Etiketler

'Sakin şehir' Ağın'da, kaya mezarlar turizme kazandırılmayı bekliyor

Elazığ'ın Ağın ilçesinde bulunan Roma döneminde kalan ve 1 metre 90 santimlik yapılan kaya mezarların bir kısmı belirlenirken, çok sayıda mezarın ise gün yüzüne çıkartılarak turizme kazandırılması bekleniyor.

Türkiye'nin en yaşlı ilçesi Ağın, 'Sakin Şehir' olma yolunda

Yüzde 17'lik oranla Türkiye'nin en yaşlı nüfusuna sahip Elazığ'ın Ağın ilçesi için Cittaslow (Sakin Şehir) başvuru yapıldı.

'Sakin şehir' Ahlat ziyaretçilerini bekliyor

İtalya'nın Greve in Chianti kentinde bu yıl düzenlenen Uluslararası Cittaslow İcra Kurulu Toplantısı'nda 'sakin şehir' kabul edilen Bitlis'in Ahlat ilçesi, tarihi ve doğal güzellikleriyle ziyaretçilerini bekliyor.

İftarlık Kirazlar sakin şehirden

Dünyadaki sakin şehirler ağına kabul edilen Erzurum'un Uzundere ilçesi, bu günlerde yetişen muhteşem Kirazlarla adından sıkça söz ettirmeye başladı.

Ebru atölyesi gençlerle buluştu

T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Projeleri Destek Programı 2016 I. Çağrı (GAP/DAP) Dönemi kapsamında desteklenen Sakin Şehir Uzundere Kitap Kafe Projesi kapsamında Atatürk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Üyesi Kadir Tuzcu danışmanlığında ebru atölyesi faaliyetlerine başladı.

Sakin Şehir Uzundere Kitap Kafe açıldı

Sakin Şehir Uzundere Kitap Kafe düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Arapgir ‘Sakin şehir’ oluyor

Cittaslow (Sakin Şehirler) Birliğine üyelik süreci tanıtım toplantısı Arapgir ilçesinde yapıldı.

Huzur şehri Uzundere’de Kiraz mevsimi

Dünyadaki sakin şehirler ağına kabul edilen Erzurum'un Uzundere ilçesi, bu günlerde yetişen muhteşem Dut ve Kirazlarla da adından sıkça söz ettirmeye başladı.

Başkan Cömertoğlu, Arapgir’i ‘Sakin Şehir Birliği’ne üye yapmak için çalışmalara başladı

Arapgir Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu, Arapgir' in Sakin şehir (CİTTASLOW) birliğine üyelik sürecinin görüşülmesi için İzmir ve Manisa illerini kapsayan bir dizi ziyaret gerçekleştirdi.