Etiketler

Minibüsçülerden sağlık çalışanlarına destek

Elazığ'ın Aksaray Mahallesi'ne hizmet veren minibüsçüler, koronavirüsle mücadele kapsamında önemli görev düşen sağlık çalışanlarına ücretsiz hizmet vereceklerini duyurdu.

Elazığ'da sağlık çalışanlarına yurt tahsis edildi

Elazığ'da korona virüs (Covid-19) salgınına karşı alınan önlemler kapsamında sahada her türlü çalışma yapılırken, sağlıkçılar için de istedikleri takdirde konaklayacağı 360 odalı bin 118 kişilik yurt edildi.

Elazığ'da görülen vaka ve ölüm sayıları belli oldu

Son dakika haberi: Sağlık Bakanı Fafrettin Koca'nın bugünkü paylaştığı tabloda Elazığ'da koronavirüs vaka ve ölüm sayısı belli oldu.

Türkiye'de can kaybı 425 oldu

Son dakika haberi: Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye'de koronavirüs nedeniyle can kaybının 425 olduğunu açıkladı.

Koronavirüsle mücadele için 'Psikososyal Destek Hattı' kuruldu

Elazığ İl Sağlık Müdürlüğü tarafından, koronavirüsle mücadele kapsamında vatandaşlara ve sağlık çalışanlarına destek sağlamak üzere 'Psikososyal Destek Hattı' kuruldu.

Bilim Kurulunda yeni koronavirüs önlemi

Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu, toplantısını ilk defa video konferans ile gerçekleştirecek.

Türkiye'de can kaybı 356 oldu

Son dakika haberi: Türkiye'de son 24 saatte korona virüsten 79 kişi hayatını kaybetti, toplam can kaybı 356'ya yükseldi. Toplam vaka sayısı 18 bin 135'e yükseldi.

Koronavirüs hastaneye girmeden teşhis edilecek

Türkiye'de hastanelere koronavirüs şikayeti ile başvuran hastaları, diğer sağlık problemleri olan hastalardan izole etmek ve virüsün yayılmasını önlemek için oluşturulan triaj çadırları hastane bahçelerine kurulmaya başlandı.

Elazığ'da görülen vaka sayısı belli oldu

Son dakika haberi: Sağlık Bakanı Fafrettin Koca'nın paylaştığı tabloda Elazığ'da koronavirüs vaka sayısının kaç olduğu görüldü.

Türkiye'de can kaybı 277 oldu

Son dakika haberi: Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye'de koronavirüs nedeniyle can kaybının 277 olduğunu açıkladı.

Sağlık Bakanı Koca, doktorlarla görüştü

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Covid-19 hastalarını tedavi eden hekim ve sağlık çalışanları ile video konferans yoluyla görüştü. Bakan Koca, farklı illerde tedavi gören hastaların durumu ve tedavi süreçleriyle ilgili bilgi aldı.

Türkiye'de can kaybı 214 oldu

Son dakika haberi: Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye'de koronavirüs nedeniyle can kaybının 214 olduğunu açıkladı.

44 ilde 73 merkez 'Covid-19 Tanı Laboratuvarı' olarak yetkilendirildi

Sağlık Bakanlığı tarafından Türkiye genelinde 44 ilde 73 merkezin ‘Covid-19 tanı laboratuvarı’ olarak yetkilendirildiği duyuruldu.

Türkiye'de can kaybı 168 oldu

Son dakika haberi: Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, Türkiye'de koronavirüsten bugün 37 kişinin hayatını kaybettiği belirtildi. Can kaybı 168'e yükseldi.

'Her türlü tedbiri almış bulunmaktayız'

Elazığ İl Sağlık Müdürümüz Doç. Dr. Cahit Polat, koronavirüsün yayılmasının önlenmesinde her türlü tedbiri aldıklarını söyledi.

Bakan Koca'dan gece yarısı flaş koronavirüs açıklaması

Son dakika haberi: Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 'COVİD-19 Verileri, anlık gerçek verilerdir. Gerçekleri çarpıtmanın kimseye faydası yoktur' dedi.

Türkiye'de can kaybı 131 oldu

Son dakika haberi: Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye'de koronavirüs nedeniyle can kaybının 131 olduğunu açıkladı.

Özel bireyler sağlıkçılar için maske üretimine başladı

Koronavirüsü salgınının Türkiye'ye de sıçramasının ardından Elazığ'da engelli ve özel bireyler, sağlıkçılar için maske üretimine başladı.

Türkiye'de can kaybı 108 oldu

Son dakika haberi: Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye'de koronavirüs nedeniyle can kaybının 108 olduğunu açıkladı.

Memur-Sen'den sağlıkçılara 50 bin adet 'Yüz Siper' maskesi

Koronavirüsü salgını ile mücadele kapsamında Memur-Sen sağlıkçılar için 50 bin adet üç boyutlu yüz koruyucu siper maskesi sipariş etti, Elazığ dahil birçok Bilim ve Sanat Merkezinde ürete başlandı.

Evden sağlıkçılar için gönüllü olarak maske dikiyor

Koronavirüsü salgının ülke genelinde görülmeye başlamasının ardından Elazığ'da evden çıkmayan 60 yaşındaki Fatma Sevinç Oğuzhan evinden gönüllü olarak sağlıkçılar için maske dikiyor.

Sağlık sistemi çöken ABD yurt dışından doktor arıyor

ABD, ülkede yaşanan koronavirüs salgınıyla mücadele için yetişmiş uzman sıkıntısı ve çöken sağlık sistemi nedeni ile yabancı doktor ve sağlık personeli arıyor.

Türkiye'de can kaybı 92 oldu

Son dakika haberi: Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 2 bin 69 yeni vaka var, toplamda vaka 5 bin 698 olduğunu açıkladı.

Bahçeli'den KOVİD-19 ile ilgili bilgi kirliliğine tepki

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ‘Sağlık Bakanımız her gün şeffaf ve samimi bir üslupla KOVİD-19 virüsüyle ilgili gelişmeleri açıklayıp milletimizle en doğru bilgileri paylaşmaktadır. Kargaşa yaratan beyanatlara ne gerek vardır?’ dedi.

Elazığlı esnaftan, sağlık çalışanlarına moral tatlısı

Elazığ'da esnaflık yapan bir kişi, yeni tip korona virüs ile mücadele için görevlerinin başında olan sağlık çalışanlarına moral vermek için tatlı ikramında bulundu.

Türkiye'de can kaybı 75 oldu

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye'de koronavirüs nedeniyle can kaybının 75 olduğunu açıkladı.

'Sporcularımızın sağlık durumu iyi'

Kadınlar Basketbol Süper Lig ekibi Elazığ İl Özel İdare'de Başantrenör Olcay Orak, koronavirüs tedbirleri kapsamında tüm sporcuların evlerinde olduğunu ve sağlık durumlarının iyi olduğunu aktardı.

Bakan Selçuk açıkladı! Binlerce personel alınacak

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Sağlık Bakanlığının duyurduğu 32 bin yeni sağlık çalışanı alımının 14 bininin İŞKUR üzerinden gerçekleştirileceğini açıkladı.

Türkiye'de can kaybı 59 oldu

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye'de koronavirüs nedeniyle can kaybının 59 olduğunu açıkladı.

'İyiyim ve inşallah daha iyi olacağım'

Koronavirüs testi pozitif çıkan ve tedavisi devam eden Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, sağlık durumu hakkında açıklama yaparak, 'İyiyim ve inşallah daha iyi olacağım' dedi.