Etiketler

Horlama erkeklerde daha sık görülüyor

Kulak Burun ve Baş Boyun Cerrahi Uzmanı Op Dr Bahadır Baykal, ‘Horlama, sosyal bir sorun gibi gözükse de insan sağlığını da önemli derecede tehdit ediyor, tedavi edilmediği takdirde yaşam kalitesinde de ciddi kayıplara neden oluyor’ dedi.

Yaşlanan burun yüzü de etkiliyor

Kulak Burun ve Baş Boyun Cerrahi Uzmanı Op Dr Bahadır Baykal, burun estetiğinin tüm dünyada en fazla yapılan estetik ameliyatlardan biri olduğunu söyledi. Baykal, Her yıl, binlerce kadın hasta estetik açıdan kendini daha iyi ve daha güzel görmek adına kozmetik imkanlar içerisinde belli bir arayışa girer. Genellikle kadın hastalarımızda, burun şekillerinden kaynaklanan deformitiler ve burun şeklinin yüze uyumsuz ve orantısız olması memnuniyetsizlik oluşturmaktadır dedi.

Uyku apnesi, ölüm riskini artırıyor

Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahi Uzmanı Op.Dr. Bahadır Baykal, uyku apnesinin ölüm riskini artıran bir sorun olduğunu söyledi.

Burun sorunları doğuştan gelebilir

Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi uzmanı Op Dr Bahadır Baykal, Burun ile ilgili problemler pek çok kişinin canını sıkmaya yetiyor. Bazı burun sorunları doğuştan ya da çocukluk döneminde burnu etkileyen travmalardan gelebiliyor dedi.

Erkeklerde burun estetiği incelikleri

Kulak Burun ve Baş Boyun Cerrahi Uzmanı Op Dr Bahadır Baykal, genel olarak burun estetiği ameliyatlarında, cerrahi tekniklerin kadın ve erkekler için aynı olmakla birlikte estetik amaç ve prensipte birbirlerinden farklılık gösterdiğini belirtti.

Beden gibi burunda yaşlanıyor

Kulak Burun ve Baş Boyun Cerrahi Uzmanı Op Dr Bahadır Baykal, beden gibi burnun da yaşlandığını söyledi.

Burun estetikleri, hem psikolojiyi hem sosyal hayatı etkiliyor

Kulak Burun ve Baş Boyun Cerrahi Uzmanı Op Dr Bahadır Baykal, burun estetiği tüm dünyada en fazla yapılan estetik ameliyatlardan biri olduğunu söyledi.