Etiketler

Pakistan'da yolcu treninde yangın! 62 ölü

Pakistan'da bir yolcu treninde çıkan yangında 62 kişi hayatını kaybetti.

Pakistan’da uçak düştü: En az 17 ölü

Pakistan'da askeri eğitim uçağı olağan bir eğitim sırasında Mora Kalu şehri yakınlarına düştü, kazada en az 17 kişi hayatını kaybetti.

Türkiye’nin acilen, büyük düşünen bir ‘Göç Bakanlığı’na ihtiyacı var

İnovatif Stratejik Araştırmalar Merkezi (İNOSAM) koordinesinde yürütülen Göçmen Kayıp Nesiller / Türkiye Vizyonu başlıklı çalışma kapsamında; takriben Türkiye nüfusunun yüzde 10'una karşılık gelen Suriye, Irak, Afganistan, İran, Pakistan, Somali'li göçmenlerin sorunları ve entegrasyonu için çözüm geliştirilmesi konusu ele alındı.

Hırsızlık zanlıları kamera kayıtları incelenince yakalandı

Elazığ'da, bir bağ evinden hırsızlık yaptıkları öne sürülen biri Pakistan uyruklu 4 kişi, MOBESE kayıtları sayesinde yakalandı.

15 kişilik minibüsten 53 kaçak göçmen çıktı

Erzurum'da 15 kişilik minibüsün içerisinden Afganistan ve Pakistan uyruklu 53 kaçak göçmen çıktı. Olayla ilgili 2 şüpheli tutuklandı.

Pakistanlı tüccardan Hayat Ağacı Derneği’ne bağış

Dünyanın çeşitli yerlerini dolaşarak, ikinci el otobüs ve kamyon parçası toplayıp satan Pakistanlı Hacı Ahmed Cemal, Sivas Belediyesi bünyesindeki Hayat Ağacı Derneği'ne 3 bin TL bağışladı.

22 göçmen sahte evrakla yakalandı

Elazığ'da jandarma ekipleri, Afganistan ve Pakistan uyruklu 22 şahsı sahte evraklarla yakaladı.

Göçmenleri İstanbul ve Ankara diye Diyarbakır’a getirdiler

Dolandırıcılar, yanlarında bir aylık seyahat izni bulunan Pakistan ve Afganistanlı göçmenleri, İstanbul ve Ankara diye Diyarbakır'a getirdi.

Adıyaman Üniversitesi yabancı akademisyenleri ağırladı

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığının tertiplediği 'Katibim' adlı programının davetlisi olarak Türkiye'ye gelen Benin, Yemen, Pakistan ve Afganistan uyruklu akademisyenler Adıyaman Üniversitesini ziyaret ederek merkez külliyeyi gezdi.

Kaçak göçmenlerin umuda yolculuğu

Afganistan ve Pakistan başta olmak üzere ülkelerindeki işsizlik ve terör olayları sebebiyle umut olarak gördükleri Türkiye'ye gelen ve son günlerde yoğunlaştıkları Erzurum'da yakalanan kaçak göçmen sayısı son üç ayda 17 bine ulaştı. İran sınırında bekleyen 1,5 milyon göçmenin, Ağrı ve Iğdır sınır hattında yapımı devam eden güvenlik duvarı bitmeden Türkiye'ye geçiş yapmaya çalıştıkları belirtildi. Kaçak göçmenlerin umuda yolculuğu bazen mutlu sonla çoğunluğu da hüsranla sona eriyor.

12 kişilik minibüsten 42 kaçak göçmen çıktı

Erzurum'da 'dur' ikazına uymayarak polislerin üzerine aracını sürüp kaçan zanlı, kovalamaca sonucu kıskıvrak yakalandı. İnsan kaçakçılığı yaptığı iddiasıyla yakalanan zanlı gözaltına alınırken kullandığı 12 kişi yolcu taşıma kapasiteli minibüsten Afganistan ve Pakistan uyruklu 42 kaçak göçmen çıktı.

Erzurum otogarı kaçak göçmenlerle dolup taştı

Iğdır'da dün 17 kişinin hayatını kaybettiği 37 kişinin de yaralandığı feci trafik kazasının ardından kaçak göçmen sorunu yeniden gündemin ilk sıralarında yer aldı. İnsan kaçakçılığı yapan şebekenin çökertilmesi için bölge genelinde operasyonlara hız verilirken Erzurum otogarında 500'ün üzerinde Afganistan ve Pakistan uyruklu kaçak göçmen yakalandı.

