Etiketler

'Otizmli Çocuklarda Beslenme' eğitimi

Elazığ'da otizmli çocuğu olan ailelere, rehber ve özel etiğim öğretmenlerine yönelik, 'Otizmli Çocuklarda Beslenme Eğitimi' semineri verildi.

Otizmli çocuklar için açılan sınıfta eğitimin başlamadığı iddiası

Diyarbakır'da ikamet eden Sadiye Kızılırmak, bu yıl ilkokula başlayan otizmli çocuğu ve 3 arkadaşı için özel sınıf açıldığını ancak eğitime başlanmadığını iddia etti. Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri ise iddiayı yalanladı.

Tunceli’de otizmli çocuklar için etkinlik

Tunceli'de Otizmli çocuklar, hayallerini resmetti.

Otizmli çocuklara iftar yemeği

Uzat Elini Yardım Organizasyonu, Ramazan 2018 kampanyası çerçevesinde farkındalık oluşturmak için Palandöken Otizm Derneğinin bünyesinde bulunan 62 otizmli çocuğa ve ailelerine, Erzurum Büyükşehir Belediyesine Bağlı, Dağ Cafe 25'te toplu iftar yemeği verdi.

Hastanede Otizm farkındalık etkinliği

Otizm Haftası etkinliği kapsamında ''Otizmin farkındayız, onların yanındayız'' sloganı ile otizmli çocuklara yönelik Erzurum Mareşal Çakmak Hastanesi'nde etkinlik düzenlendi.

‘Engelsiz Yaşam Parkı’ tamamlandı

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi'nin, engelli vatandaşlar ve çocukların kullanabilmesi için Bağlar ilçesi Bağcılar Mahallesi'nde 2 bin metrekare alan üzerine inşa ettiği 'Engelsiz Yaşam Parkı'nı tamamladı. Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı, 2 Nisan Otizm Farkındalık Günü nedeniyle tamamlanan parka otizmli çocuklar ile birlikte ağaç ve çiçek dikti.

Bingöl’de Otizm farkındalığı

Bingöl'de 2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü kapsamında otizmli çocuklar aileleri ile beraber yürüdü.

Milletvekili Ilıcalı: “Biz otizmli çocuklar ve gençlerimiz için elimizden geleni yapıyoruz”

AK Parti Erzurum Milletvekili Prof. Dr. Mustafa Ilıcalı, Otizm Farkındalık sosyal projesine destek amacıyla kamera karşısına geçti.

Başkan Çakır otizmli çocuklar ile bir araya geldi

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, beraberinde AK Parti İl Başkanı Hakan Kahtalı, Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Ziya Kesriklioğlu ile birlikte Malatya Otizm Derneğini ziyaret ederek, Dernek Başkanı Alaattin Baydaş'tan otizmli çocuklarla ilgili çalışmalar hakkında bilgiler aldı.

Otizmli çocuklar ve ailelere gönüllerince eğlendi

Palandöken Otizm Derneği'nce düzenlenen konser etkinliğinde otizmli çocuklar ve aileleri gönüllerince eğlendi.

Özel sporcuların özel başarıları

Malatya Sessiz Adımlar Spor Kulübü Antrenörü Ali Karaca, kulüp olarak Türkiye'de tek olma özelliğine sahip olduklarını belirterek, Sportif ve sosyal faaliyetlerin tamamına otizmli çocuklar ile katılan tek kulüp olma özelliğine sahibiz dedi.

Diyarbakır’da rehabilitasyon merkezinde çıkan yangın korkuttu

Diyarbakır'da otizmli çocukların eğitim gördüğü bir rehabilitasyon merkezinin çatı katında çıkan yangın korku dolu anlar yaşanmasına sebep oldu.

Otizmli çocuklar Büyükşehir Belediyesinin eğitimiyle yaşama tutunuyor

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, otizmli çocukları sporla buluşturarak kişisel gelişimlerine katkı sunmayı amaçlıyor. Ailelerle koordineli bir şeklinde yürütülen spor eğitimiyle otizmli çocuklar, yaşama tutunuyor.

2.5 yaşındaki otizmli Tufan tedavi edilmezse gözlerini kaybedecek

Sivas'ta yaşayan Tolga ve Şeyma Kümbetlioğlu'nun 2.5 yaşındaki doğuştan otizmli çocukları Tufan'ın hastalığı nedeniyle kafası günden güne büyüyor. Maddi imkansızlıklar nedeniyle tedavisi yapılamayan minik Tufan tedavi olamazsa gözlerini kaybedecek.

Otizmli çocukların umudu oldu

İspanya'da eğitim gören ve kendi vatandaşlarına fayda sağlamak için Diyarbakır'a dönen Aile Danışmanı ve Dil Konuşma Uzmanı Mirhat Tekin, otizmli çocukların umudu oldu. Kendi geliştirdiği yöntemle onlarca otizmli çocuğu iyileştirdiğini anlatan Tekin, otizmin tedavisinin sadece eğitimle mümkün olduğunu belirterek, verdikleri eğitimle neredeyse otizmi bitirecek noktaya getirdiklerini vurguladı.

Berko İlaç’a ‘Buzda Engel Yok’

Otizmli çocuklardan oluşan buz pateni takımını kuran Berko İlaç, engel tanımayan bir takımın destekçisi oluyor. Buzda Engel Yok mottosuyla antrenmanlara başlayan takım, otizmin bir engel olmadığına dikkat çekmeyi amaçlıyor.

Kahta’da otizmli çocuklar unutulmadı

Adıyaman'ın Kahta ilçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Halil Tünçmen, 2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü dolayısıyla özel eğitim sınıflarında düzenlenen etkinliklere katıldı.

Başkan Erkoç, özel çocuklarla çiçek dikti

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi otizme dikkat çekmek adına düzenlediği etkinlikte Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, otizmli çocuklarla birlikte resim yaptı, çiçek dikti.

Çocuğunuz televizyon kapandığında tepki vermiyorsa dikkat

Çocuk ve Ergen Psikiyatristi Prof. Dr. Özgür Öner, anne ve babalara otizmle ilgili uyarılarda bulunarak, “Televizyonu kapattığınızda otizmli olmayan çocuklar yeniden sosyal hayata döner, size cevap ya da tepki verir. Otizmli çocuklar ise televizyon kapandığı zaman bile yeterli bir tepki vermez, göz teması kurmaz, oyun başlatmaz, işaret etmez, anne ve babasının ilgisini çekmeye çalışmaz” dedi.

Otizmli çocuklar sergi açtı

Elazığ'da Otizmli çocuklar tarafından yapılan resimlerle Parkyirmiüç Alışveriş Merkezi'nde sergi açıldı.