Etiketler

Vefalı evlat, örnek ağabey

Elazığ'da yaklaşık 9 yıldır hasta olan 72 yaşındaki babasına hayatını adayan 26 yaşındaki Gürkan Özağaç, evinin bütün yükünü omuzlarında taşıyor. Babasının hastalığı sonrası okulu bırakmak zorunda kalan Özağaç, iki kız kardeşini okutarak herkese örnek oluyor.

Marangozun örnek tavşan sevgisi

Elazığ'da iş yerinde 100 tavşan besleyen marangoz Mustafa Yalçınkaya'nın hayvanlarıyla kurduğu bağ görenlerin ilgisini çekiyor.

Ekmeğini taştan çıkaran anne

İki çocuk annesi 47 yaşındaki ev hanımı Canan Öztürk, baraj kenarından topladığı taşları sanata dönüştürerek hem ekonomik kazanç elde ediyor hem de çevresindeki herkese örnek oluyor.

Yüzde 98 engelli, tek parmağı ile 2 bin şiir yazdı

Elazığ'da 16 yıldır tek parmağı ile 2 bin şiir yazan yüzde 98 fiziksel engelli Nurullah Çelik, onun gibi engelli kardeşi azmi, sabrı ve başarısı ile herkese örnek oluyor.

Aynı evde hem annesine, hem kayınvalidesine gözü gibi bakıyor

Elazığ'ın Keban ilçesinde kocasının desteği ile hem görme engelli annesine hemde yatalak durumdaki kayınvalidesine bakan 4 çocuk annesi Emine Can, herkese örnek oluyor.

Görme engelli iki öğrencinin dostlukları 11 yıla dayanıyor

Elazığ’da görme engelli 2 öğrencinin 11 yıllık dostluğu ve azmi örnek oluyor.

Öğrencilerden Hayat Ağacı Derneği’ne yardım

Sivas Belediyesi ve Hayat Ağacı Derneği işbirliği ile ihtiyaç sahibi kimselere destek olan Gıda Bankası, bir yandan da öğrencilerde sosyal yardımlaşma ve dayanışma bilincinin oluşması bakımından iyi bir örnek oluyor.

Gıda Bankası örnek oluyor

Sivas'ta Hayat Ağacı Derneği bünyesinde faaliyet gösteren Gıda Bankası, Eyüpsultan Belediyesi'ne örnek oldu.

İstikrar abidesi Murat Yıldırım, Bolu kampının en çalışkan isimlerinden birisi

Evkur Yeni Malatyaspor'da Bolu'da devam eden yeni sezon hazırlıklarının en çalışkan isimlerinden biri olarak dikkat çeken Murat Yıldırım, bitmek tükenmek bilmeyen enerjisiyle genç futbolculara örnek oluyor.

Nazmiye nineden "çevre temizliğinde" örnek davranış

Kahramanmaraş'ta 85 yaşındaki Nazmiye Özkan, oturduğu binanın çevresini her gün temizleyerek herkese örnek oluyor.

16 yaşında kendi şirketini kurdu

Sivas'ta 18 yaşındaki lise öğrencisi Ömer Faruk Torun, 2 yıl önce kurduğu şirkette yaptığı çalışmalarla genç girişimcilere örnek oluyor.

Okula gitmeden, okumayı öğrenen terzinin kitap okuma aşkı

Sivas'ta 57 yıldır terzilik yapan ve köylerinde okul olmadığı için okula gidemeyen 73 yaşındaki Ömer Gül, Arapça harflerinden esinlenerek okuma, yazmayı öğrendi. İlkokul ve ortaokul diploması da alan Gül, ilerleyen yaşına rağmen okuduğu çok sayıda kitapla gençlere örnek oluyor.

Engelli üniversite öğrencisinin en büyük hayali kaymakam olmak

Adıyaman Üniversitesi öğrencisi Ebru Çelik, geçirdiği trafik kazası sonucu yürüme ve konuşma zorluğu çekmesine rağmen umudunu yitirmeden kaymakamlık hayaliyle ders çalışarak herkese örnek oluyor.

Görme engeli üniversite öğrencisinin okuma azmi

Adıyaman'da, doğuştan görme engelli üniversite öğrencisi Hatun Öztürk'ün okuma azmi herkese örnek oluyor.

Çocuk Hakları Komisyonu’ndan köy okuluna kütüphane

Erzurum Barosu Çocuk Hakları Komisyonu düzenlediği projelerle örnek oluyor. Komisyon üyelerinin, Bir kitap bir çocuk, bir çocuk bir umut sloganı ile başlattığı kampanyada elde ettiği yüzlerce kitapla Göller Köyü İlkokuluna kütüphane kurdu.

Emekli pilot 70’inden sonra üniversite mezunu oldu

Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'nden bu yıl mezun olan Malatyalı 72 yaşındaki emekli Hava Pilot Kurmay Yarbay Mehmet Yılmaz Pekkaya, azmiyle gençlere örnek oluyor.

Çevre duyarlı vatandaş, insanlığa örnek oluyor

Adıyaman'ın Kahta ilçesinde esnaflık yapan duyarlı bir vatandaş, piknik ve mesire alanları ve yolda gördüğü çöpleri toplayarak insanlığa örnek bir farkındalık oluşturuyor.

Sivaslı görme engelli milli sporcu, dünya üçüncüsü oldu

Sivas'ta yaşayan yüzde 85 görme engelli milli sporcu Oğuz Akbulut azmiyle örnek oluyor. Akbulut, tüm imkansızlıklara rağmen antrenörünün desteğiyle hazırlandığı Dünya Görme Engelliler Atletizm Şampiyonası'nda dünya üçüncüsü oldu.

Şehir Mezarlığı peyzajıyla örnek oluyor

Malatya Şehir Mezarlığı, içerisinde bulunan yeşil alanları ve parkları ile bölgenin hatta Türkiye'nin örnek mezarlıklarından biri olma yolunda hızla ilerliyor.

60 yaşındaki Fadime Teyze’nin okuma aşkı

Sivas'ta yaşayan 60 yaşındaki 2 çocuk annesi Fadime Toptaş, okuma azmiyle gençlere örnek oluyor.

Yaşlı kadınlar okuma ve yazma öğreniyor

Adıyaman'da 53 yaşında okuma yazma öğrenen 3 kadın, azmiyle örnek oluyor.

Genç MİAD hedefe ulaştı

Gençleri işadamlarıyla buluşturarak önemli bir atılım yapan Genç MİAD, birçok sivil toplum kuruluşunun gençlik örgütlenmesine örnek oluyor. MİAD Yönetim Kurulu Üyesi Avukat İrfan Aslan, Türkiye genelinde gençlik oluşumlarına Genç MİAD'ın verdiği katkılarını anlattı.

Nakliyeciler Sitesi büyük imkanlar sunuyor

Elazığ’daki kamyon ve tır parkı sorununa büyük bir ölçüde çözüme kavuşturan ve dağınık halde bulunan nakliyeci esnafını tek çatı altında toplayan Elazığ Park Nakliyeciler Sitesi kamyon ve tır parkı, diğer illerdeki nakliyeciler sitesine örnek oluyor.

Örnek çift, engelli iki kızına bebek gibi bakıyor

Elazığ’da Tekin ve Gülhan İçyeroğlu çifti, fiziksel ve bedensel engelli olarak dünyaya gelen 11 ve 4 yaşındaki kızlarına bebek gibi bakarken, birbirlerinden aldıkları destek ise herkese örnek oluyor.