Etiketler

Başkan Erdoğan'dan jet hamle! İmzayı attı

Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre; Mersin, Kütahya, Gaziantep, Manisa, Elazığ, Ordu ve Malatya'da bazı taşınmazların enerji santralleri ve nakil hatları inşası için acele kamulaştırılmasına karar verildi.

Feci kaza: Yaralı askerler var!

Sivas'ın Yıldızeli ilçesi yakınlarında mahkum taşıyan nakil aracının devrilmesi sonucu 5 asker ve 4 mahkum olmak üzere 9 kişi yaralandı.

Enerji timlerinin kara kışta zorlu mesaisi

Doğu Anadolu Bölgesi'nde enerji timleri, çetin kış şartları nedeniyle zarar gören nakil hatlarının onarımı için yoğun çaba gösteriyor.

Enerji nakil hatları onarılıyor

Adıyaman'ın Sincik ilçesinde etkili olan kar yağışı nedeniyle zarar gören enerji nakil hatlarının onarımı yapılıyor.

Minik böbrek hastası hayalleri için yola çıktı

Babasının vereceği böbreği ile hayata tutunmanın hayallerini kuran minik böbrek hastası, başta Sivas Valiliği olmak üzere hayır sevenlerin destekleri ile nakil için yola çıktı.

Oğluna böbreğini veren baba, ameliyat parasını bulamıyor

Sivas'ta 12 yaşındaki böbrek hastası Hasan Hüseyin Şaşkın'a, babasının vermek istediği böbrek umut oldu. Ancak aile ameliyat parasını denkleştiremediği için nakil gerçekleşmiyor.

Böbrek nakli bekleyen Merve, evde eğitimle okuluna devam ediyor

Elazığ’da 11 yıldır böbrek hastası olan ve 5 yıldır nakil bekleyen 17 yaşındaki Merve Ataş, eğitimden geri kalmamak için, öğrenimine evinde devam ediyor.

Organlarıyla nakil bekleyen hastalara umut oldu

Manisa'nın Soma ilçesinde geçirdiği kaza sonucunda ağır yaralı olarak kaldırıldığı hastanede beyin ölümü gerçekleşen gencin organları bağışlandı.

Dr. Necati Bulut; “Organ bağış kartı tek başına yeterli değildir”

3-9 Kasım 2018 Organ Bağış Haftası münasebetiyle Erzincan Mengücek Gazi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekim Yardımcısı ve Organ Nakil Koordinatörü Dr. Necati Bulut tarafından Erzincan Çağrı Merkezi çalışanlarına eğitim verildi.

Enerji nakil hatları kuşlar için daha güvenli hale getiriliyor

Elazığ'da, Fırat Elektrik Dağıtım AŞ, ‘Özgür Kuşlar’ sloganıyla başlattığı proje kapsamında sorumluluk sahasındaki enerji nakil hatlarını kuşların akıma kapılmaması için izolasyon aparatlarıyla donatıyor.

‘Kuş Çarpılmalarını Önlemek’ adına yapılan projede bitme aşamasına gelindi

Doğu Anadolu bölgesinde elektrik dağıtım hizmeti veren Aras EDAŞ enerji nakil hatlarına yaptığı yatırımlar ile doğal hayatı koruyor. Kuş çarpılmalarını önlemek amacıyla izolatör bağlantılarını ve atlamalarını yalıtkan malzeme kullanarak izole eden Aras EDAŞ, göçmen kuşların yol güzergahında kuş çarpılmalarının önüne geçmişti. Ardahan, Kars ve Bayburt bu projenin pilot bölgeleri olarak belirlenmiş ve 2017 yılında hayata geçmişti. 2018 yılında tüm bölgede devam eden proje bitme aşamasına geldi.

Ölmemek için nakil bekliyor

Adıyaman'da, 4 yıldır böbrekleri olmadığı için haftada 3 gün diyalize giren 52 yaşındaki Elifan Hermenci, biran önce böbrek nakli olarak hayata tutunmak istiyor.

LGS nakil sonuçları açıklandı

Liselere Yerleştirme 1. Nakil  sonuçları açıklandı.

Liselere yerleştirmede ilk nakil dönemi için son gün

Liselere yerleştirme sonuçlarının açıklanmasının ardından bir okula yerleşemeyen ya da yerleştiği okulu değiştirmek isteyen öğrenciler, yerleştirmeye esas birinci nakil dönemi tercihlerini bugün saat 17.00'ye kadar yapabilecek.

Filistin’in enerji nakil hattı Mina Galvaniz’den

Diyarbakır Organize Sanayi Bölgesinde (OSB) faaliyet gösteren ve 13 ülkeye ihracat yapan Mina Galvaniz, bu yıl Filistin'e gerçekleştirdiği ihracatla Filistin'in enerji nakil hattı ve poligon aydınlatma direği ihtiyacını karşılar duruma geldi.

Liselere yerleştirmede nakil süreci başladı

Liselere yerleştirme sonuçlarının açıklanmasının ardından bir okula yerleşemeyen ya da yerleştiği okulu değiştirmek isteyen öğrencilerin tercih yapacağı, yerleştirmeye esas nakil dönemlerinin ilki başladı.

