Etiketler

Elazığ'daki cinayet olayında son dakika gelişmesi!

Elazığ'da 3 çocuk annesinin vurularak öldürülmesiyle ilgili gözaltına alınan 3 şüpheliden 2'si çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Üç çocuk annesinin öldürülmesi olayında flaş gelişme!

Elazığ'da silahlı kavgada kurşun isabet eden 3 çocuk annesi kadının hayatını kaybetmesine ilişkin gözaltına alınan 3 kişi adliyeye sevk edildi.

Diyarbakır'da çıkan kavgada bir avukat öldürüldü

Diyarbakır'ın Kaypınar ilçesinde bir eğlence merkezinde kimlikleri tespit edilemeyen iki grup arasında çıkan tartışmanın kavgaya dönüşmesi sonucu 28 yaşındaki avukat Armanç Arkaş, yüzüne isabet eden kurşunla hayatını kaybetti.

Anne oğul cinayetinin şüphelileri yakalandı

Malatya'nın Akçadağ ilçesinde arazi anlaşmazlığı nedeniyle çıkan kavgada polis memuru Bekir Aybar ile annesi Fadime Aybar'ın silahla vurularak öldürülmesi olayı ile ilgili 2 şüpheli yakalandı.

Pertek'teki cinayetin sırrı çözüldü

Tunceli'nin Pertek ilçesinde anne ile oğlunun öldürülmesi olayıyla ilgili polisin bazı delillerden yola çıkıp daha önce yakalayıp tutuklanmasını sağladığı zanlı Erkan Kos'un evinden elde ettiği kıyafetlerindeki kan lekesi ve tırnaktaki dokunun kriminal incelemeyle ortaya çıkması ile katil olduğu kesinlik kazandı.

Diyarbakır'da kadın avukatın öldürülmesine Elazığ'da tepki

Elazığ'da kadın avukatlar, Diyarbakır'da avukat Müzeyyen Boylu'nun eşi tarafından öldürülmesine tepki gösterdi.

Erzurum’da kan davası barışla sonuçlandı

Erzurum'un Karaçoban ilçesi Kopal beldesinde yaşayan Yazan ve Durmaz aileleri arasında 5 yıl önce arazi anlaşmazlığı nedeniyle bir kişinin öldürülmesiyle başlayan ve 6 kişinin hayatını kaybetmesine yol açan kan davası barışla sonuçlandı.

Diyarbakır’da kan davası barışla sonuçlandı

Diyarbakır'ın Kocaköy ilçesinde MHP eski ilçe Başkanı Mehmet İçli'nin öldürülmesi sonrası İçli ve Kılıç aileleri arasında başlayan kan davası bin kişinin katıldığı barış töreni ile sona erdi.

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Feyzioğlu’ndan Kaşıkçı açıklaması

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Av. Prof. Dr. Metin Feyzioğlu, Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın öldürülmesine ilişkin, Türkiye, Suudi Arabistan'ı sıkıştırmak için değil egemen bir devlet olarak kendi topraklarında bu vahşi cinayetin işlenmesi sebebiyle üstüne düşeni yapmaktadır dedi.

Sedanur cinayetinde flaş gelişme!

Kars'ın Kağızman ilçesinde kaybolduktan 7 gün sonra cesedi bulunan Sedanur Güzel'in öldürülmesine ilişkin 2 kişinin daha tutuklandığı bildirildi.

Şehit Bedirhan’ın anneannesi: "Bedirhan’ın intikamını aldılar çok sevindim"

Hakkari Yüksekova'da PKK'lı teröristlerin yola döşediği el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu şehit olan Nurcan Karakaya ve 10 aylık bebeği Bedirhan Mustafa'nın anısı, ailenin evde oluşturduğu hatıra köşesinde yaşatılıyor. Terör örgütünün Sincar sorumlusunun şehit Bedirhan bebeğin isminin verildiği operasyonla öldürülmesini aile sevinçle karşılarken, anneanne Suudiye Demir, Bedirhan'ın intikamını aldılar çok sevindim dedi.

Tunceli'de şehit edilen öğretmenin ailesi konuştu

Tunceli'de öldürülen Kırmızı Listedeki elebaşı teröristlerden Atakan-Mahir kod adlı İbrahim Çoban'ın 24 yıl önce şehit ettiği 6 öğretmenden Rüstem Şen'in annesi Zeynep ve Babası Mustafa Şen, çocuklarıyla her zaman gurur duyacaklarını, teröristin öldürülmesi nedeniyle biraz da olsa içlerinin rahatladığını ifade etti.

Leyla ve Eylül’ün öldürülmesine Adıyaman’dan tepki

Leyla ve Eylül'ün öldürülmesi Adıyaman'da protesto edildi.

Eylül'ün katil zanlısı için ‘idam’ istediler

Eylül Yağlıkara'nın öldürülmesini telin etmek için Ankara'nın Polatlı ilçesinde toplananlar, ‘çocuk tecavüzü ve cinayeti faillerine idam cezası’ istedi.

İsrail, Kahramanmaraş’ta da protesto edildi

ABD'nin Tel Aviv'deki büyükelçiliğini Kudüs'e taşıması ve protesto gösterisi yapan Filistinli direnişçilerin İsrail askerleri tarafından öldürülmesi, Kahramanmaraş'ta da protesto edildi.

