Etiketler

Kovancılar'da 'Ortak Sınav' bilgilendirme toplantısı

Elazığ'ın Kovancılar ilçesinde Ortak Sınav bilgilendirme ve değerlendirme toplantısı yapıldı.

Bakan Yılmaz, TEOG’da dereceye giren öğrencileri ödüllendirdi

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Gürün ilçesinde Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) Sistemi ikinci dönem ortak sınavında dereceye giren 5 öğrenciye hediye verdi.

TEOG sonuçları açıklandı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından 8'inci sınıf öğrencilerine yönelik yapılan Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sistemi ikinci dönem merkezi ortak sınav sonuçları açıklandı.

TEOG maratonu yarın başlıyor

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Temel Eğitimden Orta öğretime Geçiş (TEOG) sistemi kapsamında yapılacak ikinci dönem merkezi ortak sınavları yarın başlıyor. Sınava 1 milyon 185 bin 328 öğrenci katılacak.

TEOG soruları ve cevapları açıklandı

Temel Öğretimden Ortaöğretime Geçiş Sistemi (TEOG) kapsamında gerçekleştirilen bu yılın ilk merkezi ortak sınavlarının soruları ve cevapları açıklandı. Soru ve cevaplara Milli Eğitim Bakanlığı'nın Eğitim Bilişim Ağı (EBA) üzerinden yayınlandı.

MEB’den TEOG açıklaması

Milli Eğitim Bakanlığı, 25-26 Kasım 2015 tarihinde yapılan 1. Dönem Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş sistemi kapsamında yapılan ortak sınavlara ilişkin Türkçe dersi A Kitapçığı 8. Soru ile TC. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük dersi A Kitapçığı 4. Soru, yargı kararı gereği tüm öğrenciler için doğru kabul edilerek değerlendirileceğini açıkladı.

Uzmanlar TEOG sorularını değerlendirdi

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 8’inci sınıflar için düzenlenen merkezi ortak sınavların ikinci gün oturumu yapıldı. Bahçeşehir Okulları Bölüm Başkanları TEOG-2 Fen ve Teknoloji, İnkılâp Tarihi ve Atatürkçülük ile İngilizce sorularını değerlendirdi.