Etiketler

Tren yoldan çıktı, facia ucuz atlatıldı

Elazığ'da heyelan nedeniyle 80 yolcunun bulunduğu treninin lokomotif kısmı yoldan çıktı, facia ucuz atlatıldı.

Çocuklar resimle, gençler kompozisyonla kente saygıyı anlattılar

Malatya Kent Konseyi Genel Sekreterliği tarafından 2018 yılı lokomotif projesi olan Kendine ve Kentine Saygı Duy projesi kapsamında 'Toplumsal Hayat ve Kurallar' temasıyla ortaokul düzeyinde resim, 'Neden Kendimize ve Kentimize Saygı Duymalıyız' temasıyla da lise düzeyinde kompozisyon yarışması düzenlendi.

İki lokomotif aynı rayda çarpıştı!

Sivas'ın Ulaş ilçesinde yük treni ile yolcu treni aynı rayda çarpıştı. İlk belirlemelere göre 9 kişi yaralandı.

Nesibe Aydın Okulları, 2019’da Diyarbakır’daki öğrencilerle buluşacak

Türkiye'nin birçok ilinde bulunan Nesibe Aydın Okulları, Eylül 2019'da kapılarını Diyarbakır'daki öğrencilere açacak. 80 derslikle Diyarbakır'daki öğrencileri ağırlayacak olan kurum, kentin en önemli eğitim lokomotiflerinden olacak.

Örnek esnaflara plaket

Malatya Kent Konseyi'nin 2018 yılı lokomotif projesi olarak başlattığı Kendine ve Kentine Saygı Duy projesi kapsamında toplumsal farkındalık oluşturmak için proje kapsamındaki etkinlikleri sürdürmeye devam ediyor.

Türkiye Escrima Kali Federasyonu Malatya’da toplandı

Türkiye Escrima Kali Federasyonu, eylül ayında yapılacak büyük seminer için Doğanşehir'de bir hazırlık kampı düzenledi. Türkiye'nin değişik illerinden toplam 30 sporcunun katıldığı kampta konuşan Türkiye Escrima Kali Federasyon Başkanı Mustafa Günaydın, Biz Malatya olarak Türkiye'de Escrima Kali'nin lokomotifi durumundayız. İleriki günlerde önemli ve çok güzel müjdelerimiz olacak dedi.

Tunceli lale motifleri ile aydınlandı

Tunceli, kentin girişinde yapılan ay-yıldızlı ışıklandırma ve 9 kilometrelik lale motifli sokak lambaları ile aydınlandı.

Pütürge’de mobil kesimhanenin açılışı yapıldı

Tarım ve hayvancılık sektöründe bölgenin lokomotifi konumundaki Malatya'da hizmet ve yatırımlarını sürdüren Malatya Büyükşehir Belediyesi, Pütürge ilçesine modern bir kesimhane kazandırdı.

Kent Konseyi toplumsal değerleri hatırlatmaya devam ediyor

Malatya Kent Konseyi'nin 2018 yılı lokomotif projesi olarak başlattığı Kendine ve Kentine Saygı Duy projesi kapsamın da toplumun nabzını ölçmek adına yapmış olduğu sosyal deneylere aralıksız devam ediliyor.

Lokomotifin çarptığı yaşlı adam hayatını kaybetti

Sivas'ta tel örgülerle kapatılan hemzemin geçidinden karşıdan karşıya geçmek isteyen yaşlı adam lokomotifin çarpması sonucu hayatını kaybederken yanından bulunan eşi ise kazayı yara almadan atlattı.

Ahırdan çıkan tarih

Sivas'ın Gürün ilçesine bağlı Tepecek köyünde 2002 yılında ahırın tabanından çıkarılan Roma dönemine ait tarihi taban mozaiği üzerinden bulunan motiflerle dikkat çekiyor.

Gençlik Meclisinden aile ziyareti

Malatya Kent Konseyi Gençlik Meclisi üyeleri Malatya Kent Konseyi'nin 2018 yılı lokomotif projesi olarak başlattığı Kendine ve Kentine Saygı Duy projesi kapsamında Kiltepe Mahallesinde ikamet eden Doğan ailesini ziyaret ederek birlikte iftar açtı.

