Etiketler

Koronavirüs Bilim Kurulu toplanıyor

Koronavirüs Bilim Kurulu bugün Sağlık Bakanı Fahrettin Koca başkanlığında toplanacak. Bakan Koca, toplantı sonrası açıklama yapacak.

Koronavirüs hastalarının yüzde 80'inde D vitamini eksikliği var

İspanya'da yürütülen bir araştırmaya göre, COVID-19 hastalarının yüzde 80'inde D vitamini eksikliği bulunuyor.

81 il valiliğine yeni genelge: Sağlıkçılara istifa yasağı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca imzasıyla 81 il valiliğine "Personel İşlemleri" hakkında genelge gönderildi.

Bu belirtiler varsa çocuğunuzda 'Disleksi' olabilir

Psikoloğ Seda Gün Namal, Özgül Öğrenme Güçlüğü (Disleksi, Disgrafi, Diskalkuli) hakkında bilgi vererek, ailelerin bu konuda neler yapabileceğini anlattı.

Korona virüse karşı geliştirilen Faz 3 aşısının ilk aşaması başarılı oldu

Çinli Biyoteknoloji firması ile Sağlık Bakanlığı tarafından imzalanan protokol ile korona virüse karşı geliştirilen ve Faz 3 aşamasında uygulanan aşının ilk aşaması başarılı oldu.

Eski Sağlık Bakanı Osman Durmuş hayatını kaybetti

Geçirdiği beyin kanaması nedeniyle kaldırıldığı hastanede tedavi gören eski Sağlık Bakanlarından Osman Durmuş, 73 yaşında hayatını kaybetti.

26 Ekim koronavirüs tablosu açıklandı!

Sağlık Bakanlığı, son 24 saatte 75 kişinin koronavirüsten hayatını kaybettiğini, toplam can kaybının 9 bin 874'e yükseldiğini açıkladı.

Karaciğer hastalığının 5 önemli belirtisi

Prof. Dr. Onur Yaprak, karaciğerde görülen hastalıkların en önemlilerinin hepatit, siroz ve kanser olduğunu belirterek, ‘Gözlerde sararma, bacaklar ve karında su toplaması, kaşıntı, şuur bulanıklığı ve kanlı kusma meydana geldiğinde mutlaka doktora başvurulmalı’ dedi.

Grip aşısı kimlere yapılacak?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, grip aşının kimlere yapılacağına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Sağlık Bakanlığı koronavirüste son durumu açıkladı

Sağlık Bakanlığı son 24 saatte 74 kişinin koronavirüsten hayatını kaybettiğini, toplam can kaybının 9 bin 584'e yükseldiğini açıkladı.

'Salgın tüm ülkede yeniden tırmanışa geçmiş durumdadır'

Sağlık Bakanı Koca, korona virüs salgınının tüm ülkede yeniden tırmanışa geçtiğini belirterek, 'Bursa salgının başından bu yana en kritik günlerini yaşıyor. Korona virüs rakamları eylül ayının ortasına kıyasla günlük ortalamada üç katına çıktı.' dedi

Bilim Kurulu Üyesi Ünal açıkladı! Kovid-19 mu, mevsimsel grip mi?

Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Serhat Ünal, vatandaşları mevsimsel grip veya Covid-19 ayrımını yapmaya uğraşmak yerine şikayetlerinin artması halinde vakit kaybetmeden bir hekime başvurmaları konusunda uyardı.

22 Ekim koronavirüs vaka ve ölü sayısı açıklandı!

Sağlık Bakanlığı son 24 saatte 71 kişinin koronavirüsten hayatını kaybettiğini, toplam can kaybının 9 bin 584'e yükseldiğini açıkladı.

Sağlık Bakanlığından 'grip aşısı' açıklaması

Sağlık Bakanlığı, grip (influenza) aşılarının temini ve kullanımına ilişkin açıklama yaptı.

21 Ekim koronavirüs vaka ve ölü sayısı açıklandı!

Sağlık Bakanlığı son 24 saatte 68 kişinin korona virüsten hayatını kaybettiğini, toplam can kaybının 9 bin 513'e yükseldiğini açıkladı.

