Etiketler

Elazığ'da 'Mesleki Eğitim' semineri

Elazığ'da öğrencilere 'Mesleki Eğitim' semineri verildi.

'Usta Öğreticiler tek çatı altında toplanıyor'

Elazığ'da, mesleki eğitimciler ve usta öğreticilere yönelik, 'Usta Öğreticiler tek çatı altında toplanıyor' semineri düzenlendi.

MEGİP Projesiyle 159 kursiyere iş imkanı

Elazığ'da işletmelerin ara elaman problemini çözecek olan Mesleki Eğitim ve Beceri Geliştirme İşbirliği Protokolü (MEGİP) projesi ile tekstil sektöründe yeni atılan imzalarla 159 kursiyere iş imkanı sunuldu.

Öğrenciler, Avrupa’da staj görecek

Adıyaman'ın Kahta ilçesinde öğrencilerin mesleki eğitim ve kişisel gelişimini artırmaya yönelik Avrupa Birliği Başkanlığının Erasmus Projesi kapsamında 24 öğrenci, Avrupa'daki okulları inceleyecek.

İşkur Adıyaman’daki işsizlere 54 milyon ödeme yaptı

İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu 2018 yılı dördüncü toplantısı Adıyaman Valisi Nurullah Naci Kalkancı Başkanlığında Valilik Toplantı salonunda gerçekleştirildi.

İşkur’dan anne ve gençlere destek

Diyarbakır Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü (İşkur) tarafından, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kadın istihdamının artırılması ve genç işsizlikle mücadele kapsamında kamuoyuna açıkladığı, İşte Anne, İşe İlk Adım ve İşte Gelecek projeleri ile mesleki eğitim kursları ile İşbaşı eğitim programları düzenlenmesi planlanıyor.

100 bin kişiye 10 bin lira! Müjdeyi Erdoğan vermişti

2023’e kadar 100 bin bilişimci istihdam etmeyi hedefleyen hükümet, bu alanda eğitim alacak gençlere 10 bin lira kupon verecek

Osman İsot Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi mezunları işe başladı

Adıyaman'ın Besni Osman İsot Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile İsotlar Grup arasında imzalanan mesleki eğitimde işbirliği protokolü kapsamında, bu yıl ilk mezunlarını veren Motorlu Araçlar Teknolojisi alanı öğrencileri işe yerleşmeye başladı.

İş dünyasının nitelikli eleman sorunu MEGİP'le çözülecek

İş dünyasının nitelikli eleman sorunu, İstihdam Seferberliği kapsamında hayata geçirilecek olan Mesleki Eğitim ve Beceri Geliştirme İşbirliği Protokolü (MEGİP) ile çözülecek.

Stajda yeni dönem: Uzatıldı

Aday çırak ve çıraklar ile işletmelerde mesleki eğitim gören, staj ve tamamlayıcı eğitime devam eden öğrencilerin ücretlerine yapılan devlet katkısı ödemelerinin 2018-2019'dan itibaren üç eğitim ve öğretim yılı uzatılmasına karar verildi.

Kur’an Kursu Öğreticilerine Mesleki Eğitim Kursu

Diyanet İşleri Başkanlığı'na bağlı olarak 4/B sözleşmeli pozisyonla Erzincan ve çevre illerde görev alan Kur'an Kursu Öğreticilerine yönelik müftülük fuaye salonunda mesleğe hazırlık eğitimleri veriliyor.

Erzurum İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu toplantısı yapıldı

Çalışma ve İş Kurumu Erzurum İl Müdürlüğünün 2018 yılı 3. Olağan İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplantısı Vali Seyfettin Azizoğlu başkanlığında ve Kurul üyelerinin katılımlarıyla Palandöken Kaymakamlığı Toplantı Salonunda yapıldı.

