Etiketler

Öğretmenlere, ‘Dikkat eksikliği ve Hiperaktivite bozukluğu’ semineri

Elazığ’da rehber öğretmenlere, ‘dikkat eksikliği ve Hiperaktivite bozukluğu’ semineri verildi.

Rehber öğretmenlere ‘Koruyucu Aile’ anlatıldı

Elazığ'da rehber öğretmenlere ‘Koruyucu Aile’ anlatıldı.

Kahtalı öğrencilere ders çalışma taktikleri anlatıldı

Adıyaman'ın Kahta ilçesinde öğrenci yazar buluşmaları kapsamında Uzman Rehber Öğretmen Cem Durak tarafından üniversiteye hazırlanan öğrencilere seminer verildi.

Erzincan’da "Teknoloji Bağımlılığı Farkındalık Semineri" düzenlendi

Erzincan İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde Rehberlik Araştırma Merkezi ve rehber öğretmenlerinin oluşturduğu koordinasyon ekibi ile Teknoloji Bağımlılığı Farkındalık Semineri düzenlendi.

Milli Eğitim Müdürü Kaygusuz, Rehber öğretmenlerle bir araya geldi

Erzurum İl Milli Eğitim Müdürü Salih Kaygusuz, Erzurum Anadolu Lisesi Kültür Sitesinde Yakutiye Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü'nün koordinasyonunda gerçekleşen toplantı vesilesi ile Erzurum'da görev yapan Rehber öğretmenlerle bir araya geldi.

Öğrenci velilerine seminer verildi

Adıyaman'ın Gölbaşı ilçesi Gazi ilkokulunda 1.sınıf öğrenci velilerine rehber öğretmenler tarafından seminer verildi.

Malatya’da Rehber Öğretmenler Çalıştayı yapıldı

Battalgazi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile Battalgazi Rehberlik ve Araştırma Merkezi (RAM) tarafından, İnönü Üniversitesi Kongre ve Kültür Merkezinde, Psikolojik Danışman-Rehber Öğretmenler Çalıştayı düzenlendi.

Öğrenciler Trafik Haftasını trafik parkında kutladı

Özel Malatya Çamlıca Okulu 4/A sınıfı öğrencileri Rehber Öğretmen Gizem Akçin ve Sınıf Öğretmeni Emrah Yılmaz yönetiminde Yeşilyurt Çocuk Trafik Eğitim Parkını ziyaret ederek Trafik Güvenliği ve Eğitimi Haftasını kutladı.

Rehber Öğretmenlere ’Kadına Şiddet’ semineri

Malatya'da rehber öğretmenlere Kadına yönelik şiddetle mücadele semineri verildi.

Gönüllü rehber öğretmenlerden tiyatro gösterisi

Sivas'ta Gönüllü Rehber Öğretmenler Tiyatro Topluluğu, 'Aile ve İletişim, Öğretmen ve Sınıf Yönetimi, Öğrenciler ve Ergenlik' konularını kapsayan tiyatro oyununu rehber öğretmenler için sahneledi.

Rehber öğretmenlere çocuk istismarını önleme paneli

Yeşilyurt Rehberlik ve Araştırma Merkezi tarafından 'Çocuk ihmal ve istismarlarını önleme' paneli düzenlendi.

Çamlıca Okulları’nda "Mahremiyet Eğitimi" semineri yapıldı

Çamlıca Okulları rehber öğretmenleri Gizem Akçin ve Nebahat Karatepe tarafından Mahremiyet eğitimi semineri gerçekleştirildi.

GAÜ’den rehber öğretmenlere çocuklarda mahremiyet eğitimi

Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) tarafından, devlet ve özel okullarda görev yapan rehber öğretmenlere yönelik olarak 'Çocuklarda Mahremiyet Eğitimi' konulu bir seminer düzenlendi. Seminere bölge illerinden 300 kadar rehber öğretmen katıldı.

Rehber öğretmenlere çocuk değerlendirme test eğitimi

Diyarbakır Rehberlik ve Araştırma Merkezi'nde görev yapan rehberlik öğretmenleri ve özel eğitim öğretmenlerine yönelik çocuk değerlendirme test eğitimi verilmeye başlandı.

