Etiketler

Günlük 3 ton salatalık hasat ediyor

Elazığ'da yüzde 50 hibe desteğiyle sera kuran Nahit Erbek, aylık 90 ton salatalık üreterek hem ekonomik kazanç elde etmeye başladı hem de birçok mevsimlik işçiye ekmek kapısı oldu.

Serada ilk hasat 'Salatalık'

Elazığ'da sera da üretimi gerçekleştirilen ürünlerden salatalığın hasadı yapıldı.

Yılda 1 milyon 750 bin ton üretip Doğu ve Güneydoğu'ya satıyor

Elazığ'da kurduğu sera ile yılda 1 milyon 750 bin ton salatalık üreten Ömer Cankara, Doğu ve Güneydoğu'daki bir çok ilin salatalık ihtiyacını karşılıyor.

Serada yetiştirdiği tütünden kısa sürede iki katı verim aldı

Adıyaman'da salatalık serasına tütün eken çiftçi, daha kısa sürede yaklaşık iki katı verim elde etti. Çiftçi, serada yetiştirdiği tütünün yapraklarının da daha büyük olduğunu söyledi.

Erzincan Domates üretiminde söz sahibi olmaya başladı

Domates üretimi her geçen yıl artan Erzincan, ürettiği domatesle hem kendi ihtiyacını hem de yakın çevresinin ihtiyacını karşılar hale geldi. Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Murat Şahin, Domateste sebze deposu haline geldik. İnşallah bu bölgelerin ihtiyacını karşılayacak durumdayız. Diğer sebzelerde de özellikle biber salatalıkta da atılım içindeyiz dedi.

Salatalık üreticisini üzdü

Kahramanmaraş'ın Elbistan ilçesinde alternatif ürün olarak salatalık eken Haki Tanırverdi, fiyatların dip seviyeleri görmesi nedeniyle büyük mağduriyet yaşadığını belirterek, 1 kilogram salatalık, 1 bardak çay bile etmiyor dedi.

3 çocuk annesi kadın kendi işinin patronu oldu

Elazığ'da Genç Çifti projesinden aldığı 30 bin liralık hibe desteği ile sera kuran ve salatalık üretimi yapan 3 çocuk annesi Çiçek Aydın, kendi işinin patronu oldu. İlk başta eşinin hayvancılık hibesi için başvurmasını istediğini dile getiren Aydın, Hayır çiftçilik yapıyorum, bitki yetiştiriyorum, bu işi biliyor ve bu işi yapacağım diyerek seracılığa başladığını aktardı.

Aralık Ayı Zam Şampiyonu Salatalık Oldu

TÜFE istatistiklerine göre Aralık ayı zam şampiyonu salatalık oldu.