Etiketler

Tarihi bakırcılar çarşısı yenileniyor

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, şehrin tarihine değer katacak projelerini hayata geçirmeye devam ediyor.

Ağın leblebisine, DAP İdaresi’nden standardizasyon desteği

Elazığ’ın Ağın ilçe merkez ve köylerinde ekolojik olarak yetişen Ağın Leblebisine, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına bağlı DAP Bölge Kalkınma İdaresi tarafından proje desteği verilecek.

Fırat Üniversitesi 6 proje ile TUBİTAK 2242 finallerinde

Ankara, Erzurum, İstanbul ve Konya olmak üzere dört bölge merkezinde düzenlenen 2242 Üniversite Öğrencileri Araştırma Proje Yarışmalarında toplam 400 proje 175 jüri üyesi tarafından değerlendirildi.

Sosyal Uyum Projesi, faaliyetleri devam ediyor

Gençlik ve Spor Bakanlığı ve UNICEF iş birliğiyle Suriyeli Muhacirler ve Göçmen kardeşlerimizin bulunduğu illerde hayata geçirilen Sosyal Uyum ve Gençlik Katılım Projesi Elazığ’da da faaliyetlerine devam ediyor.

'Demir Kızlar' Türkiye Kadınlar Hentbol Süper Ligi'ne yükseldi

Elazığ'da dezavantajlı ailelerin kızlarını topluma kazandırmak için sosyal bir proje olarak kurulan ve 'Demir Kızlar' ismiyle bilinen takım, büyük bir başarı elde ederek Türkiye Kadınlar Hentbol Süper Ligi'ne yükseldi.

Okul Destek Projesiyle LGS'de büyük başarı sağladı

Elazığ'da 14 yaşındaki Batın Kırtay, Okul Destek Projesi kapsamında aldığı destekle girdiği LGS'de 464.5 puan alarak Fen lisesine yerleşti.

Elazığ'da Sosyal Uyum Projesi

Elazığ'da hayata geçirilen Sosyal Uyum Projesi kapsamında kentteki mülteciler bilgilendirilerek Türkçe kursuna katılacak çocuklar tespit edildi.

Kadın çiftçiler elde ettikleri ürünlerini sergiledi

Elazığ'da geçen sene hayata geçirilen 'Koruktan Gelen Şifa' projesi kapsamında kadın çiftçiler elde ettikleri ürünlerini sergiledi.

Elazığ'da 96 proje kabul edildi

Elazığ'da Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) tarafından 83,5 milyonu hibe olmak üzere toplam 141 milyon lira yatırım bedelli 96 projenin kabul edildiği bildirildi.

Elazığ'da Okul Destek ve Sosyal Uyum Projesi

Elazığ'da Okul Destek ve Sosyal Uyum Projesi'nden 140 çocuk faydalandı.

Milli elektronik kelepçe geliyor

Sanayi İşbirliği Projeleri (SİP) kapsamında millileştirilen elektronik kelepçeler Eylül ayından itibaren test amaçlı olarak Adalet Bakanlığına teslim edilmeye başlanacak.

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünden çocuklara bayram sürprizi

Elazığ'da 'Sosyal Uyum ve Gençlik Projesi' kapsamında dezavantajlı mahallelerdeki çocuklar sevindirildi.

140 öğrenciye eğitim seti dağıtıldı

Elazığ'da Okul Destek Projesi kapsamında 140 öğrenciye eğitim seti dağıtıldı.

'Şehrimizi markalaştırmayı hedefliyoruz'

Elazığ'da yapımı planlanan projeleri yerinde inceleyen Belediye Başkanı Şahin Şerioğulları, şehrin geleceğine değer katan çalışmaları bir bir hayata geçirdiklerini, attıkları her adımda kenti markalaştırmayı hedeflediklerini söyledi.

Bakan Kurum'la deprem istişare toplantısı

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, AK Parti Elazığ milletvekilleri ve belediye başkanlarından oluşan heyeti kabul ederek deprem sonrasında devam eden projelerle ilgili görüşme yaptı.

