Etiketler

Şehit aileleri ve gazilerden Bülent Arınç'a tepkiler çığ gibi büyüyor

Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu üyesi Bülent Arınç’ın KHK ile ihraç edilenler hakkında sarf ettiği sözlere tepkiler çığ gibi büyüyor.

Şehit babası: 'Gönüllü olarak gitmeye hazırım'

Elazığ'da şehit aileleri Barış Pınarı Harekatına destek verirken, oğlu şehit olan Halil Salgar da şehit babası olarak gönüllü olarak gitmeye hazır olduğunu söyledi.

Gazi ve şehit ailelerinden Kaymakam Karaloğlu'na ziyaret

Elazığ'ın Kovancılar ilçesine yeni atanan Kaymakam Bünyamin Karaloğlu'nu gazi ve şehit aileleri ziyaret etti.

Ödemeler bugün yapılıyor!

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, şehit, harp ve vazife malulleri ve çocuklarına bu yılki eğitim ve öğretim yardımının bugün ödeneceğini açıkladı.

Emniyet Genel Müdürü Aktaş'tan şehit ailelerine ziyaret

Kurban Bayramı'nın ilk gününü memleketi Elazığ'da geçiren Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş, şehit polis memuru Fethi Sekin'in kabrini ve şehit ailelerini ziyaret etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, şehitler anıtına çiçek bıraktı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 15 Temmuz Şehitler Anıtı’na şehit aileleri ve gazilerle birlikte çiçek koydu.

Elazığ'da şehit ailelerine ziyaret

Elazığ'da Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü personeli şehit ailelerini ziyaret etti.

Jandarma'dan şehit annelerine ziyaret

Elazığ'da jandarma personeli, şehit anne ve eşlerine yönelik çeşitli ziyaretler gerçekleştirdi.

Valinin eşi şehit ailesini ziyaret etti

Adıyaman Valisi Aykut Pekmez'in eşi Yeşim Pekmez, şehit ailelerini ziyaret etti.

"Korucu maaşı en düşük devlet memuru maaşına endekslenmelidir"

Anadolu Güvenlik Korucuları ve Şehit Aileleri Konfederasyonu Genel Başkanı Ziya Sözen, günlerdir milyonlarca kişi tarafından merakla beklenen asgari ücretin bin 603 TL'den 2 bin 20 TL'ye çıkarılmasının ardından hükümete ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a teşekkür ederken, vatan bekçiliği yapan ve terörle mücadele eden güvenlik korucularının da maaşının en düşük devlet memuru maaşına endekslenmesi gerektiğini söyledi.

Başkan Gürkan, Şehit Aileleri ve Gazilerle bir araya geldi

Şehit Aileleri Vakfı Malatya Şubesi'ni ziyaret eden Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, şehit aileleri ve gazilerin toplumda ayrı bir yerinin olduğunu belirterek, Siz memleketimizin bütün insanlarının başında taç olduğunuzu bilesiniz dedi.

Sözen ve Gündüz, CHP Grup Başkan Vekili Özel’i kınadı

Anadolu Güvenlik Korucuları ve Şehit Aileleri Konfederasyonu Genel Başkanı Ziya Sözen ile 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Gazileri ve Terör Mağdurları Derneği Genel Başkanı Abbas Gündüz, CHP Grup Başkan Vekili Özgür Özel'in Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'a yönelik sözlerini kınadı.

Vali Aykut Pekmez Gerger’deki şehit ailelerini ziyaret etti

Vali Aykut Pekmez, 1995 yılında Bingöl'de şehit olan Piyade Er Mehmet Şah Bahçe ile 1999 yılında Ağrı Doğubayazıt'a şehit düşen Piyade Er Halit Memiş'in ailesini Gerger'e bağlı Gönen Köyünde ikamet eden ailelerini ziyaret etti.

Yeşim Pekmez şehit ailelerini yalnız bırakmadı

Adıyaman Valisi Aykut Pekmez'in eşi Yeşim Pekmez, İl Emniyet Müdürü Metin Alper'in eşi Kezban Alper ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Fehmi Çelik'le birlikte vatan, bayrak ve istiklal uğruna canlarını feda eden kahraman şehitlerin en kıymetli emanetleri olan ailelerini evlerinde ziyaret etti.

Vali Ekinci, şehit aileleri ve gazilerle bir araya geldi

BİNGÖL (İHA) –Bingöl Valisi Kadir Ekinci şehit aileleri ve gazilerle bir araya geldi.

Kahta’da şehitlere vefa

Adıyaman'ın Kahta Sosyal Hizmetler Merkezi Müdürlüğünden ilçedeki şehit ailelerine iki aylık periyotlarla ve ayrıca şehitlerin vefat yıl dönümlerinde yakınlarını ziyaret ederek onları yalnız bırakmıyor.