MTSO ile İş-Kur arasında işgücü yetiştirme protokolü

Türkiye İş Kurumu ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) arasında imzalanan Mesleki Eğitim ve Beceri Geliştirme İşbirliği Projesi (MEGİP) Protokolü Malatya'da da uygulamaya geçiyor. Bu kapsamda Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) ile İŞ-KUR İl Müdürlüğü arasında MEGİP protokolü imzalandı.

Engelli Bireyler Meyve Kokulu Sabun Üretiyor

Erzincan Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü engelli vatandaşlar için yeni bir projeyi hayata geçirdi. Proje ile eğitilebilir zihinsel ve otizmli gençlere renkli meyve kokulu sabun üreticiliği öğretiliyor. Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü'nün Engelli Mesleki Eğitim Kursuna yönelik yaptığı proje ile Erzincan'da yaşayan eğitilebilir Zihinsel ve Otizmli gençlere Renkli Meyve Kokulu Sabun üreticiliği teorik ve uygulamalı olarak öğretiliyor. Renkli ve Meyve Kokulu Sabun üreticiliği projesi Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünün oluşturduğu atölyede 1 dönem halinde 6 ay süreyle engelli gençlere eğitimler veriliyor. Katılım gösteren kursiyerlerin rehabilite olmaları amacıyla da İl Müdürlüğünden görevlendirilen uzman personel ile Sosyolog, Psikologlar destek oluyor.

Dağıtım sektörüne ’Enerjinin Yıldızları’ geliyor

Elektrik dağıtım sektörünün yetişmiş eleman ihtiyacı için harekete geçen BEDAŞ, AEDAŞ ve ÇEDAŞ, 'Enerjinin Yıldızları' projesini başlattı. İlk adım olarak Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü ile yüksek gerilim alanında ihtiyaç duyulan nitelikli eleman ihtiyacına çözüm üretmek için Mesleki Eğitim İş Birliği Protokolü'ne imza atıldı.

Vatandaşın yüzü gülecek! Müjdeler hayata geçiyor

KİT’lerdeki taşeronların kadroya alınması hızlanacak, istihdam seferberliğindeki teşvikler devam edecek, gençlere mesleki eğitim harçlıkları verilecek, teknik liselilerin işleri hazır olacak.

Kadınlar için mesleki eğitim merkezi projesinin ihalesi yapıldı

Adıyaman'ın Kahta Kaymakamlığı ve Kahta Belediyesi tarafından ortaklaşa yürütülen 'Kadınlar İçin Mesleki Eğitim Merkezi' projesinin ihalesi yapıldı.

Ahilik Kültürü yaşatılıyor

Adıyaman Çarşısı Minyamanda Adıyaman Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu (MYO) tarafından 'Ahilik ve Mesleki Eğitim etkinliği düzenlendi.

Yakutiye imkan sağladı, Dadaşköy kadınları üretimde yerini aldı

Erzurum Merkez Yakutiye İlçe Beledisi tarafından 1 yıl önce Dadaşköy mahallesinde açılan Sosyal Hizmet Merkezi, köy hanımlarının yaşamını değiştirdi. Kursta, ev mefruşatı, nakış ve çeşitli işlemeler üzerine eğitim alan genç kız ve kadınlar, mesleki eğitimin ardından sipariş usulü iş alıp para kazanıyorlar. 1 yılı dolduran kursta kadınlar el emeği göz nuru ürettiklerini kurs binasıda açtıkları sergiyle görücüye çıkardılar. Belediye Başkanı Ali Korkut, ev hanımlarının aile ekonomisen katkı sağlar noktaya gelmesinin sevindirici olduğunu söyledi. Korkut, İyiki bu kursu açmışız, küçük masraflarla büyük işler olmuş. Yaptığımıza deydiğini görüyorum dedi.

SODES Mesleki Eğitim Merkezi açılışı yapıldı

2017 SODES projeleri kapsamında Adıyaman'ın Kahta ilçesinde uygulanmakta olan Çocuğum Rahat İçim Rahat isimli proje kapsamında oluşturulan Mesleki Eğitim Merkezi açılışı yapıldı.

