Etiketler

Cep telefonları ile ilgili korkutan açıklama! 3 kat fazla...

Cep telefonların yaydığı radyasyon miktarının uluslararası kuruluşların belirlediği ve şirketlerin belirttiği miktardan ortalama üç kat fazla olduğu ortaya çıktı.

'Radyasyon Onkoloji Kliniği, ilimizin diğer illere bağımlılığını ortadan kaldırdı'

Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi Başhekimi Doç. Dr.Savaş Öztürk, Radyasyon Onkoloji kliniğinin hizmete başladığını Elazığ'ın başka illere olan bağımlılığını ortadan kaldırdığını söyledi.

Cep telefonu radyasyonu hafızayı etkileyebilir

Cep telefonu radyasyonunun, yeni yetişen gençlerde hafıza performansını etkileyebileceği bildirildi.

BEAH’ta Üst Gastrointestinal Sistem Kanserlerinde Radyoterapi ve Beslenme konulu toplantı

Erzurum Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesinde (BEAH) Radyasyon Onkoloji Kliniğinin ev sahipliğinde Üst Gastrointestinal Sistem Kanserlerinde Radyoterapi ve Beslenme konulu toplantı düzenlendi.

Bingöl’de kanserle mücadelenin önemini anlatıldı

Memorial Diyarbakır Hastanesi tarafından Bingöl İli Sağlık Yöneticileri, Bingöl Devlet Hastanesi Dahiliye, Göğüs Hastalıkları, Genel Cerrahi, Üroloji ve Göğüs Cerrahi Uzmanları ile Bingöl Aile Hekimlerine yönelik, Memorial Diyarbakır Hastanesi Kanser Merkezi'nden Tıbbi Onkoloji Uzmanı Doç. Dr. M. Ali Kaplan ve Radyasyon Onkolojisi Uzmanı Dr. Mehmet Murat Akın'ın Kanser Tedavilerinde Son Gelişmeler başlıklı sunumlarıyla seminer düzenlendi.

CÜ’de ’Baş ve Boyun Kanserleri’ sempozyumu

CÜ Üniversitesi (CÜ) Tıp Fakültesi Radyasyon Onkolojisi Ana Bilim Dalı ve Kulak Burun Boğaz Ana Bilim Dalı işbirliği ile 'Baş ve Boyun Kanserleri' konulu sempozyum düzenlendi.

Vatandaşlar Onkoloji Merkezindeki doktor sayısının artırılmasını istiyor

Diyarbakır Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi bünyesinde, 10 milyon TL yatırımla açılan Radyasyon Onkoloji Işın Tedavi Merkezinde doktor sayısının yetersiz olduğunu ileri süren hasta ve hasta yakınları, duruma tepki gösterdi. Vatandaşlar, 4 doktorun görev yaptığı ancak 2'sinin süt izni nedeniyle yarım gün gelebildiği merkezdeki doktor sayısının arttırılmasını istedi.

Kanser hastalarına tedaviye yardımcı 8 öneri

Radyasyon Onkolojisi Bölümü uzmanı Dr. Mehmet Murat Akın, 1-7 Nisan Kanser Haftası öncesi radyoterapi alan hastalar için önerilerde bulundu.

Radyasyon onkolojisi binası tamamlanıyor

Elazığ'da Fırat Üniversitesi Hastanesi bünyesinde yapımı devam eden 100 yataklı radyasyon onkolojisi binasının önümüzdeki yıl tamamlanacağını dile getiren Başhekim Prof. Dr. Said Berilgen, bölümün tamamen hizmete geçmesiyle birlikte her türlü kanser hastasının hiçbir ücret ödemeden tedavilerinin tamamını yaptırabileceğini söyledi.  

Bu belirtilere dikkat!

Radyasyon Onkoloji Uzmanı Dr. İhsan Karslıoğlu kanser belirtilerine dikkat çekti.

F.Ü'de temel atma töreni

Fırat Üniversitesi (FÜ) Hastanesi bünyesinde kurulacak olan Radyasyon Onkolojisi'nin temeli törenle atıldı.