Etiketler

Vatandaş istedi, belediye yaptı!

Geçtiğimiz günlerde Cumartesi Pazarı Kavşağı esnafları sosyal medyada yaptıkları paylaşım isteğine Elazığ Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü duyarsız kalmadı.

Facebook, Instagram ve WhatsApp'a erişim kesildi

Sosyal paylaşım sitesi Facebook ile şirkete ait Instagram ve WhatsApp uygulamalarına sabah saatlerinden bu yana erişilemiyor.

Takipçi arttırayım derken dolandırılmayın

Sosyal paylaşım ağları, gerçek hayatı aratmayacak kadar ciddi dolandırıcılıklar ve riskli olaylarla dolu bir dünya haline geldi.

Elazığlı öğrencinin ‘Türkiye’ hassasiyeti

Elazığlı ilkokul öğrencisinin, Türkçe dersinde hecelere ayırması istenen ‘Türkiye’ kelimesini ayırmaması ve gerekçe olarak öğretmenine verdiği ‘Öğretmenim siz demediniz mi? Türkiye bölünmez.’ yanıtı sosyal medyada ilgi çekti.

Vefat eden Elazığspor hayranı Furkan'ı babası anlattı

Elazığ'da simit satarak hayranı olduğu Elazığspora destek olan ve ‘Bu takım hepimizin.’ paylaşımıyla futbol camiasının sevgisini kazanan Muhammed Furkan Gündüz'ün acılı babası Yaşar Gündüz, 16 yaşında kalp krizi sonucu yaşamını yitiren oğlunu anlattı.

CHP İl Başkanı Kiraz’dan tepki

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Malatya İl Başkanı Enver Kiraz, Malatya Sokak Çocuklarını ve Aile Koruma Derneği Başkanı Tahir Toptaş'ın sosyal medyada CHP'ye karşı yapılan hakaret içerikli paylaşımlarına tepki gösterdi.

Aday adayı Ekinci sosyal medyada gündem oldu

Ak Parti Battalgazi Belediye Başkan aday adayı Ali Ekinci, sosyal paylaşım sitesi Twitter'da #Akbattalgazialiekincidiyor hastag'iyle Türkiye gündemine girdi. Hastag'a çok kısa sürede binlerce tweet atıldı ve Ekinci Türkiye gündeminde ikinci sıraya oturdu.

Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy Hayvan Bakım Evi’ni denetledi

Erzincan'da sosyal medyada yapılan olumsuz paylaşımlar sebebiyle habersiz olarak sabahın erken saatlerinde Hayvan Bakım Evi'ni incelemeye giden Başsoy hayvanların yaşam ortamlarını inceledi ve herhangi bir olumsuzluk olmadığını dile getirdi.

Keleşoğlu; “Öğretmenler nesiller yetiştirir”

24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısı ile Erzurum Kent Konseyi Engelliler Meclisi, Paylaşım Özel Eğitim ve Rehabitilasyon Merkezini ziyaret etti.

Soğuğa karşı sokakta yorganla dolaştılar

Sivas'ta soğuk havaların kendini gittikçe hissettirmesi üzerine gençler sokağa yorgan ve battaniye ile çıktı. O anlara ait yapılan paylaşım sosyal medyada yoğun ilgi görürken, Belediye Başkanı Sami Aydın da gençlere çay davetinde bulundu.

Bakan Çavuşoğlu: “Pazardan hayvan satın almıyorsunuz, alacaksanız insan gibi ayrım yapmadan alın”

Tunceli'de konuşan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, 33 milyar dolar sadece ülkemizde yaşayan Suriyelilere harcıyorsak, dünyanın da bunu görmesi lazım. Bu külfet paylaşımını öğrenmeleri gerekiyor. Türkiye güzel, en iyisini yapıyor diyorlar. Bunları biz nefsimizi okşamak için yapmıyoruz. İnsani bir drama çare buluyoruz. Sen ne yapıyorsun ve ne kadar katkı sağlıyorsun. Bu külfetin ne kadarını paylaşabiliyorsun. Bir de insanları ülkelerinize alırken lütfen seçici olmayın. Hangi dinden, mezhepten, sağlıklı mı, doktor mu, deyip ona göre almak insani bir yaklaşım değildir. Pazardan hayvan satın almıyorsunuz. Alacaksınız insan gibi ayrım yapmadan alın dedi.

