Öğretmen Haberleri

Öğretmen Haberleri

Elazığ'da öğretmenevi yapımı için imza kampanyası

Elazığ'da Eğitim Bir-Sen 1 No'lu Şube tarafından, yeni öğretmenevi ve yeni Milli Eğitim Müdürlüğü binasının yapılması için imza kampanyası başlatıldı.

Öğretmen ve öğrenciler kütüphanesi olmayan okullar için seferber oldu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın öncülüğünde sürdürülen 'Kütüphanesiz Okul Kalmasın' projesi kapsamında Elazığ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri ve öğretmenleri, 83 okula kütüphane kazandırılması için seferber oldu.

750 engelli öğretmen atandı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleşen Engelli Öğretmen Ataması ve Engelsiz Vizyon 2030 Tanıtım Toplantısına katıldı.

Azmin ismi Yeşim öğretmen, engeline rağmen pes etmedi

Elazığ'da Serebral Palsi hastalığı ile dünyaya gelen ve ortopedik engelli olarak hayatına devam eden Yeşim öğretmen, engeline rağmen pes etmedi. 3 Üniversite bitiren Yeşim öğretmen, 2 üniversiteye ise devam ediyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan öğretmenlere müjde

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen 20. Milli Eğitim Şurası’nda konuştu.

Öğretmenlere verilecek yeni haklar açıklandı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Özlük hakları, atamalar, mazeret tayinleri başta olmak üzere sözleşmeli öğretmenlerimiz kadrolu öğretmenlerimizle aynı haklara sahip olacaklar.' dedi.

Öğretmenler dart ve bocce turnuvasında stres attı

Elazığ Gençlik ve Spor Müdürlüğünün koordinesinde öğretmen ve öğrencilerin katılımı ile bocce, bowling ve dart turnuvası gerçekleştirildi.

Fırat Üniversitesi öğretmenler için fidan dikti

Türkiye’nin en yeşil kampüslerinden birine sahip olan Fırat Üniversitesi, kampüsünü yeşillendirmeye devam ediyor. Rektörlük kampüsünde gerçekleştirilen törenle binlerce fidan daha toprakla buluştu

Başkan Yılmaz öğretmenleri unutmadı

Yurtbaşı Belediye Başkanı Yasin Yılmaz, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla beldede bulunan okulları ziyaret ederek, okul idarecileri ve öğretmenlerle bir araya geldi.

Şehit öğretmenlerin anısına resim sergisi açıldı

Elazığ'da 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla teröristler tarafından düzenlenen saldırılarda şehit olan öğretmenler anısına fotoğraf sergisi açıldı.

Çocuklardan en yaşlı öğretmenlere anlamlı ziyaret

Elazığ'da bir grup çocuk '24 Kasım Öğretmenler Gününde' kentin en yaşlı öğretmenleri ile bir araya gelerek hediye verdi.

Elazığ'da Öğretmenler Günü kutlandı

Elazığ'da 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla tören düzenlendi.

Şehit edilen öğretmenler unutulmadı

Elazığ'da çeşitli tarihlerde terör örgütü PKK tarafından katledilen şehit öğretmenler unutulmadı

Tüm engelleri aştı, hayalini kurduğu öğretmenlik mesleğini yapmaya başladı

Elazığ'da yaşayan ve 1 buçuk yaşında tandıra düşerek ayak parmaklarının tamamını kaybeden Savaş Apak, azmi ile birçok kişiye örnek oldu. Şimdilerde çok sevdiği öğretmenlik mesleğini icra eden Savaş öğretmen, çocukların geleceğine yön veriyor.

'Öğretmenlik Meslek Kanunu çıkarmak için hazırlıklarımızı tamamladık'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Öğretmenler Günü dolayısıyla 81 İlden 81 Öğretmenle yemekte bir araya geldi.

