Etiketler

MEB duyurdu! 19 Haziran'a kadar hizmet sunabilecekler

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), Türkiye'de yaşanan normal hayata geçiş döneminde resmi okul öncesi kurumların yeterli talep olması halinde 19 Haziran Cuma gününe kadar hizmet verebileceğini açıkladı.

Bahçeşehir Kolejinde eş zamanlı online sınavlar düzenleniyor

Bahçeşehir Koleji Türkiye genelinde binlerce öğrenci için eş zamanlı olarak düzenlediği periyodik online sınavlar ve ölçme değerleme sistemiyle uzaktan eğitim sürecinde öne çıkıyor.

Gönüllü öğretmenler sebze fideleri dikti

Elazığ'da bir lise bahçesinde kurulan seraya bu yıl öğrenciler koronavirüs salgını nedeniyle okula gidemeyince, gönüllü öğretmenler sebze fideleri dikti.

Bakan Selçuk'tan okulların açılması ile ilgili açıklama!

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 'Okullar ne zaman açılacak sorusunun şu an tek cevabı var. Çocuklarımız, öğretmenlerimiz ve ailelerimiz için en güvenli zamanda, en güvenli şekilde açılacak. Bu tarihi ve uygulama şeklini de bize bilimsel veriler söyleyecek' dedi.

Keban yolundaki sökülen ağaçlar yeni yerlerine taşındı

Elazığ Belediyesi şehrin yeşil dokusunu artırmaya yönelik çalışmalarını sürdürürken mevcut yeşil dokuyu korumaya ve yaşatmaya da özen gösteriyor.

MEB, sınıf geçme esaslarını belirledi

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), okul öncesi, ilk ve ortaokul ile liselerde öğrencilerin sınıf geçmeleri ile çeşitli esasların yer aldığı yönetmelikte değişiklik yaptı.

Tokatçı öğretmene hapis cezası

Yargıtay; okula cep telefonu getiren liseli öğrenciye tokat atan öğretmene verilen beraat kararını bozdu. Yüksek Mahkeme; öğretmenin, öğrencisine tokat atarak kamu nüfuzunu kötüye kullandığına dikkat çekti.

Bakan Selçuk NTV'de soruları yanıtladı

Milli Eğitim Bakanı Selçuk NTV canlı yayınında soruları yanıtladı.

Bakan Ziya Selçuk'tan flaş açıklama

Son dakika haber: Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 'Normalleşme süreci beklendiği şekilde devam ederse okulları 1 Haziran'da açarız' ifadelerini kullandı.   

Okullar ne zaman açılacak?

Son dakika haberi: Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk açıklamalarda bulundu.

Türkiye'nin ilk lise kabul modeli Apply Fentek için başvurular başladı

Bahçeşehir Kolejinin Türkiye’nin 14 ilinde bulunan Fen ve Teknoloji Liselerine öğrenci kabulü için uyguladığı Apply Fentek lise kabul modeli için başvurular başladı.

'23 Nisan' temalı yarışmada dereceye girenler açıklandı

Elazığ Belediyesi tarafından 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 100’üncü yılı kutlamaları çerçevesinde ilk ve ortaokul öğrencilerine yönelik düzenlenen ‘23 Nisan’ temalı şiir ve kompozisyon yarışmasında dereceye girenler açıklandı.

Okullar ne zaman açılacak?

Son dakika haberi: Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk NTV'de önemli açıklamalarda bulundu.

Elazığ Bahçeşehir Koleji Covid 19 ile mücadele için yüz siperliği üretti

Elazığ Bahçeşehir Koleji, koronavirüs Covid 19 pandemisi nedeniyle sağlık çalışanları ve güvenlik güçleri için yüz siperliği üretti.

Bahçeşehir Koleji uzaktan eğitim sürecini 100 bin öğrenciyle sürdürüyor

Bahçeşehir Koleji, AR-GE yatırımlarının bir sonucu olan uzaktan eğitim platformu Metodbox ve online eğitimlerle 100.000’in üzerinde öğrencisinin katılımıyla uzaktan eğitim sürecini başarıyla yürütüyor.