FÜ'de yerli yazılımla 'Paylaşımlı Bisiklet' dönemi

Fırat Üniversitesi (FÜ) tarafından öğrencilerin kullanması nedeniyle yerli yazılımla kampüs içerisinde paylaşımlı bisiklet uygulaması başlatıldı.

Müdür Kaygusuz’dan TEKNOKENT’e ziyaret

Erzurum İl Milli Eğitim Müdürü Salih Kaygusuz, proje geliştirme, paylaşım ve proje eğitimi kapsamında AR-GE birimi çalışanlarıyla birlikte Atatürk Üniversitesi TEKNOKENT' i ziyaret etti.

Gençler artık televizyon değil Youtube izliyor

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu, (BTK), Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) iş birliğiyle ortaokul ve lise öğrencilerinin internet kullanma alışkanlıklarını araştırdı. Türkiye genelinde 26 ilden 8 bin 140 ortaokul öğrencisi, 7 bin 281 lise öğrencisi ve 9 bin 581 ebeveyn ile gerçekleştirilen 'İnternetin Bilinçli ve Güvenli Kullanımı Saha Araştırması'nda çarpıcı sonuçlar ortaya çıktı. Ortaokul öğrencilerinin büyük bir kısmı TV yerine sosyal paylaşım sitesi Youtube'de video izlerken, lise öğrencilerinin yüzde 61.7'si akıllı telefonlardaki Whatsap programıyla yazışmayı tercih ediyor.

Sosyal medya aracılığıyla ihtiyaç sahibi öğrencilerin ayakkabı ihtiyacını gideriyor

Bingöl'de bir esnaf sosyal medyadan paylaşım yaparak, ihtiyacı olan öğrencilerin ayakkabı ihtiyacını gidererek örnek bir davranış sergiledi.

Eğitim çalıştayı sona erdi

Erzurum Teknik Üniversitesince eğitimde yenilikçi yaklaşımlarla yeni ufukların açılabilmesi için fikirlerin müzakere edildiği Eğitim-Öğretimde Bilgi, Uygulama ve Tecrübe Paylaşımı Çalıştayı düzenlenen kapanış programıyla sona erdi.

Aman dikkat! Paylaşımlar ağır cezalar getirebilir

Sosyal medyada kaynağını sorgulamadan, doğruluğundan emin olmadan paylaştığınız iletiler, hukuki olarak başınızı ağrıtabilir. Yaşar Üniversitesi İletişim ve Hukuk fakülteleri öğretim üyeleri Doç. Dr. Özlem Aşman Alikılıç ve Dr. Öğretim Üyesi Candide Şentürk, yapılması ve yapılmaması gerekenleri anlattı.

Çin’e giden öğretim üyesi bir daha geri dönemedi

İnönü Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesinde Yrd. Doç. Dr. olarak görev yapan Mihriban Tursun Aydın ülkesi Çin'e gidince tekrar dönmesine izin verilmedi. Aydın'ın kendisi gibi öğretim üyesi olan eşi Prof. Dr. Erhan Aydın ise sosyal medya hesabından paylaşımda bulunarak 5 aydır eşinden ayrı olduğunu belirterek sitem etti.

Sahte fotoğraflarla 'Dersim Yanıyor' yalanı

Tunceli'nin Aliboğazı mevkiinde meydana gelen örtü altı yangınına ekipler gerekli müdahaleyi yaparken, Vali Tuncay Sonel'de, kente ait olmayan yangın fotoğrafları ile bazı kesimlerin kasıtlı olarak Dersim Yanıyor paylaşımı yapıp huzura gölge düşürmeye çalıştığını söyledi.

