Sağlık Haberleri

Sağlık Haberleri

Son 24 saatte 207 kişi hayatını kaybetti

Sağlık Bakanlığı, son 24 saatte 207 kişinin koronavirüsten hayatını kaybettiğini, 25 bin 216 yeni vakanın olduğunu açıkladı.

Uzmanlardan 'Omricon' uyarısı!

'Endişe verici’ olarak tanımlanan Omicron (Nu) varyantı şu ana kadar birçok ülkede görülmeye devam ediyor. Koronavirüs ikinci yılını doldurmaya yaklaşırken, Dünya Sağlık Örgütü’nün ilan ettiği yeni varyant tüm dünyada endişeye yol açıyor.

Bakan Koca, haftalık vaka haritasını paylaştı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca bir haftalık insidans haritasını paylaştı.

Koronavirüs vaka tablosu açıklandı

Türkiye'de son 24 saatte 358 bin 816 Kovid-19 testi yapıldı, 24 bin 317 kişinin testi pozitif çıktı, 189 kişi yaşamını yitirdi.

Bakan Koca açıkladı, 4 ölü ve 38 yaralı var!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Marmara Bölgesi'nde yaşanan fırtınada 4 kişinin hayatını kaybettiğini, 38 kişinin de yaralandığını açıkladı.

DSÖ'den ülkelere çağrı! 'Sınırlarınızı kapatmayın'

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), Covid-19’un yeni mutasyonu Omicron nedeniyle Güney Afrika’ya seyahatlerini askıya alan ülkelere seslenerek, 'sınırları kapatmayın' çağrısında bulunurken, 'Omicron’un virüsün diğer mutasyonlarından daha bulaşıcı olduğunu gösteren bir veri yok' dedi.

Koronavirüste son durum açıklandı

Sağlık Bakanlığı, son 24 saatlik korona virüs tablosunu açıkladı.

'5 ülkeden Türkiye'ye girişler yasaklandı'

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca 'Nu' varyantlı vakaların çoğalması sebebiyle 5 ülkeden Türkiye'ye girişlerin yasaklandığını açıkladı.

Bakan Koca vaka sayılarını açıkladı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sosyal medyada yaptığı paylaşımla son 24 saatlik korona virüs tablosunu açıkladı.

Koronavirüsün 'süper varyantı' ortaya çıktı!

Dünya Sağlık Örgütü, Güney Afrika'da ilk kez tespit edilen ve B.1.1.529 olarak da adlandırılan koronavirüsün yeni adını "Omicron" olarak belirledi.

Evlilik öncesi SMA testleri zorunlu hale geliyor

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yaptığı açıklamada ''Yıl bitmeden evlilik öncesi zorunlu tarama kapsamına bütün Türkiye’de başlayacağız'' dedi.

Koronavirüste son durum açıklandı

Sağlık Bakanlığı, son 24 saatlik korona virüs tablosunu açıkladı.

TURKOVAC, acil kullanım onayı bekliyor

Sağlık Bakanı Koca yaptığı açıklamada 'Milletimiz için önemli bir müjdeyi vermek isterim. Yerli Covid-19 inaktif aşımız Turkovac bugün itibarıyla Acil Kullanım Onayına (AKO) müracaat etmiştir.' dedi

Yeni bir ilaç daha tedavi rehberine giriyor

Koronavirüs Bilim Kurulu Sağlık Bakanı Fahrettin Koca başkanlığında video konferans yöntemiyle toplandı.

Son 24 saatte 175 kişi hayatını kaybetti

Sağlık Bakanlığı, son 24 saatte 175 kişinin koronavirüsten hayatını kaybettiğini, 27 bin 592 yeni vakanın olduğunu açıkladı.

DSÖ'den korkutan can kaybı açıklaması!

Dünya Sağlık Örgütü, son dönemde korona virüs vaka ve can kayıplarının artış gösterdiği Avrupa ülkelerinde, Mart ayına kadar 700 bin can kaybı yaşanabileceği uyarısında bulundu.

Sağlık Bakanlığı güncel verileri açıkladı

Sağlık Bakanlığı, son 24 saatte 208 kişinin koronavirüsten hayatını kaybettiğini, 28 bin 170 yeni vakanın olduğunu açıkladı.

'MRG öncesinde hastadan bilgi alınmalı'

MRG öncesi sağlık personellerinin hastadan bilgi alması gerektiğini belirten Doç. Dr. Murat Baykara, 'MRG cihazı mıknatısı, vücutta bulunan protezleri yerinden oynatıyor. Bu tip hastalara; kalp pili olanlar, beyin ameliyatı ile beyin damarlarına klips takılmış olanlar örnek olarak gösterilebilir' dedi.

Bakan Koca'dan Koronavirüs ilacı açıklaması

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 'Molnupiravir ile ilgili izin alındı, bazı ülkeler de siparişi şimdiden vermiş oldular. Biz Türkiye olarak yine aynı şekilde vatandaşımızı erken dönemde bu ilaçlarla ücretsiz tanıştırma noktasında kararlıyız' dedi.

Son 24 saatte 193 kişi hayatını kaybetti!

Sağlık Bakanlığı, son 24 saatlik korona virüs tablosunu açıkladı.

Elazığ'da vaka sayıları hızla düşmeye devam ediyor

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın yayınladığı insidans haritasına göre korona virüs vaka sayılarında düşüş, önceki haftalarda olduğu gibi bu hafta da devam ederken, aşılanma oranı da yükseliyor.

Koronavirüste son durum açıklandı

Sağlık Bakanlığı, son 24 saatlik korona virüs tablosunu açıkladı.

Koronavirüs vaka sayıları açıklandı!

Sağlık Bakanlığı, son 24 saatlik korona virüs tablosunu açıkladı.

Son 24 saatte 226 kişi hayatını kaybetti!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, son 24 saatte 226 kişinin korona virüsten hayatını kaybettiğini, 22 bin 234 yeni vakanın olduğunu açıkladı.

Elazığ'da 'Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele' eğitimi

Elazığ'da sağlık çalışanlarına 'Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele' eğitimi verildi.

Sağlık Bakanlığı günlük vaka sayılarını açıkladı

Sağlık Bakanlığı, son 24 saatte 229 kişinin korona virüsten hayatını kaybettiğini, 23 bin 852 yeni vakanın olduğunu açıkladı.

'Akciğer kanserinden uzak bir yaşam bizim elimizde'

Akciğer kanserinin günümüzde giderek artan bir hastalık olarak vatandaşların karşısına çıktığını belirten uzmanlar 'Değiştirebileceğimiz olumsuz etkenleri azaltarak daha sağlıklı, daha uzun ömürlü ve akciğer kanserinden uzak bir yaşam bizim elimizde' dedi.

Güncel koronavirüs tablosu paylaşıldı

Sağlık Bakanlığı, son 24 saatlik korona virüs tablosunu açıkladı.

Koronavirüs vaka tablosu açıklandı

Sağlık Bakanlığı, son 24 saatlik korona virüs tablosunu açıkladı.

Doktoru ve sağlık çalışanını darbeden zanlı tutuklandı

Malatya'da acil servis doktoru ve sağlık çalışanını darbettiği gerekçesiyle savcılığın itirazı üzerine ikinci kez gözaltına alınan şüpheli tutuklandı.