MASKİ 48 kilometrelik enerji nakil hattı yaptı

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (MASKİ), kuyu ve tesislere enerji ulaştırmak için 48 kilometrelik Enerji Nakil Hattı yaptı.

Malatya’da cenaze nakilleri ücretsiz oldu

Malatya Büyükşehir Belediyesi Meclisinin aldığı kararla bundan sonra şehir içi ve dışına yapılacak olan cenaze nakillerinden ücret alınmayacak.

Aras Elektrik uyardı

Aras Elektrik yetkilileri vatandaşların kendi başlarına enerji nakil hatlarına tırmanmaları konusunda uyardı. Son aylarda yaşanan vakaları örnek gösteren Aras Elektrik Genel Müdürü Fikret Akbaş, Can güvenliği açısından kanunen de yasak olan bu gibi durumlarda bizlere iletişim kanallarımızdan ulaşsınlar, gereğini yaparız dedi.

Bahçelere kaya yağdı

Erzurum'un Narman ilçesinde etkili olan yağmurun ardından dağdan kopan kayalar 100 dönümlük araziyi kullanılamaz hale getirdi. Mahallenin enerji nakil hatlarının geçtiği dört direk devrilirken mahalle sakinleri 2 gün boyunca elektriksiz kaldı.

9 kırsal mahallenin içme suyu sorunu çözüldü

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi DİSKİ Genel Müdürlüğü, merkez ilçelere bağlı 9 kırsal mahallede suya erişemeyen vatandaşların su sorununu çözdü. Sözleşme bedeli 1 milyon 319 bin TL olan çalışma kapsamında 10 bin metre içme suyu şebekesi döşendi, depo inşa edildi, enerji nakil hatları kuruldu.

Diyarbakır Büyükşehir belediyesinden Çüngüş’e cenaze aracı

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi tarafından Çüngüş ilçe belediyesine cenaze nakil aracı verildi.

Enerji timleri 25 metre yükseklikte enerji hattında buz kırıyor

Sivas, Yozgat ve Tokat'ta elektrik dağıtım hizmeti veren Çamlıbel Elektrik Dağıtım A.Ş.'nin (ÇEDAŞ) enerji timleri adını verdiği Arıza Onarım Bakım ekipleri zorlu kış şartlarında oluşan arızalara anında müdahale ediyor. Kar ve fırtına nedeniyle oluşan buz yükü kaynaklı arızaların meydana geldiği 25 metre yükseklikteki enerji nakil hatlarına çıkan ekipler oluşan şebekelerdeki buzları kırarak arızaları gideriyor.

Yer altına alınmayan enerji nakil hattı iple bağlandı

Adıyaman Eskisaray mahallesi Eski saray Cami önünde yer altına alınmayan elektrik kablosu iple bağlandı.

Şenkaya’da enerji nakil hatları yer altına alındı

ARAS Elektrik Dağıtım AŞ Erzurum İl Koordinatörü Hüseyin Öcal, Şenkaya ilçe merkezindeki enerji nakil hatlarının büyük bir bölümünün yer altını alındığını belirtti.

Erzincan Belediyesinden engelli ve yaşlılara servis hizmeti

Erzincan Belediyesi, yaşlı, hasta ve engelli vatandaşların evlerine kapanmak yerine, sosyalleşmelerine yardımcı olabilmek maksadıyla engelli nakil aracıyla hizmet veriyor.

Hozat Belediyesi, 100’ün üzerinde hastanın naklini sağladı

Tunceli'nin Hozat İlçe Belediye Başkanı Celaleddin Polat, belediyeye alınan hasta nakil aracıyla bu yıl içinde 100'ün üzerinde hastanın naklinin sağlandığını bildirdi.

Bakan Tüfenkci, Pakistanlıları Malatya’ya davet etti

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, ziyarete gelen Pakistan-Türkiye Dostluk Grubuna kayısı ikram edip Malatya'yı anlattı. Pakistanlıları Malatya'ya davet eden Bakan Tüfenkci, yapılan mutabakatla Karaciğer Nakil Enstitüsü'nün kapılarının Pakistanlılara açık olduğunu söyledi.

Milyonlarca aboneyi ilgilendiren müjde

Yaklaşık 80 milyon cep telefonu abonesinin bulunduğu Türkiye'de, GSM firmaları adeta tarife savaşı başlattı. Birbirinden avantajlı tarifelere geçmek için taahhütlerinin bitiş tarihini gün be gün bekleyen abonelere müjdeli haber Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu'ndan (BTK) geldi. Artık aboneler; tarife değişikliği ve nakil gibi bir dizi işlemi ileri tarihli olarak yapabilecek. 'Tarifemin süresi ne zaman bitiyor?' endişesi uygulamayla son buluyor.

İş için geldiği Diyarbakır’da aradığı böbreği buldu

Böbrek yetmezliği çeken Çorum'un Bayat ilçesi nüfusuna kayıtlı Erhan Yılmaz, aylarca aradığı böbreği, iş için geldiği Diyarbakır'da buldu. Nakil yapılan Elmas, sağlığına kavuştu.