Eski Bakan Emiroğlu’ndan mesleki eğitim vurgusu

Eski Milli Eğitim Bakanı Metin Emiroğlu, çıraklık ve mesleki eğitim okullarının önemine dikkat çekerek, Eğer temel eğitimden sonra çocuklarımızı mesleki eğitime yönlendiremez isek üniversitelerin önünde yığılma oluyor. Hatta üniversiteyi bitirenler de iş imkanına kavuşamıyor. Daha çok üretim yapmak için bu okullarımıza önem vermeliyiz dedi.

Öğrenciler İngiltere’de eğitim alıyorlar

Erzincan Sümer Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi'nin AB ERASMUS+ KA102 Mesleki Eğitim Öğrenci ve Personel Hareketliliği Faaliyetleri kapsamında hazırlamış olduğu Hafif Düzey Zihinsel Engellilerin Avrupa'da Mobilya ve Dekorasyon Stajı projesi devam ediyor. Proje kapsamında öğrenciler İngiltere'de eğitim alıyorlar.

Mesleki eğitimde okul-işletme işbirliği protokolü imzalandı

Besni Osman İsot Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Besni'de bulunan dört işletme ile Mesleki Eğitimde Okul-İşletme İşbirliği Protokolü imzalandı.

İŞKUR meslek edindirme kurslarıyla tekstile destek oluyor

Elazığ İŞKUR ile Tekstil alanında Elazığ da yatırım kararı alan özel sektör işyerleriyle yapılan işbirliği protokolleri kapsamında açılan istihdam garantili mesleki eğitim kurslarıyla sektöre destek oluyor.

Vahap Küçük MYO’yu kazanan her öğrenciye karşılıksız burs

Doğanşehir Vahap Küçük Meslek Yüksek Okulu öğrencilerine hayırsever işadamı Vahap Küçük tarafından sağlanan karşılıksız burs Mesleki Eğitime Destek protokolü ile artık ÖSYS tercih kılavuzunda yer alacak.

Hasankale MTAL 2018 Erasmus Öğrenci Hareketliliği Projesi tamamlandı

Hasankale Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi´nin 2017 teklif döneminde başvurusunu yaptığı; Avrupa Birliği Bakanlığı Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi, tarafından hibe verilmesi ile desteklenmesi uygun görülen Erasmus KA1 Mesleki Eğitim Öğrenci ve Personel Hareketliliği projesi 10 Şubat 2018-28 Mart 2018 tarihleri arasında İspanya'da gerçekleştirildi.

Dezavantajlı ve suça sürüklenen gençler meslek sahibi oluyor

Diyarbakır'da, Geleneksel El Sanatlarından Turizme Projesi sayesinde dezavantajlı ve suça sürüklenmiş 16-29 yaş arasındaki gençlere mesleki eğitimler verilecek. Kursu başarıyla tamamlayan gençler kendi iş yerlerini açma fırsatı bulacak.

Belediyeden 3 bin kişiye istihdam sağlayacak yarım milyonluk proje

Diyarbakır'ın Kayapınar Belediyesi tarafından başlatılan ve yaklaşık 500 bin liraya mal olacak olan Kay Tek projesiyle 3 bin kişiye piyasada ihtiyaç bulunan pozisyonlara yönelik mesleki eğitim kurları verilecek. Projenin protokol imza törenine katılan Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Ozan Balcı, bir kişinin meslek öğrenmesinin projenin maliyetinden çok daha önemli olduğunun altını çizdi.

Malatyalı öğrenciler Avrupa’da staj yapacak

Yeşilyurt Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı Erasmus+ Mesleki Eğitim Programı Hareketlilik Programı kapsamında Avrupa'ya gidecek.

Kalfalık sınavında hünerlerini sergilediler

Kalfalık sınavına katılan kursiyerler,uygulama sınavında hünerlerini sergilediler.Erzincan Mesleki Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından kalfalık ve ustalık sınavlarının tanıtılması ve vatandaşların bilgilendirilmeleri amacıyla Erzincan Hürriyet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde program düzenlendi.