Erzurum’da sahte evrak düzenleyen insan taciri 2 kişi yakalandı

Erzurum'da İl Göç İdaresi İdari Gözetim Kararı Sonlandırma Tebliğ Formlarını sahte olarak düzenleyip, büyük meblağlar karşılığında sattıkları tespit edilen Pakistan uyruklu A.A. ile Afganistan uyrukla A.J.N isimli şahıs yakalandı.

Erzurum’da 502 kaçak göçmen yakalandı

Erzurum'da Afganistan ve Pakistan uyruklu 502 kaçak göçmen yakalandı. Bir ticari taksiden 12 kaçak göçmen çıktı. Kentte son 75 günde yakalanan kaçak sayısı 7 bini geçti.

Pakistanlı 3 mültecinin umuda yolculuğu hastanede son buldu

İnsan kaçakçıları tarafından İran üzerinden yasa dışı yollarla getirilerek Iğdır'ın Aralık ilçesi kırsalına bırakılan 30 kişilik grubun arasında bulunan 3 mülteci, başıboş köpeklerin saldırısına uğradı. Kaçarak kurtulan ve daha sonra soğuktan el ve ayakları donan Pakistan uyruklu mülteciler, baygın halde jandarma ekipleri tarafından bulundu. Mültecilerin umuda yolculuğu Erzurum Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesinde son buldu.

Başkan Deniz yetimlerle bir araya geldi

Eğitim Bir-Sen Adıyaman Şube Başkanı Ali Deniz, Pakistan'da yaptığı sendikal görüşmelerin ardından şube başkanlarıyla birlikte İslamabad, Haripur, Sargoda ve Keşmir'de yetimlerle bir araya geldi.

Otobüs şoförü mültecilere acımadı

Otobüs şoförü, Erzurum'dan Sivas'a taşıdığı Pakistanlı mültecilerden, iddiaya göre, ekstra istediği 10'ar TL ücreti ödeyemeyen mültecileri şehre 10 kilometre kala araçtan indirdi.

"İstanbul" diye Erzincan’a bıraktılar

Türkiye'ye kaçak yollarla giren Pakistan uyruklu 4 kişi, insan tacirleri tarafından İstanbul'a geldik denilerek Erzincan'ın Üzümlü ilçesi girişinde bırakıldı.

Bakan Tüfenkci, Pakistanlıları Malatya’ya davet etti

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, ziyarete gelen Pakistan-Türkiye Dostluk Grubuna kayısı ikram edip Malatya'yı anlattı. Pakistanlıları Malatya'ya davet eden Bakan Tüfenkci, yapılan mutabakatla Karaciğer Nakil Enstitüsü'nün kapılarının Pakistanlılara açık olduğunu söyledi.

Ilıcalı, 2026 Kış Olimpiyatlarına adaylık için Pakistan üyelerinden destek istedi

Ak Parti Erzurum Milletvekili Prof. Dr. Mustafa Ilıcalı, TBMM Bayındırlık, İmar Ulaştırma ve Turizm Komisyonununu ziyaret eden Pakistan-Türkiye Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkanı olan Ticaret ve Tekstil Bakanı Muhammad Pervaiz Malik'ten Erzurum'un 2026 Kış Olimpiyatlarına Adaylığı hususunda destek istedi.

Erzincan’da 17 Pakistan 110 Afganistan uyruklu mülteci yakalandı

Erzincan'ın Mercan Beldesi'nde jandarma tarafından yapılan yol uygulaması sırasında yolcu otobüsü içerisinde Afgan ve Pakistan uyruklu 127 mülteci yakalandı. Yakalanan mülteciler gerekli işlemler için il göç idaresi müdürlüğüne götürüldü.

Erzincan’da 125 sığınmacı 50 kişilik otobüste yakalandı

Erzincan'da 125 Afgan ve Pakistan uyruklu sığınmacı, 50 kişilik yolcu otobüsünde yakalandı.

Erzurum’da 120 mülteci yol kenarında yakalandı

Erzurum'da yol kenarına terk edilen Afgan ve Pakistan uyruklu 120 mülteci yakalandı.

Pakistanlı 17 yaşındaki genç donarak öldü

Afganistan, Pakistan ve Somali'den, Türkiye'ye insan tacirleriyle gelen ve saatlerce karda yürüdükten sonra dondurucu soğukta Ağrı Dağı'nda ölüme terk edilen kaçak göçmenlerden 1'i hayatını kaybederken 29'u Erzurum'daki hastanelerde tedavi altına alındı. Göçmenlerden birçoğunun kangren olan el ve ayak parmakları kesildi.