Etiketler

Elazığlı pazarcıların koronavirüs önlemi

Elazığ'da pazarcı esnafı, koronavirüsüne karşı eldiven takarak, tezgahlarana 'Sağlığınız İçin Seçme Yoktur', 'Sağlığınız İçin Lütfen Seçme İstemeyin', 'Her Şey Sizin İçin' ve 'Sağlığınız İçin Lütfen Seçme, Teklif Etmeyiniz' yazılarını koydu. Uygulama vatandaşlar tarafından da memnuniyetle karşılandı.

Pazarcılar kavga etti

Adıyaman'da kurulan mahalle pazarında iki pazarcı esnafı arasında çıkan kavgada 1 kişi yaralandı.

Başkan Çınar, pazarcı esnafını ziyaret edip talepleri dinledi

Farklı meslek gruplarıyla gerçekleştirdiği bilgilendirme toplantılarının yanı sıra esnaf ziyaretleriyle de esnafın sorunlarını dinleyen Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, pazar esnafını ziyaret ederek istek ve beklentileri dinledi.

Yeşilyurt Belediyesi, Çilesiz semt pazarı inşaatına hız verdi

Yeşilyurt Belediyesi, nüfus yoğunluğunun her geçen gün arttığı Tecde ile Çilesiz mahallelerindeki pazar alışverişinin yapabilmesinin yanı sıra, pazarcı esnafının da modern ortamda ticaretini sürdürmesi amacıyla 'Çilesiz Semt Pazarı' projesini hayata geçiriyor.

Polat ve Gürkan pazarcıların sorunlarını dinledi

Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat ve Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Malatya Sebzeciler ve Pazarcılar Odası Başkanlığı tarafından düzenlenen istişare toplantısına katılarak pazarcı esnafının sorunlarını dinledi.

Pazarcıyı serinleten ikram

Kahramanmaraş'ta Dulkadiroğlu Belediyesi, pazarcı esnafı ile vatandaşlara meyan şerbeti dağıttı.

Yakınca Pazaryerini kullanacak pazarcı esnafı düzenlenen kura çekimiyle belirlendi

Yeşilyurt Belediyesi tarafından dizayn edilen yarı kapalı Yakınca Pazaryerini kullanacak pazarcı esnafı, düzenlenen kura çekimiyle belirlendi.