Orman Işletme Şefliği Haberleri

Orman Işletme Şefliği Haberleri

Baskil'de Orman İşletme Şefliği binası açıldı

Elazığ'ın Baskil ilçesinde yapımı tamamlanan tam donanımlı Orman İşletme Şefliği binası, düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Baskil'de çiftçilere fidan desteği

Elazığ Orman İşletme Şefliği tarafından Baskil ilçesinde ücretsiz fidan dağıtımı yapıldı.

Gölbaşı ilçesinde öğrenciler zeytin fidanı dikti

Adıyaman'ın Gölbaşı ilçesinde ortaokul öğrencileri, Türk Silahlı Kuvvetlerinin Afrin operasyonuna destek için orman işletme şefliği personelleriyle birlikte zeytin fidanı dikti.

Gölbaşı Orman İşletme Şefliğine yeni arazöz alındı

Adıyaman'ın Gölbaşı İlçe Orman İşletme Şefliği orman yangınlarıyla mücadelede gücünü arttırmak için araç filosuna yeni bir arazöz daha kattı.

Şenkaya’da ilginç kaçakçılık yöntemi

Erzurum Orman Bölge Müdürlüğü Şenkaya Orman İşletme Müdürlüğüne bağlı Karıncadüzü Orman İşletme Şefliği Orman Muhafaza memurlarınca yakalanan 18 metre boyunda 2 adet uzun sarıçam ağaçları nakledilirken yakalandı.

Gençler fidan dikti

Erzincan Gençlik Merkezi tarafından fidan dikme etkinliği düzenlendi. Etkinlikte gençler daha yeşil bir gelecek için fidan dikti. Fidan dikme etkinliğine Erzincan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Gençlik Merkezi Müdürü Yasin Özdemir, Gençlik Merkezi personeli ve Erzincan Gençlik Merkezi üyesi gençler katıldı. Erzincan Orman İşletme Şefliği'nden temin edilen 300 adet çam ağacı fidanları toprakla buluştu. Gençlere daha güzel bir Erzincan ve Türkiye bırakmak için fidan dikim etkinliği yaptıklarını belirten Erzincan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Burak Mumcu; Gençlerimize ağacı ve yeşili daha da sevdirmek için Erzincan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Gençlik Merkezi personeli ve Erzincan Gençlik Merkezi üyesi gençler ile birlikte fidan dikimi gerçekleştirdik.Gelecek nesillere daha yaşanabilir bir ülke bırakmak istiyoruz. Gençliğimize örnek olabilecek çalışmalar, geleceğin daha güzel inşaasına vesile olacak ve ülkemizin daha zengin bir ülke olmasını sağlayacaktır. Bu amaçla özellikle ağaçlandırma konusunda yapılacak çalışmalar büyük önem taşımaktadır. Çünkü ağaç medeniyet, temiz bir gökyüzü ve yaşanabilir bir dünya demektir. şeklinde konuştu.