Etiketler

Örnek projeyle 'Kedi ve köpekler' okul bahçesinde

Elazığ'da belediye tarafından başlatılan proje ile sağlık taraması ve aşıları yapılmış kedi ile köpekler okul bahçesinde düzenlenen yerlere yerleştirilmeye başladı.

60 hastaya göz ve diş sağlığı taraması yapıldı

Elazığ'da Engelsiz Yaşam Bakım Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezi'nde 60 hastaya göz ve diz sağlığı taraması yapıldı.

Adıyaman Üniversitesinde minik öğrencilere sağlık taraması yapıldı

Adıyaman Üniversitesi kreşinde eğitim-öğretim gören minik öğrencilere uzman hekim tarafından Kulak, Burun, Boğaz (KBB) taraması yapıldı.

Adıyaman’da işçilere sağlık taramasından geçti

Adıyaman Belediyesi bünyesinde çalışan işçiler, iş sağlığı ve iş güvenliği çerçevesinde 4'lü sağlık taramasından geçti.

Aşkale’de mobil sağlık taraması

Aşkale Toplum Sağlığı Merkezi ilçe merkezinde kurdukları mobil stantla sağlık taraması yaptı.

Tıp öğrencileri Pazarcık’ta sağlık taraması yaptı

Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesine gelen Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğrencileri Birliği heyeti, Ufacıklı ve Sultanlar Mahalleleri'nde vatandaşlar ve öğrencilerle bir araya gelerek sağlık taraması yaptı.

Tunceli’de "Yaşlılar Haftası" etkinliği

Tunceli'de yaşlılar sağlık taramasından geçirilip, fidan dikimi yapıldı.

Bağlar Belediyesi kırsal mahallelerde sağlık taraması başlattı

Diyarbakır'ın Bağlar İlçe Belediyesi kırsal mahallelerde kadın ve çocuklara yönelik sağlık taraması ve kadın farkındalık eğitim çalışması başlattı.

Başil’de 78 kişi sağlık taraması hizmetinden faydalandı

2017 Aralık ayında, hastanelere ve sağlık merkezlerine erişimleri zor olan ilçelerin kırsal mahallelerinde ikamet eden vatandaşlara yönelik 12 kişilik ekip,1 ambulans ve 1 gezici sağlık aracıyla birlikte sağlık taraması hizmeti vermeye başlayan Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Yenişehir ilçesinde yer alan Başil Mahallesi'nde kadın, çocuk ve yetişkin olmak üzere 78 kişi sağlık taraması hizmetinden faydalandı.

Okul çağındaki çocuklarda sağlık taramasının önemi

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Nebi Sincar, çocukların okula ilk başlama döneminde olmak üzere ve sonrasında en azından 2 yılda bir rutin sağlık taramalarından geçmelerinin, ilerleyen dönemlerinde önlenebilir hastalıklardan daha çabuk kurtulmasını sağlayacağını ve okul başarılarının da kötü yönde etkilenmesinin önüne geçeceğini vurguladı.

Adıyaman Üniversitesi kreşindeki minikler sağlık taramasından geçirildi

Adıyaman Üniversitesi kreşinde miniklere her yıl rutin olarak yapılan kulak, burun, boğaz (KBB) sağlığı taraması uygulaması uzman hekimler tarafından bu yıl da gerçekleştirildi.

Diyarbakır’ın kırsal mahallelerinde sağlık taraması

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, hastanelere ve sağlık merkezlerine erişimleri zor olan ilçelerin kırsal mahallelerinde ikamet edenlere yönelik sağlık taraması başlattı. Eğil Kalkan mahallesinde kadın, çocuk, genç ve yetişkin olmak üzere toplam 200 kişinin faydalandığı sağlık taraması çalışmasında hastalığı tespit edilen vatandaşlara, ücretsiz ilaç desteğinde bulunuldu.

Silvan’da 100 öğrencide bit olduğu tespit edildi

Diyarbakır'ın Silvan ilçesindeki bir okulda yapılan sağlık taramasında 100 öğrencide bit tespit edildi. İlçe Kaymakamı Adem Çelik, konuyla ilgili gerekli çalışmaların yapılacağını belirtti.

Toplum sağlığı ekipleri sağlık taraması yaptı

Aşkale İlçe Toplum Sağlığı Müdürlüğü ekipleri ilçede sağlık taraması yaptı.

Diyabet Günü Farkındalık Etkinliği

Dünya Diyabet günü nedeniyle Suşehri Sağlık Yüksek Okulu öğrencileri tarafından halka yönelik sağlık taraması yapıldı.

