Etiketler

Hakkari'de şehit askerler için tören düzenlendi

Türkiye-Irak sınır hattındaki terör operasyonunda çıkan çatışmada şehit olan 4 asker için Hakkari'de tören düzenlendi.

Erzincan örtü altı sebze yetiştiriciliğinde bölgesinde söz sahibi olacak

Erzincan İl Tarım ve Orman Müdürlüğünün; Erzincan'da Örtü Altı Sebze Yetiştiriciliğinin çalışmalar hakkında değerlendirme toplantısı, İl Müdürü Murat Şahin Başkanlığında TKDK İl Koordinatörlüğü toplantı salonunda yapıldı. Toplantıya Tarım ve Orman İl Müdürü Murat Şahin, TKDK Erzincan İl Koordinatörü Metin Bektaş, STK temsilcileri, sera yatırımcıları, özel sektör temsilcileri bir araya gelerek Erzincan'da örtü altı sebze yetiştiriciliğinin dünü, bugünü ve yarını ile mevcut sorunlar ve çözüm önerileri konuşuldu.

Erzincan’a Damızlık Düve Üretim merkezi kuruluyor

Erzincan Tarım ve Orman İl Müdürü Murat Şahin, Erzincan'ın dört sivil toplum kuruluşu tarafından yapılacak olan Damızlık Düve Üretim Merkezi'nin kurulacağı araziyi ve İnşaat alanının gezerek çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Tarımsal çalışmalar hakkında değerlendirme toplantısı yapıldı

Erzincan İl Tarım ve Orman Müdürlüğünün; İlde Tarımsal çalışmalar hakkında değerlendirme toplantısı, İl Müdürü Murat Şahin Başkanlığında İl Müdürlüğü toplantı salonun da yapıldı. Toplantıya Tarım ve Orman İl Müdürü Murat Şahin, şube müdürleri, ilçe müdürleri ve teknik personel katıldı.

Şahin: "Dünya Gıda Günü kutlu olsun"

Erzincan Tarım ve Orman İl Müdürü Murat Şahin; Dünya Gıda Günü münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

Çiftlik Danışmanlık Sistemi bölgesel eğitimi başladı

Türkiye'de Çiftlik Danışmanlık Sisteminin kurulmasına ilişkin teknik yardım projesi kapsamında Erzurum'da yapılan Erzincan ilinin de arasında bulunduğu ve bölge illerinin katılımıyla Çiftlik Danışmanlık Sistemi Bölgesel Eğitimi verilmeye başlandı. Eğitime Erzincan ilini temsilen Erzincan Tarım ve Orman İl Müdürü Murat Şahin ve teknik personeller katıldı.

İl Müdürü Şahin, gençlerle buluştu

Erzincan Tarım ve Orman İl Müdürü Murat Şahin, Erzincan Gönüllü Gençler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği üyeleri ile yemekte bir araya geldi.

İl Müdürü Şahin Kurbanlık Hayvan satış yerlerini denetledi

Kurban bayramının yaklaşması nedeniyle Erzincan Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Murat Şahin ekiplerle birlikte Kurbanlık Hayvan Satış yerlerinde denetlemelerde bulundu. Kurban bayramının yaklaşmasıyla pazar hareketliliğinin artarak yoğunlaştığı gözlendi.

İl Müdürü Şahin Kurbanlık Hayvan satış yerlerini denetledi

Kurban bayramının yaklaşması nedeniyle Erzincan Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Murat Şahin ekiplerle birlikte Kurbanlık Hayvan Satış yerlerinde denetlemelerde bulundu. Kurban bayramının yaklaşmasıyla pazar hareketliliğinin artarak yoğunlaştığı gözlendi.

Tarım sektörüne yatırımlar sürüyor

Erzincan'da işadamlarının tarım sektörüne yaptığı yatırımlara her yıl yenileri ekleniyor. Erzincanlı işadamlarından Dursun Hıra Tercan bölgesinde yaklaşık 1000 dekarlık alanda tarımsal üretime devam ediyor. Erzincan Tarım ve Orman İl Müdürü Murat Şahin, üretim yapılan alana giderek incelemelerde bulundu.

Erzincan’da genç çiftçiler koyunlarına kavuştu

Erzincan'da Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından yürütülen kırsal kalkınma destekleri kapsamında hibe küçükbaş hayvan almaya hak kazanan başvuru sahibi genç çiftçilere, Erzincan Tarım ve Orman İl Müdürü Murat Şahin tarafından hayvanları teslim edildi.