Rehber öğretmenlere intihar ve intiharı önleme semineri

Diyarbakır'da, rehber öğretmenlere yönelik ergenlerde ve gençlerde intihar ile intiharı önleme semineri verildi.

Rehber öğretmenlere akran zorbalığı konferansı

Diyarbakır'ın Bağlar ilçe Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü tarafından Diyarbakır Büyükşehir Öğretmenevi'nde 'Akran Zorbalığı Konferansı' gerçekleştirildi.

Silvan’da ‘Çocuk İhmali ve İstismarı’ semineri düzenlendi

Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde Rehberlik ve Araştırma Merkezi tarafından çocuk istismarlarının önüne geçmek ve farkındalık oluşturmak amacıyla Çocuk İstismarı ve İhmali konulu seminer düzenlendi. Silvan Kültür Merkezinde düzenlenen seminere Silvan, Kulp ve Hazro'da görev yapan Psikolojik Danışman ve Rehber Öğretmenleri ve Kurum personelleri katıldı.

Tunceli’de rehber öğretmenlere eğitim verildi

Tunceli'de rehber öğretmenler için psikolojik danışma becerilerini attırma eğitimi düzenlendi.

Kahta’da teknoloji kullanım semineri verildi

Adıyaman'ın Kahta ilçesinde rehber öğretmenlere yönelik rehberlik hizmetlerinde teknoloji kullanım semineri düzenlendi.

Öğrenci velilerine bilinçli teknoloji eğitimi verildi

Adıyaman'ın Gölbaşı ilçesi Gazi İlkokulu Rehber Öğretmeni Ahmet Küçük tarafından öğrenci velilerine bilinçli teknoloji kullanımı eğitimi verildi.

Dadaş Ortaokulu’ndan lösemili çocuklar yararına kermes

Erzurum Yakutiye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı Dadaş Ortaokulu İyilik Hareketi adlı grup, rehber öğretmenleri Elanur Yılmaz ile birlikte LÖSEV Genel Merkezi ile irtibat kurarak; LÖSEV gönüllüleri tarafından temin edilen ürünlerle lösemili çocuklar yararına bir kermes düzenledi.

Öğrenci velilerine seminer verildi

Adıyaman'ın Gölbaşı ilçesinde Gazi İlkokulu rehber öğretmeni Ahmet Küçük tarafından öğrenci velilerine yönelik seminer verildi.

Rehber öğretmeninden tercih uyarısı

Üniversiteler için tercih döneminin başlaması nedeniyle öğrencilere uyarılarda bulunan Rehber Öğretmeni Abdullah Yar, öğrencilerin tercih yapmadan önce mutlaka rehberlik öğretmenlerine danışması gerektiğini vurguladı.

Sivas’ta öğretmenlere bilinçli ve güvenli internet kullanımı anlatıldı

Sivas'ta rehber öğretmenlere bilinçli ve güvenli internet kullanımı anlatıldı.

Okul müdürleri ve rehber öğretmenler bilgilendirildi

Besni Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü tarafından, Sosyal Hizmet Merkezi çalışma alanları programları kapsamında Besni'de okul müdürleri ve okul rehber öğretmenlerine bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Zekeriya Deniz Aktan Diyarbakır’da öğretmenlerle buluştu

Okan Üniversitesi'nde görevli Öğretim Üyesi Uzman Psikolog Zekeriya Deniz Aktan, Diyarbakır'da rehber öğretmenlerle bir araya geldi.

Üniversiteliler buluştu

İstanbul Gelişim Üniversitesi tarafından Elazığ’da tanışma yemeği düzenlendi. Özel bir otelde düzenlenen yemeğe İstanbul Gelişim Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Abdulkadir Gayretli, Davranış ve İletişim Uzmanı Ünlü Hipnozcu Adil Maviş, rehber öğretmenler, kurucu üyeler ve yöneticiler ile birlikte çok sayıda öğrenci katıldı.