Kanatlı Barajı'nın yapım çalışmaları sürüyor

Kanatlı Barajı inşaatında çalışmaların devam ettiğini belirten DSİ Genel Müdürü Kaya Yıldız 'Projenin tamamlanmasıyla 2020 birim fiyatları ile milli ekonomiye yıllık 79 milyon 112 bin 443 TL gelir artışı sağlanması hedefleniyor' dedi.

32 Yerli tohum Elazığ'da denendi

Elazığ'da 1 milyon dekar alanda yıllık 300 bin ton hububat üretimi yapılırken, hazırlanan proje kapsamında 32 çeşit yerli tohumdan da ekmeklik, makarnalık buğday ile arpa çeşitlerinin ekimi yapılarak denemesi yapıldı.

Fizibilite desteği için başvurular başladı

Fırat Kalkınma Ajansı (FKA) tarafından TRB1 Bölgesinin (Bingöl, Elazığ, Malatya, Tunceli) kalkınmasına ve rekabet gücünün geliştirilmesine yönelik proje havuzunun güçlendirilmesi doğrultusunda uygun yatırım proje önerilerinin fizibilite ve eklerinin hazırlanmasının sağlanması amacıyla 2020 Yılı Fizibilite Desteği Programı başvuruları başladı.

Şahin Şerifoğulları incelemerde bulundu

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, Ulukent Mahallesi'ndeki Kanal Yanı Çevre Düzenlemesi ve Park Yapım projesini yerinde inceledi.

Maden ocağına silahlı saldırı

Malatya'nın Hekimhan ilçesinde bulunan maden ocağında bir dozer yakılmak istendi ve bir projektör cihazına silahla ateş edildi.

Ulukent Mahallesi'ne yeni yaşam alanı

Elazığ'da merkeze bağlı Ulukent Mahallesi'nde kanal yanı çevre düzenlemesi ve park yapım projesinin başladığı bildirildi.

Kent Meydanı için yıkım çalışması başlatıldı

Elazığ'da yapılması planlanan 'Kent Meydanı ve Yer Altı Otopark' projesi için ilk adım atılarak belediyeye devri yapılan eski SGK binasının yıkımı başladı.

İl yöneticileri incelemelerde bulundu

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, Elazığ Valisi Erkaya Yırık ve AK Parti Elazığ Milletvekili Metin Bulut ile birlikte İpekyolu Uluslararası Çocuk ve Gençlik Merkezi Projesi ile Sürsürü Mahallesi, Aşağı Demirtaş Konteyner Kenti ve Kapalı Çarşıyı ziyaret etti.

5 girişimci kadın için çilek bahçesi oluşturuldu

Tunceli’nin Ovacık ilçesinde 7 dekarlık alanda 5 girişimci kadın ise hazırlanan proje kapsamında çilek bahçesi oluşturuldu.

Elazığ'da 'İpekböceği Yetiştiriciliği' projesi

Elazığ'da geçtiğimiz yıl başlatılan İpekböceği Yetiştiriciliği ve İpekli Dokumalarının Yeniden Hayata Geçirilmesi projesiyle ilgili çalışmaların devam ettiği bildirildi.

Balakgazi Parkı ve Cam Seyir Terası şekilleniyor

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’nın vizyon projeleri arasında yer alan Harput Balakgazi Parkı ve Cam Seyir Terası Projesi şekillenmeye başladı.

Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları açıklamalarda bulundu

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, şehrin trafik konforuna katkı sağlamak amacıyla devam eden yeni yol çalışmalarına ilişkin incelemelerde bulunarak, Ulukent, Kırklar, Sanayi, Salıbaba Kanal Boyu Bulvar ve Rekreasyon Projesine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Facebook’un akıllı gözlük projesine ait yeni detaylar

Facebook’un akıllı gözlük projesine ait yeni detaylar sosyal medya devinin yaptığı patent başvurusu sonrası ortaya çıktı.

18 milyarlık dev projede düğmeye basılıyor

Türkiye'nin en büyük elektrik üretimi projelerinden biri olan Ilısu Barajı'nın altı tribününden ilki, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nda hizmete alınıyor.

Elazığ Millet Bahçesinde sona gelindi

Elazığ eski İl Emniyet Müdürlüğü hizmet binasının yerinde başlatılan Elazığ Millet Bahçesi projesinde son aşamaya gelindi.