Etiketler

55 bin liralık ziynet eşyasını otobüste unutunca ne yapacağını şaşırdı

Evlendikten 6 ay sonrası Denizli’den Antalya’daki annesinin yanına gelen 22 yaşındaki genç kadın, içerisinde düğününde takılan 55 bin liralık ziynet eşyası ile evlilik cüzdanın yer aldığı çantasını otobüste unutunca hayatının şokunu yaşadı. Genç kadının çantası, otobüsten iner inmez aradığı toplu taşıma merkezinin online kamera izleme yöntemiyle bulundu.

Aydemir: Dadaşlar 24 Haziranda AK destan yazacak

AK Parti Erzurum Milletvekili, 27'inci dönem milletvekili adayı İbrahim Aydemir, iftar sonrasında Muratpaşa ve Kayakyolu Abuşoğlu Camisi cemaatiyle bir araya geldi.

Ali Korkut, "Şehirlere Sinan’ın gözüyle bakabilmeliyiz"

Erzurum Merkez Yakutiye İlçe Belediye Başkanı Ali Korkut, Mimar Sinan'ı anma ve Mimarlar gününde TRT Erzurum Radyosunun konuğu oldu. Tarihi kentlerde ince zevkin, estetik kaygının önemli olduğunu belirten Ali Korkut, tarihi eserlerin yaşatılması kadar, kötü yapılaşmaya hapsedilmemesinin de önemli olduğunu söyledi. Korkut, Belediyecilik anlayışımızı ince zevk, yani estetik kaygıyla şekillendirmeye çalışıyoruz. Muratpaşa Kent Meydanı, Yakutiye Kent Meydanı, Üç Kümbetler, İstanbulkapı aynı anlayışın ürünü olarak imza attığımız projelerimiz oldu dedi.

Büyükşehir’den altyapı seferberliği

Büyükşehir Belediyesi Erzurum Su ve Kanalizasyon İdaresi (ESKİ) Genel Müdürü Mevlüt Vural, içme suyu ve altyapı çalışmalarını yerinde inceledi. Yapılan çalışmaları denetleyen ESKİ Genel Müdürü Mevlüt Vural, projelerin tamamlanmasıyla birlikte vatandaşların sorunsuz bir altyapıya kavuşacağını bildirdi. Genel Müdür Vural, Şehrin içme suyu şebekesini 100 yıl ömürlü borularla döşüyoruz. Kaliteli ve sağlam borularla yenilenen içme suyu hattı çalışmaları ilimizde aralıksız devam ediyor dedi. Vural, Kazım Yurdalan, Hasan-i Basri, Muratpaşa, Dadaşkent ve Şükrüpaşa mahallelerinde toplam 111 bin 500 metre içme suyu şebeke hattının tamamlandığını kaydetti. ESKİ Genel Müdürü Mevlüt Vural, yapılan çalışmaların tamamlanmasıyla birlikte içme suyu ve kanalizasyon altyapısının daha kaliteli bir hale geleceğini anımsatarak, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanımız Mehmet Sekmen Beyefendinin çizmiş olduğu vizyon doğrultusunda ESKİ olarak şehrimizin dört bir yanında 7/24 çalışmalarımız devam ediyor diye konuştu.

Yakutiye Belediye Başkanı Korkut: "Yeni meydan ışıl ışıl yanıyor"

Erzurum Merkez Yakutiye İlçe Belediyesi tarafından 7,5 milyon lira harcanarak yapılan Muratpaşa Kent Meydanı, ışıklandırmasının tamamlanmasının ardından ışıl ışıl yanmaya başladı. Belediye Başkanı Ali Korkut, kent meydanı için 23 bina ve dükkanın kamulaştırıldığını hatırlatarak Kamulaştırma için 5 milyon lira, çevre ve peyzaj düzenlemesi için 2,5 milyon lira harcadık. Bu görüntü her şeye değdi dedi.

Muratpaşa Kent Meydanı, medya temsilcilerinden tam not aldı

Erzurum Merkez Yakutiye İlçe Belediye Başkanı Ali Korkut'un Erzurum'a kazandırdığı ikinci kent meydanı, Erzurum'da görev yapan ulusal ve yerel medya temsilcilerinden tam not aldı. Belediye Başkanı Ali Korkut ile birlikte alanı gezen gazeteciler, ucube halinde olan bir alanın değişiminin taktirlik olduğunu söylediler.

Başkan Korkut, Muratpaşa Kent Meydanı için acele ediyor

Erzurum Merkez Yakutiye İlçe Belediye Başkanı Ali Korkut, Yakutiye Kent Meydanı'nın ardından Erzurum'a ikinci kent meydanına kavuşturmak için gün sayıyor. Bunun için sıklıkla çalışmaları denetleyen Korkut, Bayram sonrasında tamamlamış olarak halkımızın hizmetine sunmak istiyorum. Acele ederken, eksik kalmasın diye titizleniyoruz dedi.

Muratpaşa, Kent Meydanıyla güzelleşiyor

Erzurum Merkez Yakutiye İlçe Belediye Başkanı Ali Korkut, adeta Erzurum'un tarihi eserlerinin banisi oldu. Üç Kümbetler Projesi, Yakutiye Kent Meydanı, Boyahane Camii ve Hamamı çevresi, İstanbulkapı projelerinin ardından Muratpaşa Kent Meydanı projesiyle muhteşem tarihi güzellikleri gün yüzüne çıkartıyor.

‘Uzun Yusuf’ son yolculuğuna uğurlandı

Erzurum'da Uzun Yusuf olarak tanınan Yusuf Dağıstanlı, bu sabah hayata gözlerini yumdu. Erzurum Belediyesi'nden emekli olan ve uzun boyu nedeniyle herkesin kendisini Uzun Yusuf diye çağırdığı Dağıstanlı, Muratpaşa Camii'nde kılınan cenaze namazının ardından Abdurrahmangazi Mezarlığı'nda toprağa verildi.