Etiketler

Madenli çocuklar gönüllerince eğlendi

Elazığ'ın Maden İlçesinde düzenlenen etkinlikte çocuklar doyasıya eğlenirken,mont ve oyuncak hediye edildi.

Çocuklar üşümesin diye...

ELFED, çocuklar üşümesin diye 600 öğrenciye mont alındı.

İlim Yayma Cemiyeti'nden 600 aileye yardım

Elazığ'da 'Yetimler üşümesin'kampanyası kapsamında 100'i çocuk 600 kişiye bot ve mont hediye edildi.

Özel çocuklara bot ve mont hediye edildi

Elazığ'da engelli öğrencilere kış öncesi mont ve bot hediye edildi.

Sivas’ta ’Montessori Eğitim’ sınıfı açıldı

Sivas'ta çocukların kendi yönettikleri etkinlikleri, yaşayarak öğrenmeyi ve işbirliğine dayalı oyunu temel alan 'Montessori Eğitim' sınıfı açıldı.

Kelebek çocuklara kışlık mont ve bot yardımı

Diyarbakır'da ismini vermek istemeyen bir iş insanı, kelebek hastası 68 çocuğa kışlık mont ve bot yardımında bulundu.

Malatya TSO’ danöğrencilere mont ve bot yardımı

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) tarafından kentteki değişik okullarda eğitim gören 800 öğrenciye, bot ve mont yardımı yapıldı.

Mont astarında 2 kilo esrar ele geçirildi

Elazığ'da jandarma ekiplerinin yaptığı çalışmada, Afganistan uyruklu bir şüphelinin mont astarında 2 kilogram esrar ele geçirildi.

MİDDER’den 285 ihtiyaç sahibi öğrenciye bot ve mont yardımı

15 Temmuz Milli İrade ve Demokrasi Derneği (MİDDER), Diyarbakır'da ihtiyaç sahibi 285 öğrenciye bot ve mont yardımında bulundu.

Tunceli’de 700 öğrenciye mont

Tunceli Ticaret ve Sanayi Odası (Tunceli TSO) ihtiyaç sahibi 700 öğrenciye mont hediye etti.

300 çocuğa bot ve mont yardımı

Merkezi İstanbul'da bulunan Yardımeli Uluslararası İnsani Yardım Derneği Diyarbakır İl Temsilciliği ve Hayat-Der'in düzenlediği Kardeşlerimiz Üşümesin projesi kapsamında 300 çocuğa bot ve mont yardımı yapıldı.

ÇEDAŞ, ağır kış şartlarına hazır

Şehirden, köye hizmet verdiği görev bölgesinin tamamında kesintisiz enerji hedefi ile çalışan Çamlıbel Elektrik Dağıtım A.Ş. (ÇEDAŞ) kış ayları nedeniyle saha personelini yüzde 15 artırdı. 52,7 bin kilometrekare gibi geniş bir coğrafyada elektrik dağıtım hizmeti veren ÇEDAŞ, kış sert yüzünü göstermeden, yaklaşık 4 bin kilometrelik elektrik hattını bakımdan geçirdi, 650 direk, 50 bin armatür, 200 trafo ve 300 panonun değişim ve montaj işlemlerini tamamladı.

Üniversitesi öğrencilerinden ortaokul öğrencilerine giysi yardımı

Bilkent Üniversitesi öğrencileri tarafından Zey Ortaokulu öğrencilerine mont yardımında bulunuldu.

Çocuklara mutluluk giydiriliyor

Merkezi İstanbul'da bulunan Mutluluk Giysin Çocuklar Derneği Adıyaman'da ki okullarda bin 300 öğrenciye bot, mont ve kırtasiye yardımında bulunuyor.

İhtiyaç sahibi öğrencilere mont yardımı

Adıyaman Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) İhtiyaç sahibi öğrencilere mont yardımında bulundu.

Çocuklar üşümesin gönüllülerinden köy okullarına destek

Diyarbakır'da, sosyal medya üzerinden toplanan ve kendilerine çocuklar üşümesin gönüllüleri ismini veren bir grup, köy okullarında okuyan öğrencilere kışlık mont ve bot yardımında bulundu.

Çöşnüklüler 120 minik öğrenciyi giydirdi

İstanbul Çöşnüklüler Derneği tarafından dernek üyelerinin de katkıları ile Çöşnük Mahallesinde ikamet eden 120 muhtaç çocuğa kışlık mont ve ayakkabı yardımı yapıldı.