Dirilişi kılıç ve baltayla izliyorlar

Kahramanmaraş'ta Diriliş Ertuğrul dizisini izleyen vatandaşlar, Saadettin Köpek'in öldürülmesinden sonra kendilerinden geçerek kılıçlarıyla birlikte sevinç çığlıkları attı. Heyecanla diziyi izleyen vatandaşlar, elindeki balta ve kılıcını sağa sola salladı.

"Şehitlerin kanının yerde kalmaması acımızı bir nebze hafifletiyor"

15 Temmuz Demokrasi Şehitleri, Gazileri ve Terör Mağdurları Derneği Genel Başkanı Abbas Gündüz, Zeytin Dalı harekatı ile son zamanlarda Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesinde terörle mücadelede verilen şehitlerin acısının yüreklerini yakarken, bu operasyonlarda misliyle teröristlerin öldürülmesi, şehitlerin kanının yerde kalmamasının acılarını bir nebze de olsun hafiflettiğini söyledi.

Erzincan’da cinayet zanlısı hakim karşısına çıktı

Erzincan'da 2016 yılında çobanlık yapan Kenan Hurma'nın öldürülmesi olayıyla ilgili katil zanlısı olarak tutuklu bulunan Nurettin Sarıgül, hakim karşısına çıktı.

3 çocuk annesinin öldüğü olayla ilgili keşif yapıldı

Elazığ'da geçtiğimiz yıl Haziran ayında 2 grup arasında çıkan silahlı kavgada olayla alakası olmayan 3 çocuk annesinin öldürülmesi ile ilgili mahkeme heyeti keşif yaptı

Dört Ayaklı Minare iki buçuk yıl sonra ziyarete açıldı

Diyarbakır'da yaklaşık iki buçuk yıl önce Diyarbakır Barosu Başkanı Tahir Elçi'nin öldürülmesinden sonra çıkan çatışmalar nedeniyle ziyarete kapatılan Dört Ayaklı Minare, vatandaşların ziyaretine açıldı.

Oltu Ülkü Ocakları Hocalı Katliamını unutmadı

Oltu Ülkü Ocakları 25 Şubat 1992 yılında Azarbaycan'ın Dağlık Bölgesinde Hocalı kentinde çok sayıda Azeri sivillerin öldürülmesini unutmayarak Oltu Hükümet meydanında Hocalı soykırımı ile ilgili bir resim sergisi açtılar.

Okul müdürünün makamında öldürülmesi kınandı

Bingöl ve Elazığ'da, İzmir'in Ödemiş ilçesinde, okul müdürünün makamında silahlı saldırıyla öldürülmesi kınandı.

Eğitim Sendikaları eğitimde şiddeti kınadı

Erzincan'da biraya gelen eğitim sendikaları Türk Eğitim Sen, Eğitim Bir-Sen ve Eğitim Sen Erzincan İl Milli Eğitim Müdürlüğü önünde, Ödemiş Kaymakçı Çok Programlı Anadolu Lisesi Müdürü Ayhan Kökmen'in, iki öğrencisi tarafından tüfekle vurularak öldürülmesi üzerine ortak bir basın açıklamasında bulundular.

Sendikalardan eğitimde şiddete ortak tepki

İzmir Ödemiş'te okul müdürünün iki öğrenci tarafından öldürülmesiyle ilgili Elazığ'da sendikalar, ortak basın açıklaması yaptı.

Sendikalardan eğitimde şiddete ortak tepki

İzmir Ödemiş'te okul müdürünün iki öğrenci tarafından öldürülmesiyle ilgili Adıyaman'da sendikalar ortak basın açıklaması yaptı.

Lise Müdürünün öldürülmesine tepki gösterdi

Eğitim Bir-Sen Adıyaman Şube Başkanı Ali Deniz, İzmir'in Ödemiş İlçesi Kaymakçı Çok Programlı Anadolu Lisesi Müdürü Ayhan Kökmen'in hayatını kaybettiği silahlı saldırıya tepki gösterdi.

Adıyaman’daki cinayetin zanlısı tutuklandı

Adıyaman'da iki grup arasında önceki gün çıkan kavgada 1 kişinin öldürülmesi ve 1 kişinin yaralanması olayıyla ilgili 1 kişi tutuklandı.

Malatya’da kedi ve köpeklerin siyanürle katledildiği iddiası

Malatya'nın Akçadağ ilçesinde çok sayıda kedi ve köpeğin siyanürle öldürüldüğü iddiası ile ilgili konuşan Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP) Malatya İl Temsilcisi Filiz Yenier Erdem, hayvanların vahşice öldürülmesinin insanlığa sığmayacağını kaydederek, konunun takipçisi olacaklarını söyledi.

Sakarya'da yaşanan menfur olaya Elazığ'dan tepki

Sakarya'da Suriyeli 9 aylık hamile Emani Al-Rahum'un tecavüz edildikten sonra 10 aylık bebeği ile birlikte öldürülmesine, Elazığ STK Platformu üyeleri tepki gösterdi.

Başhekim Berilgen’in öldürülmesi Diyarbakır’da protesto edildi

Fırat Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Muhammed Said Berilgen'in makamında uğradığı silahlı saldırı sonucu öldürülmesi Diyarbakır'da meslektaşları tarafından kınandı.