Salgın Haberleri

Salgın Haberleri

Açık görüşler bugün yeniden başladı

Kovid-19 salgını nedeniyle bir süredir yapılamayan ceza ve infaz kurumlarındaki açık görüşler, bugün itibarıyla yeniden başladı.

Covid-19 bu kişilerde depresyona neden oluyor!

Japonya'da yapılan bir araştırma, her 3 hamile kadından birinin Covid-19 salgınının uzun süreli etkileri nedeniyle depresyon ve benzeri mental hastalıklarla karşı karşıya kalabileceğini ortaya koydu.

Elazığ'da fabrika gibi okul

Elazığ'da öğretmen ve öğrenciler koronavirüs salgınıyla birlikte okulda hijyen malzemeleri üreterek 1,5 yılda toplam 2 milyon 997 bin 665 lira ciroya ulaştı.

Koronavirüs depresyonu arttırdı!

Dünyayı saran yeni tip koronavirüs salgınının depresyon ve kaygı bozukluklarını artırdığı belirlendi.

'Aşıda arzu ettiğimiz noktada değiliz'

Elazığ İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Cahit Polat, pandemi salgının hala şehrimizin en önemli sorunu olduğunu belirterek, vatandaşları aşı olmaya ve tedbirlere uymaya davet etti.

Covid-19'dan ölenlerin sayısı 5 milyonu geçti

Dünya genelinde yeni tip korona virüs (Covid-19) salgını nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 5 milyonu geçti.

TFF salgın kısıtlamalarını kaldırdı

TFF'den yapılan açıklamada, 'Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu 09.11.2021 tarihinden itibaren oynanacak profesyonel müsabakalarda stadyumlara yüzde 100 kapasite ile seyirci alınmasına karar vermiştir' ifadeleri yer aldı.

Üniversite hastanelerindeki sağlıkçılara ek ödeme

Üniversite hastanelerinde salgına yönelik araştırma, teşhis ve tedavi faaliyetleri kapsamında görev alan personele, 4 ay süreyle ek ödeme yapılabilecek.

'2021'i yüzde 9'luk bir büyüme ile tamamlamayı öngörüyoruz'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 'Salgın döneminde küresel düzeyde yatırımlar yüzde 35 azalırken hamdolsun bizde neredeyse hiç hız kesmedi. İnşallah 2021’i yüzde 9’luk bir büyüme ile tamamlamayı öngörüyoruz' dedi.

Bakan Koca: 'Bugünkü vefat sayımız 214'

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Salgın tedbirleriyle aşı konusundaki çağrılarıma lütfen kulak verin. Bugünkü vefat sayımız 214 dedi.

Kabine toplantısı ne zaman, saat kaçta?

Kabine bugün saat 15.00'te Cumhurbaşkanı Erdoğan liderliğinde toplanıyor. Toplantının gündeminde fahiş fiyatla mücadele tedbirleri ve koronavirüs salgını olacak. Toplantı sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın alınan kararları açıklaması bekleniyor. Peki, kabine toplantısı ne zaman, saat kaçta?

Tarihin en büyük grip salgını! Uzmanlar uyarıyor

İngiltere'de tarihin en büyük grip salgını patlak verdi. Uzmanlar, dalga dalga yayılan gribe karşı önlem çağrısı yaparken, 'Bu yıl 60 bine yakın insanın hayatını kaybetmesi söz konusu' uyarısında bulundular.

Salgında yeni rekor! Son 24 saatte 852 ölüm

Rusya'da korona virüs salgınında son 24 saatte 852 kişinin hayatını kaybetmesiyle salgının başlangıcından bu yana günlük en yüksek ölüm sayısı kayda geçti.

Rusya'da Covid-19 ölümlerinde en yüksek rakama ulaşıldı

Rusya'da korona virüs salgınında son 24 saatte 828 kişi hayatını kaybederken, bu rakam salgının başından beri en yüksek rakam olarak kayıtlara geçti.

