Etiketler

Fırat Üniversitesi'nde TÜBİTAK eğitimi

Fırat Üniversitesi'nde (FÜ) sağlık bilimleri alanında 'TÜBİTAK için Araştırma Proje Önerisi Hazırlama ve Yürütme Uygulamalı Eğitimi' yapıldı.

TÜBİTAK'tan Prof. Dr. Kazım Şahin'e ödül

Elazığ Fırat Üniversitesi Veteriner Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Kazım Şahin’ne Sağlık Bilimleri alanında 2019 yılı TÜBİTAK Bilim Teşvik Ödülü verildi.

Yeni Nesil Üniversite Tasarım ve Dönüşüm Projesi hız kesmeden devam ediyor

Sağlık Bilimlerinde yeniden yapılanma çalışmaları kapsamında gelecek tasarımları yapılmaya başladı.

Rektör Çomaklı: “Eğitimde kalite anlayışını ön planda tutuyoruz”

Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı; Sağlık Bilimleri, Hemşirelik ve Mühendislik Fakültelerinde incelemelerde bulundu.

İnönü’de ‘Neonatal Resüsitasyon’ kursu açıldı

İnönü Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Ebelik Bölümü ve Malatya İl Sağlık Müdürlüğü tarafından 'Neonatal Resüsitasyon' kursu açıldı.

Elazığ'da GARD ormanı oluşturuldu

İl Sağlık Müdürlüğümüz tarafından Kronik Hava Yolu Hastalıklarını Önleme ve Kontrol Programı kapsamında Sağlık Bilimleri Üniversitesi Elazığ Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Rızaiye Hizmet Kampüsü’nde yapılan fidan dikimi etkinliği ile GARD ormanı oluşturuldu.

Elazığlılar dikkat! Yeni düzenlemeler yapıldı

Sağlık Bilimleri Üniversitesi (SBÜ) Elazığ Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servisinde yeni düzenlemeler yapıldığı bildirildi.

Canlı yayında robotik cerrahiyle prostat ameliyatı

Erzurum'da, Türk Üroloji Akademisi, Türk Üroloji Derneği ve Sağlık Bilimleri Üniversitesi işbirliğiyle düzenlenen 1. Palandöken Endoüroloji Günleri kapsamında, video konferansla bir hastaya canlı yayında robotik cerrahi yöntemiyle prostat ameliyatı yapıldı.

FÜ'de Proje hazırlama eğitimi

TÜBİTAK 2237 Proje Eğitimi Etkinliklerini Destekleme Programı kapsamında Fırat Üniversitesi'nde (FÜ) Sağlık Bilimleri Alanında Araştırma Proje Önerisi Hazırlama ve Yürütme Uygulamalı Eğitimi düzenlendi.

DÜ’de deney hayvanları kullanım sertifikası eğitimi başladı

Dicle Üniversitesi (DÜ) Sağlık Bilimleri Uygulama ve Araştırma Merkezi (DÜSAM) tarafından '10. Deney Hayvanları Kullanım Sertifikası Eğitim Programı' düzenlendi.

Tuğut: "Anne sütü bebeği hastalıklardan koruyor"

Cumhuriyet Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Doğum ve Kadın Hastalıkları Hemşireliği Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Nilüfer Tuğut, anne sütünün bebeği çeşitli hastalıklarından koruduğunu emzirmenin anne sağlığı açısında da önemli olduğunu söyledi.

Uzaktan Eğitim Ebelik Lisans Tamamlama öğrencilerinin mezuniyet coşkusu

İnönü Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi tarafından Uzaktan Eğitim Ebelik Lisans Tamamlama Programı 2016-2017 eğitim-öğretim mezunları için mezuniyet ve yemin etme töreni düzenlendi.

Mezuniyet sevincini torunlarıyla paylaştı

Fırat Üniversitesi (FÜ) Sağlık Bilimleri Fakültesinden mezun olan 56 yaşındaki Ahmet Tosun, sevincini torunlarıyla paylaştı.

Ebe adaylarına ’aşk’ı anlattılar

Cumhuriyet Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Ebelik Bölümü öğrencilerine, eş seçiminde dikkat edilmesi gerekenler konulu konferans verildi.

Rahim ağzı kanserinden kurtulmak mümkün

Cumhuriyet Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Hemşireliği Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Nilüfer Tuğut, erken tanıyla rahim ağzı kanserinden kurtulmanın mümkün olduğunu söyledi.

Mesai dışı poliklinik uygulaması başladı

Elazığ Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği’ne bağlı Sağlık Bilimleri Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi mesai dışı poliklinik muayene hizmetlerine başladı.

Sertifikalı yoğun bakım hemşirelik kursu sona erdi

Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliğine bağlı Sağlık Bilimleri Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde düzenlenen 2. dönem "Sertifikalı Yoğun Bakım Hemşirelik Kursu” sona erdi.

Sağlıkçıların mezuniyet sevinci

Fırat Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi 2015-2016 eğitim öğretim yılı mezuniyet töreni yapıldı.