Pandemi Çağrı Merkezi 7/24 çalışıyor

Elazığ İl Sağlık Müdürlüğü bünyesinde hizmet veren ‘Pandemi Çağrı Merkezi’nin işlevine yönelik bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Eski Sağlık Bakanı Osman Durmuş beyin kanaması geçirdi

Eski Sağlık Bakanı Osman Durmuş, geçirdiği beyin kanaması nedeniyle hastaneye kaldırıldı.

Kısıtlı sayıda getirilen grip aşısı kimlere vurulacak? Gündemde puanlama sistemi var

Koronavirüs salgını nedeniyle olağanüstü bir şekilde talebin arttığı grip aşısı Türkiye'ye geldi.

20 Ekim koronavirüs tablosu açıklandı!

Sağlık Bakanlığı son 24 saatte 74 kişinin koronavirüsten hayatını kaybettiğini, toplam can kaybının 9 bin 445'e yükseldiğini açıkladı.

Covid-19 aşı çalışmaları ile ilgili yeni gelişme

ABD’li ilaç üreticisi Pfizer, korona virüs aşısının Japonya’daki klinik denemelerinin yakında başlayacağını açıkladı.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek'in durumu halen kritik

Akdeniz Üniversitesi Hastanesi, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı 'Muhittin Böcek'in sağlık durumunda olumlu gelişmeler olmakla birlikte durumu halen kritik' açıklaması yaptı.

Maske denetiminde sağlık görevlisine saldırı

Aksaray'da maske denetimi yapan sağlık görevlisi girdiği eczanede eczacı tarafından saldırıya uğradı. Başından yaralanan sağlık görevlisi hastaneye kaldırılırken, saldırgan gözaltına alındı.

235 filyasyon ekibi Covid-19'la mücadele ediyor

Elazığ'da 235 filyasyon ekibi Koronavirüs (Covid-19) ile mücadelede kapsamında temaslılara ulaşmak için ev ev gezerek, salgının artmasının önüne geçilmesinde önemli bir görev üstleniyor.

34 yerleşim yerinde 20 bin 232 kişiye karantina uygulanıyor

İçişleri Bakanlığı 19 ildeki, 1 belde, 21 köy ve 12 mahallede 20 bin 232 kişiye karantina tedbiri uygulandığını açıkladı.

Bakan Koca'ya "Üniversiteler açılacak mı?" diye soruldu: Okula giden sınıfların gelişimine göre karar alacağız

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, üniversitelerin açılmasıyla ilgili olarak, "Açılan sınıflarla ilgili salgındaki gelişim ve o yaş grubunda enfeksiyon oranlarının ne olduğunu göreceğiz.

Elazığ Valisi Yırık'tan 'rehavete kapılmayın' uyarısı

Geçtiğimiz haftalarda Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın Koronavirüs (Covid-19) vakalarında en fazla artışın olduğu iller arasında gösterdiği Elazığ'da düşüşün başladığını denetimlere katılan Vali Erkaya Yırık açıkladı, 'Bugün itibariyle 2-3 hafta önceki durumdan daha iyiyiz ama bu bizim rehavete kapılmamıza yol açmasın diyerek de uyardı.

Sağlık Bakanı Koca uyardı! İki ilin adını verdi.

Sağlık Bakanı Koca, '(Kovid-19 vakaları) Bir haftadan beri İstanbul ve Bursa başta olmak üzere birçok ilimiz, gözlemlediğimiz bir artış eğilimi içerisinde.' dedi.

81 ilde koronavirüs denetimi yapılacak

İçişleri Bakanlığı, yarın ülke genelinde kapsamlı koronavirüs denetimi gerçekleştirileceğini açıkladı. Toplu taşıma araçları, lokantalar, kafeler, restoranlar, yaşam alanlarını, okul çevrelerindeki yerler ve servisler denetlenecek.

Bakan Koca'dan Bilim Kurulu Toplantısı sonrası önemli açıklamalar

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Koronavinüs Bilim Kurulu Toplantısı'nın ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Uçakta ‘sağlık vizesi’ dönemi

Havayolu yolculuğunun daha güvenli olması için ‘sağlık vizesi’ girişimlerine başlandı.