Erzincan Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünün kalitesi belgelendi

Erzincan İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü,Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba'nın elinden Kalite Yönetim Belgesini aldı. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığında düzenlenen törene İl Müdürü Murat Şahin, İl Müdür Yardımcısı Naci Gün ve Kalite Yönetim Sistemi Sorumluları katıldı.

Erzincan’da 66 Çiftçiye Bireysel Sulama Hibesi Verildi

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından uygulanan Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi kapsamında Erzincan'da 66 çiftçiye bireysel sulama projeleri için hibe verildi. 2018 yılında projesi bugüne kadar kabul edilen 62 çiftçi İl Müdürü Murat Şahin ile sözleşme imzaladılar.

Kalite Yönetim Sistemi Toplantısı yapıldı

Erzincan Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından kamuoyuna verilen hizmet kalitesinin değerlendirildiği Kalite Yönetim Sistemi Kapsamında Yönetim Gözden Geçirme Toplantısı; İl Müdürü Murat Şahin, İl Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri ve İlçe Müdürlerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Erzincan’da meralar ihale edildi

Erzincan'da tespit, tahdit ve tahsis çalışmaları yapılan meralar ihaleye çıkarıldı. Mera Komisyonu tarafından ihaleye çıkartılan meralar Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü toplantı salonunda sürü sahiplerine kiralandı. İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Murat Şahin başkanlığında toplanan İl Mera Komisyonunun huzurunda il genelindeki ihtiyaç fazlası 36 mera ve yayla ihaleye çıkarıldı. Polisin yoğun güvenlik önlemi aldığı ihalede sürü sahipleri meraları kiralayabilmek için kıyasıya mücadele ettiler.

İl Müdürü Şahin’den Erzincan Gazeteciler Cemiyetine Ziyaret

10 Ocak Gazeteciler Günü olması münasebetiyle Erzincan Gazeteciler Cemiyetini ziyaret eden Erzincan Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Murat Şahin, Erzincan Gazeteciler Cemiyeti Başkanı da görev yapan yerel ve ulusal basın temsilcilerinin zor şartlar altında, sıcak soğuk demeden yılın tüm günü hizmet vererek halkın haber alma özgürlüğünü sağladıklarını kaydetti. İl Müdürü Şahin, yazılı ve görsel medya temsilcilerinin tarım sektörüne verdikleri desteğin yıllardır sürdürdüklerini belirterek, cemiyet üyelerine teşekkür etti.

Tarım Haftası kutlanıyor

Tarım Haftası münasebetiyle bir basın açıklaması yapan Erzincan Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Murat Şahin, Tarımsal eğitimin başlamasının 172. yılını büyük bir onur ve gururla kutluyoruz. dedi.

Tarımsal çalışmalar değerlendirildi

Erzincan İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünce; Erzincan İlindeki tarımsal çalışmaların değerlendirildiği İl Grup Toplantısı (İGT) yapıldı, İl Müdürü Murat Şahin Başkanlığında yapılan toplantıya Şube ve İlçe Müdürleri de katıldı.

Erzincan Domates üretiminde söz sahibi olmaya başladı

Domates üretimi her geçen yıl artan Erzincan, ürettiği domatesle hem kendi ihtiyacını hem de yakın çevresinin ihtiyacını karşılar hale geldi. Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Murat Şahin, Domateste sebze deposu haline geldik. İnşallah bu bölgelerin ihtiyacını karşılayacak durumdayız. Diğer sebzelerde de özellikle biber salatalıkta da atılım içindeyiz dedi.

Erzincan’da genç çiftçiler koyunlarına kavuştu

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından yürütülen kırsal kalkınma destekleri kapsamında hibe küçükbaş hayvan almaya hak kazanan başvuru sahibi genç çiftçilere, Erzincan Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Murat Şahin tarafından hayvanları teslim edildi.

Arıcılara alet ekipman hibe desteği verilecek

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı arılıkla uğraşan çiftçilerin alacakları alet ve ekipmanlara yüzde 60 oranında hibe desteği verecek. Konuyla ilgili bilgi veren Erzincan İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Murat Şahin, arıcılık desteği ile ilgili bakanlık tebliğinin yayınlandığını duyurdu.

Okul sütü dağıtımı yapıldı

Okul Sütü Programı'nın 6. yılı nedeniyle Erzincan'da Mimar Sinan Anaokulunda program düzenlendi. Düzenlenen programa, Erzincan Vali Yardımcısı Mehmet Fatih Kara, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Murat Şahin, Sağlık İl Müdürü Dr. Mesut Turan, Milli Eğitim İl Müdürü Aziz Gün, öğretmen ve öğrencilerin katıldı.