Rektör Göktaş’tan Öğretmenler Günü mesajı

Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Vali Toraman'dan Öğretmenler Günü mesajı

Elazığ Valisi Ömer Toraman Öğretmenler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Elazığ Eğitim Bir-Sen Öğretmenler Gününü kutladı

Eğitim Bir-Sen Elazığ 1 No'lu Şube Başkanı İbrahim Bahşi, öğretmenlerin Öğretmenler Gününü kutladı.

En genç ve en tecrübeli öğretmenlere anlamlı ziyaret

Elazığ'da 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir eğitim kurumu öğretmenleri, kentte görev yapan en genç ve en tecrübeli öğretmenlerle bir araya gelerek kendilerine çiçek taktim etti.

4 kuşak öğretmeni yıllar sonra bu okul buluşturdu

Elazığ'da öğrencilerin organizasyonu ile dört kuşak öğretmen yıllar sonra bir okulda buluştu.

O bir öğretmenden daha fazlası, engelli öğrencisini her teneffüs kucağında gezdiriyor

Elazığ'da bir beldede sınıf öğretmenliği yapan Erhan Arslanbaş, fiziksel engelli öğrencisini her teneffüs kucağında gezdiriyor. Ailesi getiremediği zaman öğrencisini evinden alarak kucağında okula getiren Arslanbaş, onunla çocuğu gibi ilgileniyor.

KPSS'den yeterli puanı alamadı baba mesleğine yöneldi

Elazığ'da yaşayan ve Fırat Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Otomotiv Öğretmenliği Bölümünden 2002 yılında mezun olan Sedat Ağaçkıran, KPSS'den yeterli puan alamayınca baba mesleği olan yorgancılığa yöneldi.

Elazığ'da fabrika gibi okul

Elazığ'da öğretmen ve öğrenciler koronavirüs salgınıyla birlikte okulda hijyen malzemeleri üreterek 1,5 yılda toplam 2 milyon 997 bin 665 lira ciroya ulaştı.

Babaya 'Büyük Vefa'

Elazığ'da Müzik Öğretmeni İbrahim Sönmez, Elazığ Musiki Cemiyeti ve Elazığ Devlet Klasik Türk Müziği Korosu Kurucusu olan babası Naci Sönmez adına 'çalışma salonu' kurdu.

Bakan Özer'den ara tatil açıklaması!

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, '15-19 Kasım tarihleri arasındaki ara tatilde öğretmenler okullara gelmeyecek, idari izinli sayılacaklar, mesleki eğitimlerini de online olarak alacaklar' dedi.

750 engelli öğretmen alımı yapılacak

Milli Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü, engelli öğretmen adaylarının öğretmenliğe başvuru ve ataması hakkında duyuru yayınladı.

Genç öğretmen trafik kazasında hayatını kaybetti

Elazığ'da yağmur nedeniyle kayganlaşan yolda kontrolden çıkan otomobil takla attı. Kazada 29 yaşındaki öğretmen hayatını kaybetti.

Tehdit ve hakaretlere aldırış etmediler, bir yılda 150 bin korona hastasıyla ilgilendiler

Elazığ'da bir yıl önce İl Sağlık Müdürlüğü bünyesinde açılan, çalışanları öğretmen, memur ve sağlıkçılardan oluşan Pandemi Çağrı Merkezi, hastalardan aldıkları tehdit ve hakaretlere rağmen 150 bin çağrıya karşılık vererek önemli bir istatistiğe imza attı.

Engelli öğretmen ataması başvuruları başlıyor

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 750 engelli öğretmen ataması için ön başvuruların 8-12 Kasım tarihleri arasında alınacağını açıkladı.

3 bin yıllık Türk Halk Müziği çalgılarını öğrencilerine tanıtıyor

Elazığ’da müzik öğretmeni olan Aygün Çam, Yukarı Fırat bölgesinde bulunan illere giderek köy okullarını gezip, unutulmaya yüz tutmuş 3 bin yıllık Türk Halk Müziği çalgılarını öğrencilere tanıtıyor.