Etiketler

'Kıran-7 Munzur Vadisi Operasyonu başlatıldı'

İçişleri Bakanlığı Jandarma Komando, Jandarma Özel Harekat ve Polis Özel Harekat unsurlarınca, Tunceli’de, 2.250 personel ile ‘Kıran-7 Munzur Vadisi’ Operasyonu başlatıldı’

Munzur Vadisi her mevsim ayrı güzel

Tunceli'nin Ovacık ilçesindeki Munzur Vadisi Milli Parkı, kaya oyuklarından çıkan suları, irili ufaklı şelaleleri, kanyonları ve yaban hayatı varlığı ile her mevsim ziyaretçilerine ayrı bir güzellik sunuyor.

Tunceli Baro Başkanı Yıldırım: "Danıştay, Tunceli’deki acele kamulaştırma kararını durdurdu"

Tunceli Baro Başkanı Barış Yıldırım, Danıştay 6. Dairesinin Munzur Vadisi'nde yapımı planlanan Konaktepe Barajı ve Konaktepe HES I-Konaktepe HES II projesi kapsamında bakanlar kurulu tarafından alınan acele kamulaştırma kararının yürütmesini durdurduğunu söyledi.

CHP’li Erol;"Tunceli şanslı bir dönem yaşıyor"

Munzur Vadisine yapılması planlanan HES ve barajların iptali ile ilgili Çevre Komisyonunun yapacağı ziyaretle ilgili bilgi veren CHP Tunceli Milletvekili Gürsel Erol, Tunceli Valisi Tuncay Sonel'den de övgü ile bahsederek vatandaşların sorunun çözümüyle ilgili sorumluk hisseden devletle vatandaş arasında köprü olan bir anlayışla hareket ettiğini söyledi.

CHP’li Erol, Başbakan Yıldırım ile görüşmesini anlattı

Tunceli'de Munzur Vadisi'ne yapılması planlanan HES ve barajların iptali ile ilgili Başbakan Binali Yıldırım'la görüştüğünü belirten CHP Tunceli Milletvekili Gürsel Erol, Başbakanın, konuyu bildiğini ve yakından takip ettiğini söylediğini aktardı.

Milletvekili Erol;”Çevre Komisyonu, Munzur Vadisini inceleyecek”

CHP Tunceli Milletvekili Gürsel Erol; Munzur Vadisinde barajdan vazgeçilmesi ile halk üzerindeki terör örgütlerinin oluşturduğu baskı, korku, endişe ve yanlış bilgilendirme kalkacak, aynı zamanda vatandaş, kendi doğasına, inançlarına saygı duyulduğu için devletine güven duyacak dedi.

Vali Sonel’den Tunceli-Erzincan yolu müjdesi

Tunceli Valisi ve Belediye Başkan Vekili Tuncay Sonel, Tunceli-Pülümür-Erzincan karayolu yapımına 2018 yılında başlanacağını, Munzur Vadisine yapılması planlanan baraj ve HES'lerden vazgeçilmesiyle ilgili önemli gelişmeler olabileceğini söyledi

Munzur Vadisi’ne bahar geldi, çiçekler açtı

Türkiye'nin en önemli milli parklarından biri olan Munzur Vadisi Milli Parkında, ilkbahar mevsiminin ılık yüzünü göstermesiyle açmaya başlayan çiçekler görsel bir şölen sunuyor.

Tunceli’de ’Munzur Özgür Aksın Meclisi’ kuruldu

Tunceli'de aralarında milletvekilleri, belediye başkanları, siyasi parti, sivil toplum ve meslek örgütlerinin de yer aldığı 50'nin üzerinde kişi ve kurum, Munzur Vadisi Milli Parkında baraj ve HES yapılmaması için Munzur Özgür Aksın Meclisi kurdu.