2.3 milyar TL nakdi yardım yapıldı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Salgın Sosyal Destek Programı Faz 3 kapsamında bugüne kadar 2.3 milyar TL nakdi yardım yapıldığını açıkladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan yüz yüze eğitim mesajı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 'Salgın halen devam ediyor. Ama artık çocuklarımızı okullarından uzak bırakma lüksümüz de kalmadı. Okullarımızı açık tutmakta, çocuklarımızı akranları ile en iyi eğitim öğretimi vermekte kararlıyız' dedi.

Yök'ten yüz yüze eğitim açıklaması

YÖK Başkanı Erol Özvar, 'Bu yıl, yani 2021-2022 eğitim ve öğretim yılında salgının gelişme seyri ve ilgili kurum ve kuruluşların uyarıları da dikkate alınarak üniversitelerde örgün eğitim yüz yüze başlayacaktır' dedi.

Okullarda alınacak koronavirüs tedbirleri belirlendi!

Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı iş birliğinde hazırlanan 'Kovid-19 Salgınında Okullarda Alınması Gereken Önlemler Rehberi' il milli eğitim müdürlüklerine gönderildi.

Prof. Dr. İsmail Cinel'den vatandaşa aşı uyarısı!

Korona virüs salgınında delta varyantıyla mücadele sürerken, uzmanlar salgınla mücadelede aşılamanın önemi konusunda vatandaşlara uyarılarda bulunuyor.

Yoğun bakımda yatanların çoğu aşısız

Elazığ Fırat Üniversitesi (FÜ) Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. İrfan Kaygusuz, Kurban Bayramı sonrası vaka sayılarındaki ciddi artışa değinerek, bir kez daha koronavirüs salgınında aşılamanın önemini vurguladı.

MHP lideri Bahçeli'den üniversite sınavı çağrısı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli salgın dönemi göz önüne alınarak üniversite sınavlarındaki baraj puanlarının aşağı çekilmesi gerektiği şeklinde açıklamalar yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan önemli açıklamalarda bulundu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Orman yangınları da şu an tüm dünyanın mücadele ettiği adeta Kovid-19 salgını gibi uluslararası bir tehdittir” dedi.

Koronavirüs Bilim Kurulu toplanıyor

Koronavirüs Bilim Kurulu, Sağlık Bakanı Koca başkanlığında bugün saat 16.30'da video konferans yöntemiyle toplanacak.

Dünya genelinde Covid-19 vaka sayısı 200 milyonu aştı

Yeni tip korona virüs (Covid-19) salgınında küresel vaka sayısı 200 milyon 86 bin 439’a ulaştı.

ABD, 8 ülkeyi 'yüksek riskli' listesine ekledi

ABD, 16 ülke ve adayı salgın nedeniyle "tüm seyahatlerden kaçının" tavsiyesinin verildiği yüksek riskli ülkeler listesine dahil etti.

Nöbetçi noter uygulaması yeniden başladı

Adalet Bakanlığı, korona virüs salgını tedbirleri nedeniyle bir süre ara verilen nöbetçi noterlik uygulamasının bugün tekrar başladığını duyurdu

Nöbetçi noterlik uygulaması tekrar başlıyor

Adalet Bakanlığı, korona virüs salgını nedeniyle ara verilen nöbetçi noterlik uygulamasının yeniden başladığını duyurdu.

Mehmet Ceyhan, devletin alması gereken tedbirleri madde madde sıraladı

Koronavirüs salgınının başından bu yana yaptığı açıklamalarla dikkat çeken bilim insanlarından Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, 'Toplam vaka ve ölüm sayısı artık günlük verilmediği için aktif vaka sayısını hesaplayamıyoruz. Ancak sanıyorum yeniden 100 bini geçti' dedi.

Tokyo Olimpiyatları başladı

Korona virüs (Covid-19) salgını nedeniyle bu yıla ertelenen Tokyo Olimpiyatları kamuoyundan gelen eleştirilere rağmen resmen başladı. Dev organizasyonun açılış seremonisi, Covid-19 salgını nedeniyle seyircisiz olarak gerçekleştirildi.

Bakan Koca'dan vatandaşlara aşı olma çağrısı!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda 'Aşı ve tedbirlerle sağlanacak toplumsal bağışıklığın aksi, kısır döngüdür. Salgını bitirmek için tedbirlere uyun, aşınızı olun. Ya tedbir ve aşı, ya kısır döngü' dedi.