Etiketler

Okul çağında beslenme önerileri

Okul çağında yeterli ve dengeli beslenmenin, fiziksel ve zihinsel performansı olumlu etkilediğini belirten Uzman Diyetisyeni Eray Albayrak, çocukların beslenme çantasını hazırlarken nelere dikkat edilmesi konusunda velilere uyarıda bulundu.

‘Cami Çocuk Buluşması’ etkinliği

Elazığ'ın Ağın ilçesinde, ilkokul çağındaki öğrencilerin camileri yakından tanımaları amacıyla etkinlik düzenlendi.

Bu programla çocuklar köpeklerle dostluklarını pekiştiriyor

Cumhuriyet Üniversitesi Veteriner Fakültesinin Korkma Köpeği Anla eğitim programı ile okul öncesi çağı ve ilkokul çağı çocuklarına köpeklerle güvenli bir şekilde nasıl dost olabilecekleri öğretiliyor.

'Çocuklarda göz problemleri okul çağında ortaya çıkıyor'

Göz Hastalıkları Uzmanı Gökay Göktolga, çocuğun televizyonu yakından seyretmesi, tahtayı yeterince iyi görmemesi, okurken satır atlaması, kelimeleri elleriyle takip etmesi, tek gözün kapatıldığında huzursuz olması, gözlerde sulanma, ödev yaparken sıkılması göz probleminde erken tanı için önemli bulgular olduğunu söyledi.

Okul çağı çocuklarında miyop problemine dikkat

Göz Hastalıkları Uzmanı Op.Dr. Şeyda Atabay, okul çağı çocuklarında miyop problemine dikkat edilmesi konusunda uyarılar da bulundu.

Okul çağındaki çocuklarda sağlık taramasının önemi

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Nebi Sincar, çocukların okula ilk başlama döneminde olmak üzere ve sonrasında en azından 2 yılda bir rutin sağlık taramalarından geçmelerinin, ilerleyen dönemlerinde önlenebilir hastalıklardan daha çabuk kurtulmasını sağlayacağını ve okul başarılarının da kötü yönde etkilenmesinin önüne geçeceğini vurguladı.

Okul çağı çocuklarında miyop problemine dikkat

Göz Hastalıkları Uzmanı Op.Dr. Şeyda Atabay, okul çağı çocuklarında miyop problemine dikkat edilmesi konusunda uyarılar da bulundu.

Diyarbakır’da çocuklar için 2 milyon liralık proje

Diyarbakır'da 10 bin metrekare alan üzerinde inşa edilmesi beklenen ve yaklaşık 2 milyon liraya mal olacak trafik eğitim merkezinin yapımı için çalışmalara başlandı. Kreş ve ilkokul çağındaki çocuklara yönelik gerçekleştirilecek eğitimlerde, çocukların küçük yaşta bilinçlendirilmesi sağlanacak.

Öğrencilerin beslenmesine dikkat

Adıyaman'ın Kahta Devlet Hastanesi Diyetisyeni Çiğdem Kılınç, okul çağındaki çocukların beslenmeleri ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Okul çağındaki çocuklara dikkat

Kış aylarında hastalıklara karşı en dirençsiz grup, çocuklar. Özellikle kreş ve okul gibi ortamların ise bulaşıcı hastalıkların yayılması için müsait ortamlar.