Keklikler dakikalar içerisinde küle döndü

Adıyaman'da tarlada görüntülenen anne ve 12 yavru keklik dakikalar sonra anız yangında küle döndü. Görüntüyü çeken kişinin duruma tepkisi sosyal medya sitelerinde paylaşım rekoru kırdı.

Horasan’da mal paylaşımı kavgasında ölenlerin sayısı 6’ya çıktı

Erzurum'un Horasan ilçesinde geçtiğimiz gün 5 kişinin öldüğü silahlı kavgada yaralanan ve yoğun bakımda tedavi tutulan bir kişi daha hayatını kaybetti. Mal paylaşımı kavgasında ölenlerin sayısı 6'ya yükseldi.

Şehidin yürek yakan paylaşımı

Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesi Kozluk Karakolu'nda el bombasının kazara patlaması sonucu şehit düşen Uzman Çavuş Semih Korkut'un sosyal medya paylaşımı yürekleri yaktı.

Genç siyasetçilere idol oldu

Milliyetçi Hareket Partisi Erzurum Milletvekili adayı ve MYK Üyesi Adem Yurdigül, seçim çalışmasıyla fark oluşturdu. Ülke genelinde olduğu gibi Erzurum'da da oyunu artıran MHP'de yaptığı propaganda çalışmasıyla dikkat çeken Yurdigül, sosyal medya paylaşımlarıyla 1 milyon 385 bin 872 kişiye erişim sağladı.

ETÜ’de eğitim çalıştayı düzenlendi

Erzurum Teknik Üniversitesince Lisansüstü eğitimin tüm yönleriyle görüşülmesi için Eğitim-Öğretimde Bilgi, Uygulama ve Tecrübe Paylaşımı Çalıştayı düzenlendi.

PKK/KCK propagandasına tutuklama

Elazığ'da sosyal paylaşım sitelerinden terör örgütü PKK/KCK'nın propagandasını yapan 1 kişi tutuklandı.

PKK/KCK operasyonu: 3 gözaltı

Elazığ'da sosyal paylaşım sitelerinden terör örgütü PKK/KCK'nın propagandasını yapan 3 şüpheli gözaltına alındı.

Bakan Tüfenkci: “Darbe zihniyetini övmeleri gerçekten ucuzluk, basitlik"

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Atatürkçü Düşünce Derneği'nin tepki toplayan sosyal medya paylaşımına ilişkin, Millete mal olmuş bir başbakanı asarak bu millete ihanetin en büyüğünü yapan bir zihniyeti övmeleri gerçekten ucuzluk, basitlik ve Türkiye'yi tanımama dedi.

Diyarbakır’a 37 milyon TL’lik tesis yatırımı

Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı Spor Toto Teşkilat Başkanlığı, 2012'den bu yana Diyarbakır'a 37 milyon TL kaynak aktardı. Aktarılan kaynakla 140 tesisin yapıldığı kentin çehresi değişti. Teşkilat Başkanı Mehmet Kasapoğlu, bu paylaşımın Diyarbakır halkı ve özellikle de gençleri üzerinde çok etkili ve anlamlı tesirinin olduğunu belirterek, Diyarbakır'ın sporla bütünleşeceğini vurguladı.

Yavuz Temizer'den sürpriz paylaşım

Yavuz Temizer, sosyal medya hesabından sürpriz bir paylaşımda bulundu.

Rektör Çomaklı tecrübelerini gençlerle paylaştı

Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) Erzurum Gençlik Komisyonu ve Atatürk Üniversitesi Genç Kadem Kulübü ortaklığında düzenlenen Gençlerle Tecrübe Paylaşımı programının konuğu Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı oldu.