Erzurum ehramı modanın başkentinde görücüye çıktı

Erzurum yöresel dokuması ehram modanın başkenti İstanbul'da görücüye çıktı. Kanuni Sultan Süleyman Koruluğundaki Liva Köşk Bahçesi'nde yapılan defilede profesyonel mankenler, Türk motifiyle süslenerek tasarlanan ehram dokuma kıyafetleri ile katılımcılara iddialı bir sunum gerçekleştirdiler.

Seçim öncesi ekonomiye mini paket

Piyasalar erken seçime odaklanmışken lokomotif sektörleri rahatlatacak mini paket gündeme geldi. Kulislerde başta konutta vergi indirimlerinin de bulunacağı bir paketin gündeme geleceği belirtilirken mobilyacıların da destek bekledikleri vurgulanıyor.

Afrin şehitlerinin adları ağaçlarda yaşayacak

Erzincan'ın Kemaliye ilçesinde öğrenciler ağaçları Türk bayrağı motifi ile çizip üzerilerine Afrin'de şehit olan Mehmetçiklerin adlarının yazılı olduğu künyeleri astılar.

‘Elazığ TSO iş dünyasının lokomotifidir’

Elazığ Ak Parti Milletvekili Tahir Öztürk, Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Asilhan Arslan’a ‘Hayırlı olsun’ ziyaretinde bulundu. Toplumun tüm kesimlerinin yoğun ilgisinin devam ettiği ziyaretler kapsamında Başkan Arslan, tebrikleri kabul etmeye devam ediyor.

Ali Korkut, "Hizmete esnaf odaklı baktık"

Erzurum Merkez Yakutiye İlçe Belediye Başkanı Ali Korkut, Erzurum Esnaf ve Sanatkarlar Odası Birliği ve bağlı meslek odaları başkanları ve yöneticileriyle yemekli toplantıda bir araya geldi. 9 yıla yaklaşan görev süresini içeren hizmetleri görsel bir sunum eşliğinde anlatan Ali Korkut, şehrin tarihi ve kültürel mirasıyla birlikte yükselebileceğini anlattı. Korkut, esnafın kalkınmadaki lokomotifinin ise turizm olduğunun altını çizdi.

Beton kapıların yerini tarih alıyor

Cumhuriyet Üniversitesinde yeni yapılacak iki kapı ve yenilenecek ana giriş kapısı, Selçuklu, Osmanlı ve Cumhuriyet motifleri taşıyacak.

Otomotivde şubatta tüm zamanların ihracat rekoru kırıldı

Türk ekonomisinin lokomotif sektörlerinden otomotivin şubat ayı ihracatı, geçen yılın aynı ayına göre yüzde 26 artışla 2,8 milyar dolar olarak gerçekleşti. Bu rakamla otomotivde aylık bazda tüm zamanların ihracat rekoru kırıldı.

Başkan Okay: “Kış turizminin lokomotifi Yedikuyular oldu”

Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, Kahramanmaraş'ın gündemine taşımak istedikleri Yedikuyular bölgesinin ününü tüm Türkiye'ye ulaştığını belirterek, Kış turizminin adeta lokomotifi olan Yedikuyuları ihya ve inşa etmeye devam edeceğiz dedi.

Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan:

Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği Malatya Şube Başkanı Murat Gümüş'ü ziyaret etti. TÜMSİAD Malatya Şube Başkanı Murat Gümüş'e yeni görevinde başarılar dileyen Başkan Gürkan, Sanayici ve işadamlarımız toplumumuzun lokomotifidir dedi.

Memur-Sen üyelerine ‘Motif Kart’ müjdesi verdi

Eğitim Bir-Sen ve Memur-Sen Adıyaman İl Başkanı Ali Deniz, haftalık olağan işyeri temsilcileri toplantısında Motif Kart uygulaması hakkında üyelere ve işyeri temsilcilerine bilgi verdi.

'Ayyıldız'a 50 bin lira verdiler satmadı

Elazığ'da bir kişi derisinde ayyıldızı andıran motifi olan ismini Ayyıldız koyduğu simental cinsi boğasına 50 bin lira verildiğini satmadığını, 250 bin lira verene satabileceğini söyledi.

Memurlara özel indirim kartı geliyor!

PTT ile Memur-Sen Konfederasyonunun iş birliğiyle memurlara yaptıkları harcamalarda indirim sağlayacak, para ve puan toplamalarına imkan verecek "Motif Kart" hayata geçirildi.

