belli oldu

Enflasyon oranından kaynaklı ilave artışla birlikte aile yardımı ödeneği dahil en düşük memur maaşı 3 bin 747 liradan 4 bin liraya, en düşük memur emekli aylığı ise 2 bin 523 liradan 2 bin 661 liraya çıktı.

Hükümetten memur maaşları için yeni teklif

Hükümet, memur ve memur emeklisine 2020 yılı için yüzde 4+4, 2021 yılı için yüzde 3+3 zam ve enflasyon farklarını içeren yeni bir teklifte bulundu.

e-Bordro nasıl alınır?

Bilindiği üzere her ayın 14'ünde memur maaşları bordroları yayınlanıyor. Böylece memurlar maaşlarındaki hareketleri görme fırsatı buluyor. Bir dönem Maliye Bakanlığı Muhasebat Genel Müdürlüğü'nün internet sitesinden memurların sorgulamasına açılan bordrolar artık buradan değil, e-Devlet sisteminden görüntülenebiliyor. Peki e-Bordro nasıl alınıyor? İşte e-devlet üzerinden maaş bordrosunu sorgulamak isteyenler için tüm bilgileri derledik. İşte detaylar...

Büyükşehir’in sosyal denge sözleşmesi yenilendi

Erzurum Büyükşehir Belediyesi ile MEMUR-SEN'e bağlı Belediye ve Özel İdare Çalışanları Birliği Sendikası (BEM-BİR-SEN) arasındaki Sosyal Denge Sözleşmesi yenilendi. Erzurum Büyükşehir Belediye Meclis Salonu'nda düzenlenen törene Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen ile BEM-BİR-SEN Genel Başkan Yardımcısı Gürkan Alper ve diğer yetkililer katıldı. Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, imza töreninde yaptığı konuşmada, Büyükşehir Belediyemiz ve ESKİ Genel Müdürlüğü'müzde görevli 657 sayılı yasaya tabi memur ve sözleşmeli personeller için imzalamış olduğumuz Sosyal Denge Sözleşmesi'nin hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum dedi. Başkan Sekmen, Bugün imzalanan sözleşme kapsamında memur maaşlarına yüzde 20 artış yapıldı. Ocak 2018 ile Mart 2019 tarihleri arasındaki sözleşme kararı neticesinde memurlarımıza ödenen 630 TL'ye yüzde 20 artış yaptık diye konuştu. MEMUR-SEN Konfederasyonu'na bağlı BEM-BİR-SEN Erzurum Şube Başkanı Abdullah Sunar da, Sözleşme gereği memur maaşlarına ödenen net 630 lira'ya yüzde 20 artış yapıldı. Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Sekmen'e memurlar adına en kalbi duygularımızla sonsuz şükranlarımızı sunuyoruz şeklinde konuştu.

Başkanı Deniz’den memur maaşlarına zam açıklaması

Memur-Sen ve Eğitim Bir-Sen Adıyaman Şube Başkanı Ali Deniz, kamuda çalışanların alacağı maaş zammına yönelik açıklamalarda bulundu.

Memurlar dikkat! Yarın ki maaşlar kesintili

Bireysel Emeklilik Sistemi kapsamında toplam 2.5 milyon memurun maaşında 15 Nisan itibarıyla kesinti olacak. Memur maaşlarındaki bu kesinti minimum 60 TL, maksimum 100 TL olarak maaşlara yansıyacak.