Etiketler

Milli Sporcu Aliye, Olimpiyatlara katılmak için mücadele veriyor

Elazığ depreminde evi ağır hasar alan, korona virüs nedeniyle turnuvaları iptal edilen Milli Badmintoncu Aliye Demirbağ, tüm zorluklara rağmen çalışmalarını eksiksiz sürdürüyor.

Erzincanlı Milli badmintonculardan başarı

Erzincanlı Milli badmintoncular 38 ülkenin katılımıyla yapılan Turkey İnternationel Büyükler Badminton turnuvasında Türkiye'ye 4 madalya kazandırdı.

Milli badmintoncular yeni bir başarıya daha imza attılar

Erzincanlı Milli badmintoncular yeni bir başarıya daha imza attılar.

Bulgaristan’dan şampiyon döndüler

Erzincanlı Milli Badmintoncular Bulgaristan'da şampiyon oldular.

Erzincanlı sporculardan Akdeniz oyunlarında başarı

Erzincanlı milli badmintoncular katıldıkları turnuvada ikinci oldular. İspanya'nın ev sahipliğinde yapılan Akdeniz oyunlarına Erzincan'dan Badminton branşında 3 sporcu yer aldı.

Erzincanlı Sporcular Akdeniz Oyunları İçin İspanya’ya Gidiyor

Erzincanlı sporcular Akdeniz oyunları için ispanya'ya gidiyor. 23-26 Haziran 2018 Tarihleri arasında İspanya'nın Karagona şehrinde yapılacak 32 Akdeniz ülkesinin katılacağı oyunlarda Erzincanlı 3 Milli Badmintoncu Türkiye'yi temsil edecekler. Turnuvayla ilgili bilgi veren Erzincanlı Milli takım Antrenörleri Murad Sönmez Erzincan'dan ilk 3 sporcu Akdeniz Oyunlarında Türkiye'yi temsil edecekler. Bu bizi çok gururlandırdı. Uzun dönemde yaptığımız bir planlamanın bir parçasıydı. Erzincan olarak her gecen gün hedeflerimiz büyüyor. Akdeniz oyunları içinde iyi bir hazırlık dönemi geçirdik. İnşallah İspanya'da ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğiz .Erzincan Gençlik Hizmetleri ve Spor il Müdürlüğü ve Erzincan'da Mili sporcularımızın kulüpleri olan ve desteklerini esirgemeyen Erzincan Türk Telekom Spor Kulübü ve İl Özel İdare Spor kulüplerinin destek ve katkıları başarılarımızın en önemli etkenidir. dedi.

Balkan Şampiyonası için Yunanistan’a gittiler

Erzincanlı Milli Badmintoncular Balkan Şampiyonasına katılmak üzere Yunanistan'a gitti.

Slovenya’dan şampiyon döndüler

Erzincanlı milli badmintoncular Slovenya'dan şampiyon olarak döndüler.

Badmintoncu Nazlıcan İnci, turnuvadan madalyayla döndü

Erzincanlı Milli Badmintoncu Nazlıcan İnci İsveç'ten madalyayla döndü.

Çek Cumhuriyetinden olimpiyat puanı ile döndüler

Erzincanlı Milli Badmintoncular Çek Cumhuriyeti'nden olimpiyat puanı ile döndüler.

Olimpiyat Puanı İçin Etiyopya’ya yola çıktılar

Japonya'da yapılacak olimpiyatlara katılmak için gerekli puanlara ulaşmak amacı ile Erzincanlı Milli Badmintoncu Muhammed Ali Kurt ve Milli takım Antrenörü Murat Sönmez Etyopya'da düzenlenecek Uluslar arası turnuvaya katılarak olimpiyatlar için puan almaya çalışacaklar.

Milli Sporculardan İki Gümüş, Bir Bronz Madalya

Erzincanlı Milli Badmintoncular sportif başarılarına bir yenisini daha eklediler. Yunanistan'da yapılan Hellas Open 2017 İnternational Büyükler Olimpiyat Puan Turnuvasına katılan Milli Badmintoncular 2 gümüş bir de bronz madalya kazandılar. 18 Ülke 32 çift bayanın katıldığı şampiyonada Erzincan Türk Telekom Spor Kulübü Milli sporcuları Bengisu Erçetin ve Nazlıcan İnci Çift bayanlarda İkinci olurken Karışık Çiftlerde ise Emre Sönmez Üçüncü oldu. Turnuvada Antrenör Uğur Erçetin'de Milli takım kafilesinde yer aldı.

Badmintoncular 3 altın madalya İle döndüler

Erzincanlı Milli Badmintoncular 15 Yaş Balkan Şampiyonasından 3 altın madalya ile döndüler. Sırbistan'da yapılan 15 yaş Balkan Badminton şampiyonasında Erzincan Türk Telekom Spor'dan Yasemen Bektaş Karışık Çiftlerde Balkan Birincisi , Çift bayanlarda ise Partneri Cansu Erçetin ile birlikte yine Balkan Birincisi olma başarısını gösterdi.

Milli Badmintoncular turnuvalara katılacaklar

Ankara'da yapılan Büyükler ve Gençler Badminton Milli Takım seçmelerini büyük başarı göstererek kazanan 12 Erzincanlı milli sporcu Bulgaristan ve Yunanistan da yapılacak Uluslararası Olimpiyat kotası puanı veren turnuvalara katılmak için yola çıktılar.

Milli Sporcular Avrupa yolcusu

Erzincan Türk Telekom Spor Milli Badmintoncusu Muhammet Ali Kurt Hollanda'da yapılacak İnternational Badminton Turnuvasına, yine diğer milli sporcu Emre Sönmez ise Yunanistan'da yapılacak Gençler İnternational turnuvasına katılacaklardır.