Etiketler

Depremzede çocuklara polisten şefkat eli

Elazığ'da meydana gelen deprem sonrası çadır kentlerde yaşamaya başlayan çocuklarla yakından ilgilenen polisler, onları kuaföre götürdü.

Jandarmanın kadın personellerinden depremzede çocuklara anne şefkati

Elazığ'da meydana gelen 6.8'lik deprem sonrasında jandarmanın kadın personelleri çocuklarla yakından ilgilenip anne şefkati gösteriyor.

Komandolardan yaralı şahine şefkat eli

Elazığ'da jandarma komando timi, yaralı halde bulduğu şahine sahip çıktı.

Büyükşehir’den sokak hayvanlarına şefkat eli

Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından her gün düzenli olarak toplanan bayat ekmekler başta olmak üzere, artık yemekler ve yemler sokak hayvanlarına ulaştırılarak beslenmeleri sağlanıyor.

Gençlerden ihtiyaç sahibi ailelere şefkat eli

Kahramanmaraş'ta bir grup genç tarafından oluşturulan 'Şefkat Elleri' adlı topluluk, kentteki ihtiyaç sahibi bir aileye çeşitli yardımlarda bulundu.

‘Baştacı projesi ile evde bakım hizmetleri yüzleri güldürüyor

'Baştacı' projesiyle yaşlı, kimsesiz ve engelli vatandaşlara devletin şefkat elini ulaştırdıklarını ifade eden Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Baştacı olan yaşlılarımız, yolumuza ışık tutuyor dedi.

Vali Azizoğlu: “Muhtarlar devlet ile vatandaş arasındaki bağdır”

Muhtarlık kurumunun, demokrasinin ve devlet yönetiminin temel yapı taşı olduğunu söyleyen Erzurum Valisi Seyfettin Azizoğlu, Türkiye'nin en ücra köşelerinde görev yapan muhtarlar, devletin şefkat eli, sıcak yüzüdür dedi.

Yaralı bıldırcına şefkat eli uzattılar

Sivas'ta iki ayağı kırılmış halde yaralı olarak bulunan bıldırcına kepçe operatörleri sahip çıktı.

Yaralı yaban keçisine şefkat eli

Tunceli'de yaralı bulunduktan sonra tedavi edilen yaban keçisi, Malatya'daki Memeli Yaban Hayvanı Üretim İstasyonuna gönderildi.

Yaban hayvanlarının yaraladığı av köpeğine şefkat eli uzandı

Kahramanmaraş'ın Göksun ilçesine bağlı Büyük Çamurlu Mahallesi'nde sol ön ayağı yabani hayvanlarca parçalanan av köpeğine, Elbistan Hayvanları Koruma Derneği gönüllüsü Murat Taş ve ailesi tarafından şefkat eli uzatıldı. Elbistan'a getirilerek koruma altına alınan köpeğin, tüm tedavisi de hayvansever Taş'ın kardeşi olan veteriner hekim İbrahim Taş tarafından yapılıyor.

Yaralı dağ keçisine şefkat eli

Kahramanmaraş'ın Elbistan ilçesinde bir vatandaş tarafından ayağı kırık halde bulunan nesli tehlike altındaki dağ keçisi, tedavisi yapılmak üzere Kahramanmaraş Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü görevlilerine teslim edildi.

Yenişehir Belediyesi’nden yaşlı ve bakıma muhtaçlara şefkat eli

Diyarbakır Yenişehir Belediyesi tek tek tespit ettiği yaşlı ve bakıma muhtaç 80 vatandaşa evde bakım ve sağlık hizmeti veriyor. Vatandaşlara ev temizliğinden yemek yapımına kadar her türlü hizmet veriliyor.

Soba közünde ısınan yavru köpeğe şefkat eli

Bingöl'ün Karlıova ilçesinde üşüyerek soba közünde ısınan yavru köpeğe esnaf sahip çıktı.

Büyükşehir Belediyesinden hayvanlara şefkat eli

Vatandaşlar tarafından ekmek kutularına bırakılan bayat ekmekler, Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından hayvanlara yem olarak geri dönüşümü sağlanıyor.

Askerden yaralı kediye şefkat eli

Tunceli'de devriye atan asker, yaralı bulduğu kediyi veteriner hekime götürüp tedavi ettirdi.

Büyükşehir’den Iraklı depremzedelere yardım

Malatya Büyükşehir Belediyesi, Irak'ta yaşanan deprem felaketi sonrası yardım bekleyen Irak halkına şefkat eli uzattı.

Köpeklerin yaraladığı leyleğe şefkat eli

Kahramanmaraş'ın Elbistan ilçesine bağlı Karahüyük Mahallesi'nde tarlada çalışan bir çiftçi, yaralı halde bulduğu leyleği, Elbistan Av Hayvanlarını Koruma Derneği'ne teslim etti.

Sokak kedileri için şefkat eli

Kar yağışının beyaza bürüdüğü Elazığ'da, belediye tarafından sokak kedilerini için kentin farklı noktalarına kedi evleri yerleştirildi. Ekipler, sokak hayvanları için belirli noktalara da yem takviyesi yaptı.