Etiketler

Belgesi olmayan o işleri yapamayacak

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bazı mesleklere belge zorunluluğu getirdi. Bu kapsamda tehlikeli ve çok tehlikeli işlerde çalışmak isteyenler belge almak zornuda. Belgesi olmayan bu işlerde çalışamayacak.

İkinci el otomobilde yeni dönem başlıyor!

İTSO Başkanı Yavuz Uğurdağ 2. el oto alım satımlarında mecburi hale getirilen yetki belgesi ve mesleki yeterlilik belgesine ilişkin uyarıda bulundu.

Galericilere mesleki yeterlilik belgelendirme sınavı

Malatya Ticaret Sanayi Odası (TSO) ve TOBB Mesleki Yeterlilik Belgelendirme A.Ş. tarafından yürütülen mesleki yeterlilik belgesi sınavları yapılmaya devam ediyor.

İkinci el araç satışında yeni dönem

Ticaret Bakanlığı, ortaöğretim ve yükseköğretim kurumlarının motorlu kara taşıtı ticareti ile ilgili alanlarından veya bunlara denkliği kabul edilen yurt dışındaki öğretim kurumlarından mezun olanların mesleki yeterlilik belgesinden muaf tutulduğunu bildirdi.

Doğu Anadolu Bölgesi’nde bir ilk daha

Aziziye Belediyesi Doğu Anadolu Bölgesi'nde bir ilki daha gerçekleştirerek işçilerinin mesleki yeterlilik belgesi almaları için harekete geçti. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nın yürürlüğe koyduğu Mesleki Yeterlilik Belgesi alma zorunluluğunu dikkate alarak çalışan işçilerinin bu belgeyi almaları için yaptığı girişim ilk meyvelerini verdi. Zorunlu hale gelen bu belge için talepte bulunan Aziziye Belediyesi özel bir firma ile anlaşarak işçilerinin yeterlilik belgesi alabilmeleri için çalışmalara başladı.

İkinci el araçlarda 'Yeterlilik' istenecek

MASFED Genel Başkanı Erkoç, ‘Mesleki yeterlilik belgesi zorunlu hale gelecek. MASFED, mesleki yeterlilik belgesi sınavı yapma ve değerlendirme, belge verme konularında yetkilendirilmiştir.’dedi

Diyarbakır’da Mesleki Yeterlilik Sınavları başladı

Mesleki Yeterlilik Kurumu Mesleki Yeterlilik Belgesi Zorunluluğu Getirilen Mesleklere İlişkin Tebliğ gereğince, yapılması gereken sınavların ilk ayağı Organize Sanayi Bölgesi'nde bulunan bir tekstil fabrikasında başladı.

Bayındır Memur-Sen ‘Ustalık Belgesi’nde yetkilendirildi

Bayındır Memur-Sen İl Başkanı Osman Çelebi, zorunlu hale getirilen Mesleki Yeterlilik Belgesi konusunda yetkilendirildiğini açıkladı.

Bingöl’de Şoförlere Belge Şartı

Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi, 2018 yılı Nisan ayından itibaren Mesleki Yeterlilik Belgesi (SRC) ve Psikoteknik Belgesi olmadan yolcu taşımacılığı yapan öğrenci servisleri, ticari taksi ve halk otobüs şoförleri ile bağlı bulundukları durak yönetimlerine cezai işlem uygulanacağını söyledi.

Sınavda başarılı olan işçiler belgelerini aldı

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) iştiraki olan MEYBEM A.Ş. işbirliğiyle gerçekleştirilen Mesleki Yeterlilik Belgesi sınavlarında başarılı olan işçilere belgeleri dağıtıldı.

ETSO’da, ‘Mesleki Yeterlilik’ semineri düzenlendi

Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) tarafından düzenlenen, 'Mesleki Yeterlilik Belgesi ve Ulusal Yeterlilik Bilgilendirme Semineri', ETSO konferans salonunda gerçekleştirildi.

ETSO'dan Mesleki Yeterlilik Belgesi uyarısı

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İdris ALAN ‘Mesleki Yeterlilik Belgesi’ konusunda uyarıda bulunarak, “25 Mayıs 2016 tarihinde uygulamaya konulacak yönetmelik ile ilk aşamada inşaat sektörünü ilgilendiren hususlarda belgesi olmayanlar ağır cezai işlemlere muhatap olacaktır. Üyelerimizin mağduriyet yaşamaması için Odamıza müracaat etmelerini ivedilikle bekliyoruz” dedi.