Kayapınar’da üşüyen çocuk kalmayacak

Diyarbakır'ın Kayapınar İlçe Kaymakamlığı ve Belediyesinin başlattığı Kayapınar Hızır projesi ile ilçede eğitim gören çocukların ihtiyaç duyduğu kışlık mont ve ayakkabı sahiplerine hediye edilmek üzere okul idarecilerine teslim edildi.

Doğalgaz aboneliğinde yeni dönem!

Doğal gaz dağıtım şirketleri tarafından abonelerden talep edilen, abone bağlantı bedeli kapsamındaki sayaç bağlantı malzemeleri ve sayaç montaj bedelleri bu kapsamdan çıkarıldı.

Diyarbakır’da sebze kolisinde uyuşturucu ele geçirildi

Diyarbakır'da jandarmanın yaptığı çalışmada bir şahsın montunun iç kısmında ve sebze kolisinde 1,65 kilogram esrar ele geçirildi.

Dikkat! Belgesi olmayanlar bu işlerde çalışamayacak

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığınca yayımlanan tebliğe göre, ‘tehlikeli’ ve ‘çok tehlikeli’ sınıfta yer alan aralarında tren makinisti, otomotiv kaportacısı ve PVC doğrama montajcısının da olduğu 33 meslekte ‘yeterlilik belgesi’ olmayanlar bugünden itibaren çalışamayacak.

Sokak hayvanları için sokaklara beslenme ünitesi

Battalgazi Belediyesi tarafından sokak hayvanlarının su ve beslenmeleri için ilçenin muhtelif bölgelerine beslenme üniteleri monte edildi. AHBAP gönüllüleri ile birlikte gerçekleştirilen çalışma, vatandaşlar tarafından memnuniyetle karşılandı.

Montun astarı arasında 75 bin TL’lik uyuşturucu yakalandı

Erzincan İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince mont astarının içine gizlenmiş, piyasa değeri 75 bin TL'lik 380 gram morfin maddesi ele geçirildi.

Bingöl’de 63 noktaya hız kesici

Bingöl Belediyesi tarafından yaya ve sürücü güvenliği için 63 noktaya hız kesici montalama işine başlandığı, okul çevreleri ağırlıkta olmak üzere 10 noktada çalışmanın tamamlandığı bildirildi.

Araç üretmek için yola çıktı elektrik üretti

Diyarbakır'da elektrikli araç üretme sevdasıyla yola çıkan Kerem Küçüker, 4 kilovat elektrik üreten sistem geliştirdi. Ürettiği sistemi bir araca monte eden Küçüker, kendi otomobilini üretmek istiyor.

Adıyaman Belediyesinden örnek davranış

Adıyaman Belediyesi Veteriner Müdürlüğü ekipleri tarafından Atatürk Bulvarı orta refüjüne ve parklara kuş yuvaları monte edildi.

Öğrencilere bot ve mont yardımında bulunuldu

Adıyaman Mavi Umutlar Yardımlaşma Derneği tarafından köy okulunun öğrencilerine mont, bot ve kırtasiye yardımında bulunuldu.

Uluslararası Maarif Anneler Derneği’nden sosyal sorumluluk örneği

İstanbul'da ihtiyaç sahibi öğrencilere yardım gayesiyle bir grup annenin 1991 yılında kurduğu ve kısa adı MAARİFAN olan Uluslararası Maarif Anneler Derneği Erzurum'un Aziziye ilçesine bağlı Söğütlü mahallesindeki ilk ve ortaokul öğrencilerini sevindirdiler. Taşıma merkezi Söğütlü mahallesi olmak üzere Sakalıkesik ve Özbek mahallelerinden gelen öğrencilerle ilkokulda 65, ortaokulda ise 73 öğrencinin eğitim gördüğü okula dernek üyeleri İstanbul'dan Aziziye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne 150 mont gönderdiler.

Fotomontaj furyasına Valiyi de karıştırdılar

Sivas Valiliğinin Twitter hesabında paylaşılan, üzerinde Sivas Valisi Davut Gül'ün isminin yazılı olduğu bomba fotoğrafı fotomontaj tartışmalarına neden oldu.

Alev alan aracı montuyla söndürmeye çalıştı

Elazığ'da park halinde alev alan aracı bir vatandaş montuyla söndürmeye çalıştı. Esnafın yangın tüpüyle yardıma gelmesiyle alevler söndürüldü.