Pedagojik Formasyon Haberleri

Pedagojik Formasyon Haberleri

MEB'den pedagojik formasyon eğitimi kararı!

MEB: 'Bakanlığımız ve YÖK iş birliğiyle açılan/açılacak öğretmenlik meslek bilgisi tezsiz yüksek lisans programı ya da pedagojik formasyon eğitimi sertifikası programını başarıyla tamamlayanlar öğretmenliğe başvurabilecek.'

Ganalı öğretmen adayları mezun oldu

Gana Cumhuriyeti'nden gelen 18 öğretmen adayı, Elazığ'da Fırat Üniversitesinde (FÜ) almaya başladıkları pedagojik formasyon eğitimini tamamlayarak mezun oldu.

Ganalılar Elazığ'da öğretmen oluyor

Gana Cumhuriyeti'nden gelen 18 öğretmen adayı Elazığ'da Fırat Üniversitesinde almaya başladıkları pedagojik formasyon eğitimiyle ülkelerinde öğretmenlik yapacak.

Ganalı 22 öğretmen adayı FÜ’de eğitim alacak

Fırat Üniversitesi Eğitim Fakültesi, Gana Cumhuriyetinden gelen 22 öğretmen adayına, ülkelerinde alamadıkları pedagojik formasyon eğitimini vererek 'öğretmenlik' hayallerine bir adım daha yaklaşmalarını sağlayacak.

Ganalı öğrencilerin mezuniyet sevinci

Türkiye’de ilk defa Fırat Üniversitesi ile TİKA’nın koordinesinde Ganalı öğretmen adayları pedagojik formasyon eğitimini başarıyla tamamlayarak mezun oldu.

Demirdağ Ganalı öğretmen adaylarıyla buluştu

Fırat Üniversitesi (FÜ) Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ, Gana Cumhuriyeti’nden pedagojik formasyon eğitimi almak üzere gelen 27 Ganalı öğretmen adayı ile bir araya geldi.