Kaymakam Demirtaş şehit aileleriyle bir araya geldi

Diyarbakır'ın Bağlar İlçe Kaymakamı Barış Demirtaş, şehit yakınlarını ziyaret etti.

Sözen’den AİHM’nin Demirtaş kararına tepki

Anadolu Güvenlik Korucuları ve Şehit Aileleri Konfederasyonu Genel Başkanı Ziya Sözen, AİHM'nin Selahattin Demirtaş'ın serbest bırakılması gerektiği yönündeki kararını kınadığını söyledi.

Kahtalı şehitlerin hikayeleri anlatılacak

Kahta Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından hazırlanan 'Şehitlerimizi Yad Edelim' projesinin tanıtım programı düzenlendi.

Erzurum’da Şehitler Çeşmesi açıldı

Türkiye Güvenlik Korucuları ve Şehit Aileleri Federasyonu Erzurum Temsilciliği tarafından Erzurum Toparlak Mahallesi karayolu üzerinde yaptırılan Şehitler Anıtı ve Şehitler Çeşmesi düzenlenen törenle açıldı.

Şehit derneğinden Unat’a teşekkür plaketi

Türkiye Şehit Aileleri ve Gaziler Dayanışma Vakfı Malatya Şubesi tarafından iş adamı Sabri Unat'a desteklerinden dolayı plaket takdim edildi.

Başkan Sözen’den Başkan Bulutlar’a plaket

Anadolu Güvenlik Korucuları ve Şehit Aileleri Konfederasyonu Genel Başkanı Ziya Sözen, Palandöken Belediye Başkanı Orhan Bulutları ziyaret etti.

Tayini çıkan validen şehit ailelerine ve engellilere anlamlı bağış

Sivas Valisi Davut Gül göreve başlandığı günden itibaren çeşitli ziyaretlerde kendisine verilen envantere kayıtlı hediyeleri şehit aileleri ile bedensel engelliler derneğine armağan etti.

"Cumhurbaşkanımız biz Kürtler, Zazalar için, bölge halkı için bir şanstır"

Anadolu Güvenlik Korucuları ve Şehit Aileleri Konfederasyonu Genel Başkanı Ziya Sözen, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Kürt ve Zazalar için büyük bir şans olduğunu söyledi.

Sözen: “Yerel seçimi HDP kazanırsa mali kaynaklar Kandil ve PKK’ya gider”

Anadolu Güvenlik Korucuları ve Şehit Aileleri Konfederasyonu Başkanı Ziya Sözen, Kürtler mart ayında yapılacak yerel seçimde HDP'ye oy verirse AK Parti'nin bölgeye kazandırdığı kazanımın heba olacağını söyledi.

Ziya Sözen, koruculuk sistemini hedef alanlara sert tepki gösterdi

Son günlerde İçişleri Bakanlığı tarafından terör örgütleriyle irtibatlı, iltisaklı oldukları gerekçesiyle 635 korucunun açığa alınmasıyla beraber bir takım art niyetli insanların 'Vurun Abalıya' mantığı ile koruculuk sistemini yeniden tartışmaya açmaya, bunun üzerinden rant devşirmeye çalıştıklarını gördüklerini söyleyen Anadolu Güvenlik Korucuları ve Şehit Aileleri Konfederasyonu Genel Başkanı Ziya Sözen, koruculuk sisteminin PKK'nın bölgede varlığını sürdürmesinin önündeki en büyük engel olduğunu söyledi.

Sözen’den İçişleri Bakanlığının kararına destek

Anadolu Güvenlik Korucuları ve Şehit Aileleri Konfederasyonu Genel Başkanı Ziya Sözen, İçişleri Bakanlığınca 635 güvenlik korucusunun terör bağlantısı, kaçakçılık ve uyuşturucu suçları gerekçeleriyle görevden uzaklaştırılmasını doğru ve yerinde bir karar olarak değerlendirdiklerini vurguladı.

Kaymakam Demir’den şehit ailesine ziyaret

Diyarbakır'ın Çermik İlçe Kaymakamı Nazlı Demir, Şehit ailelerini ziyaret ederek, acılarına ortak oldu.

Tuncelili gazi ve şehit aileleri, Nevşehir ile Konya’yı gezdi

Tunceli Valisi ve Belediye Başkan Vekili Tuncay Sonel, gazi ve şehit ailelerini Nevşehir ile Konya gezisine gönderdi.

Gazi ve Şehit Yakınları Vakfından ESKKK Başkanı Evren’e plaket

Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı Malatya Şube Başkanı Muharrem Kıbrız, yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi (ESKKK) Başkanı Ali Evreni ziyaret ederek desteklerinden dolayı Evren'e plaket verdi.