Elazığ'da 'Sağlıklı Kadın Mutlu Gelecek' projesi

Elazığ'da Sağlıklı Kadın Mutlu Gelecek projesi kapsamında kadınlar sağlık taramasından geçti.

Büyükşehir’den Ağız ve Diş Sağlığı taraması

Erzurum Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı Sağlık Şube Müdürlüğü ekibi, Sağlıklı dişler, mutlu gülüşler adlı proje kapsamında il genelindeki eğitim kurumlarındaki ağız ve diş sağlığı taramasına devam ediyor. Sağlık ekibi, Eskipolat, Yoncalık ve Başçakmak mahallelerindeki anasınıfı, ilkokul ve ortaokuldaki 157 öğrenciyi sağlık taramasından geçirdi. Sağlık Şube Müdürlüğü çalışanları, diş sağlığı konusunda bilgi verip, Büyükşehir Belediyesi'nin ağız ve diş sağlığı bakım setini öğrencilere hediye etti. Eğitim kurumlarında öğrencilere sağlık ekiplerince diş bakımıyla ilgili sunum da yapıldı. Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen'in sağlıkla ilgili talimatları gereğince oluşturulan proje kapsamında Erzurum Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ile yapılan işbirliği sonucu Nene Hatun Çocuk Evi'ndeki minik yavrular muayene edilerek, ağız ve diş sağlığı taramasından geçirildi. Bu arada geçen yıl 7 bin 500 öğrenciyi ağız ve diş sağlığı taramasından geçiren ekipler, saha çalışmasında gezici sağlık aracı ile birlikte yerleşim yerinde vatandaşlara sağlık hizmeti de sunuyor.

Kayapınarlı çocuklar sağlık taramasından geçirilecek

Diyarbakır'ın Kayapınar Kaymakamı Dr. Ozan Balcı başkanlığında Kayapınarlı çocukların ağız, diş, göz, kulak ve ortopedik problemleri hakkında toplantı yapıldı.

Büyükşehir Belediyesi, personelini sağlık taramasından geçiriyor

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, meslek hastalıklarına karşı çalışanlarını sağlık taramasından geçirmeye devam ediyor.

Yeşilyurt’taki sağlık taramasında 101 kişi aşırı obez çıktı

Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, ilçedeki sağlık taramasının sonuçlarını açıkladı. 30 bin kişinin kontrolden geçirildiği testlerde 101 kişinin aşırı yüksek obez olduğu belirlendi.

Belediye personelleri sağlık taramasından geçirildi

Adıyaman Belediyesi bünyesinde çalışan personel, İş Sağlığı ve Güvenliği Yasası kapsamında sağlık taramasından geçirildi.

Genç iletişimcilerden Hayvan Barınağı’na ziyaret

Atatürk Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğrencileri, Erzurum Büyükşehir Belediyesi Hayvan Barınağı ve Rehabilitasyon Merkezi'ni ziyaret etti. Büyükşehir Belediyesi tarafından tahsis edilen otobüsle barınağa gelen öğrenciler, bir süre yetkililerden barınakta gerçekleştirilen çalışmalar hakkında bilgi aldıktan sonra hayvanların bulunduğu alana geçti. Öğrenciler hayvanlarla yakından ilgilendi. Gençlere, sahiplenme işlemlerinden hayvan teslimine kadar birçok konuda bilgi veren yetkililer, Barınağımız hem iç alanda hem de bölgede doğal ve yaban hayatının korunmasına yardımcı olmaktadır. Hayvan Barınağı ve Rehabilitasyon Merkezi'ne getirtilen hayvanlar önce genel sağlık taramasından geçirildikten sonra aşıları yapılıyor. Bunların yanı sıra evlerinde hayvanlarına bakamayan aileler de buraya hayvanlarını getiriyor dedi.

Öğrenciler vatandaşlara sağlık taraması yaptı

Darende Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri Sağlık Haftası dolayısıyla ilçe merkezinde kurdukları stantlarda vatandaşlara sağlık taraması yaptılar.

Hayvanlar için sağlık taraması

Malatya Büyükşehir Belediyesinin tarım ve hayvancılığa yönelik destekleri kapsamında kentteki hayvanlar sağlık taramasından geçiriliyor.

Minik öğrencilere diş sağlık taraması

Elazığ'da anaokulu öğrencilerine yönelik diş sağlık taraması yapıldı.