Sekmen; “Yerel yönetim ülkemizin lokomotif gücüdür”

Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Belediyecilik bizlerin nazarında aziz milletimize hizmet kapısıdır. Belediyecilik başkalarının nazarında makam vesilesi olabilir, bizlerin nazarında sadece millete hizmetkrlıktır, yaşadığımız şehirlere duyduğumuz sevgi ve aşktır dedi.

‘Komşuluk Kültürü Fotoğraf Yarışması’ sonuçlandı

Malatya Büyükşehir Kent Konseyi Genel Sekreterliği tarafından 2017 yılı lokomotif projesi olan Komşuluk Kültürü projesi kapsamında Komşuluk Kültürü nü anlatan fotoğraf sergisi açıldı.

Zabun: "İnşaat sektörü, Kahramanmaraş ekonomisinin lokomotifi"

Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası'nda (KMTSO) inşaat sektörleri ve bünyesinde bulunan sektörlere yönelik sektör buluşması gerçekleştirildi.

Erzurum esnafında eğitim öğretim yılı beklentisi

Erzurum'daki üniversitelere bağlı fakülte, meslek yüksekokulu ve yüksek okullarda ilk ders 18 Eylül'de başlıyor. Ders kayıtlarının önümüzdeki hafta başlayacağı üniversitelerde, bir sonraki hafta ise, derslere start verilecek. Erzurum dışında ikamet eden öğrenciler ise, bu haftadan itibaren yurt ve öğrenci evlerine yerleşmek için Erzurum'a dönmeye başlayacak. Üniversitelerin eğitim öğretime start vermesiyle birlikte Erzurum'daki ticari yaşam da canlanacak. Üniversitelerin tatile girmesiyle birlikte durgun bir yaz mevsimine teslim olan şehir ekonomisi, okulların da açılmasıyla birlikte eski canlı günlerine yeniden kavuşmuş olacak. Erzurum ekonomisi için can damarı niteliğinde olan öğrenci, şehirde özellikle hazır giyimle yiyecek ve içecek sektörü için büyük bir önem taşıyor. Atatürk Üniversitesi ile Erzurum Teknik Üniversitesi'nde öğrenim gören on binlerce öğrenci, şehrin ekonomi lokomotifi anlamına gelirken, Erzurum'da esnafın ödemeleri bile eğitim öğretim takvimine göre yapılıyor. Yaz okulları sayesinde tatil mevsiminin kısmi de olsa canlı geçirildiği Erzurum'da, Temmuz ayının ikinci yarısı ile Ağustos ayında adeta ölüm sessizliği yaşanıyor.

Sanatçı Topatan’ın sergisi büyüledi

Erzurum Büyükşehir Belediyesi'nin kültür sergisi sanatseverlerden tam not aldı. Nahhat Fatih Topatan'ın Naht Sanatı konulu ahşabın hatla muhteşem buluşmasını konu edinen serginin açılışını Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen yaptı. Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi'nde açılışı yapılan sergide, İslami motifler ve Yüce Allah'ın isimlerinin tablolaştırıldığı eserler göz kamaştırdı. Başkan Sekmen, sergiyi gezerken gazetecilere yaptığı değerlendirmede, Erzurum bir sanat ve kültür şehri Bizler de fırsat buldukça sergi ve diğer kültür çalışmalarına önemli destekler veriyoruz. Bugün burada Fatih Topatan kardeşimizin el emeği ve göz nurunu nakşettiği naht sanatı eserlerini sanatseverlerin beğenisine sunduk. Her bir eser büyük bir emek, özen ve itinayla hazırlanmış. Sanatçımızı manevi hazzı yüksek, böylesine meşakkatli ve zor bir branşa kendisini adadığı için takdir ediyorum dedi.

Gölbaşı’nda dokunan halılar, yurt dışına ihraç ediliyor

Adıyaman'ın Gölbaşı ilçe Belediyesi'ne bağlı Toplumsal Gelişim Merkezi (TOGEM) halı atölyesinde genç kızların Anadolu'nun temsili motiflerini işlediği el dokuması halılar, oto döşeme kılıfı, yastık ve minder ABD, Çin ve Japonya'nın da aralarında olduğu ülkelere ihraç ediliyor.