Etiketler

Türk ve mülteci çocuklara 'Bayram' eğlencesi

Elazığ'da mülteci çocuklara yönelik bayram eğlencesi düzenlendi. Türk çocukların da katıldığı eğlencede hem dostluklar kuruldu hem de minikler güzel vakit geçirdi.

İHH yetim biriminden yetimler için piknik

İHH Elazığ İnsani Yardım Derneği Yetim Birimi ‘Yetim Gülerse Dünya Güler’ sloganıyla yetim ve mülteci çocukların yüzlerini güldürecek etkinlikler gerçekleştirmeye devam ediyor.

Mülteci çocukların 23 Nisan sevinci

Sivas'ta 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısı ile tarihi Kent Meydanında Suriyeli ve Afgan çocuklar için etkinlik düzenlendi.

Kolejlilerden kardeşlik mesajı

TED Diyarbakır Koleji İlkokulu öğrencileri, Hüseyin Uluğ İlkokulunu ziyaret ederek, Suriye'den gelen mülteci çocuklarla bir araya geldi.

Suriyeli çocuklara anlamlı destek

Diyarbakır Bilfen Okulları, iç savaş nedeniyle Türki'ye sığınan Suriyeli mülteci çocuklara spor malzemesi dağıttı.

Diyarbakır, mülteci çocukların umudu olmaya devam ediyor

Merkezi Diyarbakır'da bulunan Gençlik ve Değişim Derneği, mülteci çocuklar yararına 15 farklı ülkede kermes organize edecek.

(Özel haber) Mülteci çocuklar psikolojik sorunlarla boğuşuyor

Ülkelerindeki savaşlar nedeniyle Türkiye'ye göç eden çocukların durumunu inceleyen Dicle Üniversitesi'nde Görevli Çocuk ve Ergen Psikiyatristi Yrd. Doç. Dr. Serhat Nasıroğlu, mülteci çocukların genelinde ruhsal patolojik sorunlar olduğunu, Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Trump'ın mültecileri almama ısrarının insanlık suçu olduğunu söyledi.