Etiketler

Yargı sisteminde yeni düzenlemeler yürürlüğe giriyor

Yargı reform paketiyle kabul edilen "seri muhakeme" ve "basit yargılama" usulleri, 1 Ocak 2020'de uygulanmaya başlanacak.

Bakan Albayrak reform paketini açıkladı

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, 'Yeni Ekonomi Programı Yapısal Dönüşüm Adımları 2019' programında önemli açıklamalarda bulundu.

MTSO Başkanı Erkoç:

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Başkanı Hasan Hüseyin Erkoç, Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulunda kabul edilen Üretim Reform Paketi ile ilgili olarak, Paketi yerinde buluyoruz, bu düzenlemeler Türkiye'nin tekrar üretime dönmeye başladığının sinyalidir dedi.

Milyonları ilgilendiren düzenleme TBMM'ye geliyor

Kıdem tazminatının fona dönüştürülmesi, yatırım ortamının iyileştirilmesini de içeren üretim reform paketi öncelikli olarak TBMM’ye gelecek olan kanunlar arasında başı çekiyor.

Milletvekilleri reform paketini değerlendirdi

İşadamları ile bir araya gelen AK Parti Elazığ Milletvekilleri Ejder Açıkkapı ve Metin Bulut, reform paketini değerlendirdi.

Ekonomide devrim yaratacak 10 adım

Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli tarafında açıklanan ‘Yeni Yatırım Reform Paketi’ni değerlendiren Elazığ TSO Başkanı İdris Alan, iş dünyasının uzun süreden beri beklemiş olduğu ekonomik iyileştirmelerle ilgili olarak atılan adımların memnuniyet verici olduğunu belirterek, “Yeni paketin bölgemiz iş dünyası adına umut olmasını istiyoruz. Oda olarak üzerinde uzun bir süreden beri durduğumuz İlimizin teşviklerle ilgili mağduriyeti inşallah yeni düzenlemede giderilecektir” dedi. 

Ar-Ge ve Yenilik projelerine büyük destek

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından hazırlanan ve 1 Mart 2016 tarihinde yürürlüğe giren Ar-Ge ve Yenik Reform Paketi’nin Tanıtım ve Bilgilendirme Toplantısı Elazığ TSO’da yoğun katılımla gerçekleştirildi.