Elazığ Belediyesinden ödüllü yarışma

Elazığ Belediyesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın 100. yılında, yeni tip korona virüs salgını nedeniyle evlerinden çıkamayan ilk ve ortaokul öğrencilerine yönelik şiir ve kompozisyon yarışması düzenliyor.

Elazığ'da öğretmenlerden 'Evde Kal' çağrısı

Elazığ Özel Yediçınar Okulları öğretmen ve idarecileri, yeni tip koronavirüs tedbirleri kapsamında hazırladıkları bir video ile öğrenci ve ailelerine 'evde kal' çağrısında bulundular.

Bahçeşehir Okulları'nda uzaktan eğitim canlı derslerle sürüyor

Bahçeşehir Koleji Elazığ Kampüsü koronavirüs tedbirleri kapsamında kendi alt yapısında oluşturduğu yeni sistem ile uzaktan eğitimini aralıksız sürdürüyor.

Okul tatili uzadı mı? İki bakandan ortak açıklama

Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısı sonrası, Sağlık Bakanı Koca ve Milli Eğitim Bakanı Selçuk açıklamalarda bulundu.

Uzaktan eğitim için ücretsiz internet!

Koronavirüs ile ilgili alınan önlemler kapsamında okulların tatil edilmesi ve online eğitim sürecinin başlatılması kararı üzerine Türk Telekom bir açıklama yaptı.

Okullar 16 Mart'ta tatile giriyor

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, ilk, orta ve liselerin 16 Mart itibarıyla bir hafta tatil edileceğini söyledi.

MEB'den okullar ile ilgili önemli karar

Milli Eğitim Bakanlığı, yeni tip korona virüs (Kovid-19) salgınına karşı alınan tedbirler kapsamında okullardaki tüm sosyal etkinlikleri iptal etti.

Bahçeşehir Koleji'nden koronavirüs önlemleri

Bahçeşehir Koleji Genel Müdürlüğü Koronavirüs ile ilgili okullarda alınan önlemler hakkında açıklamalarda bulundu.

Koronavirüs nedeniyle okullar tatil edilecek mi?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, korona virüse karşı alınan önlemlere ilişkin, 'Okulların tatil edilip edilmemesiyle ilgili Milli Eğitim Bakanlığı'yla önümüzdeki günlerde görüşülecek'dedi.

'Korona virüse karşı okullarımızda eş zamanlı hijyen uygulaması başlattık'

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, tüm dünyayı etkisi altına alan korona virüsle ilgili resmi Twitter hesabı üzerinden paylaşımda bulundu.

FÜ'de 'TÜBİTAK Bilim Okulu Elazığ 2020' eğitimi

4 gün sürecek olan TÜBİTAK Bilim Okulu Elazığ 2020 eğitimi Fırat Üniversitesi (FÜ) Tıp Fakültesi'nde başladı.

Depremde yanmıştı, minik Hira Nur tedavi edildi

Elazığ'da meydana gelen depremde sobanın devrilmesiyle üzerine sıcak suyun dökülerek ağır derecede yanık oluşan minik Hira Nur, iki operasyon geçirip hem yapay, hem de kendi derisinden nakil yapılarak tedavi edildi.

Depremin ardından ağır hasar alan bin 159 yapı yıkıldı

Elazığ depreminin ardından başlatılan çalışmalar kapsamında acil yıkım kararı verilen yapılardan aralarında 9 okul, 4 caminin de bulunduğu bin 159 yapının yıkım işlemi tamamlandı.

Depremzede çocuklara özel etkinlikler sürüyor

Elazığ'da yaşanan depremin ardından 3 hafta gecikmeli olarak başlayan eğitim öğretim nedeniyle öğrencilerin motivasyonunu arttırmak ve deprem düşüncesini ortadan kaldırmak için mobil gençlik merkezleri okullara giderek etkinlik düzenliyor. Etkinliğe katılan çocuklar neşeli anlar geçiriyor.

Öğrencilerin sosyal anlamda desteklenmesi için etkinlik çadırı

Elazığ'da meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki deprem sonrası okullarda eğitim gören öğrencilerin sosyal anlamda desteklenmesi için bir okulda etkinlik ve çalışma çadırı kuruldu.