Etiketler

Elazığ'da 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü

Elazığ'da 15 Temmuz Demokrasi Zaferinin 3'üncü yıl dönümünde şehitlikler ziyaret edildi, mevlit okutuldu.

Kaymakam Şahin’den şehitlik ziyareti

Arguvan ilçe Kaymakamı Abdullah Şahin, şehitliği ziyaret ederek şehit aileleri ile bir araya geldi.

Sivas’ta 15 Temmuz anması

Sivas'ta 15 Temmuz Şehitleri Anma Demokrasi ve Milli Birlik Günü kapsamında Şehitlik ziyareti yapıldı.

Gençler 15 Temmuz Şehitlerini andı

Erzincan'da gençler tarafından 15 Temmuz Şehitlerini Anma programı düzenlendi.Erzincan Gençlik Merkezi tarafından 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Mücadele Günü dolayısıyla anma programı düzenlendi. Düzenlenen programa gençlerin yoğun katılımı oldu. Programda ilk olarak Gençlik Merkezi binasında oluşturulan 15 Temmuz Köşesi'nde gençlere o gece nelerin yaşandığını anlatan video gösterimi yapıldı. Ardından 15 Temmuz gecesi vatanı için canlarını seve seve feda eden şehitler için dualar edilip Mevlid okutuldu. Mevlid programın ardından gençler Şehitlik ziyareti gerçekleştirdiler. Şehitlerin mezarlarını temizleyip dualar eden gençler 15 Temmuz'u asla unutmayacaklarını belirttiler. Düzenlenen anma programı hakkında bilgi veren Erzincan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Burak Mumcu 15 Temmuz ruhunu canlı tutarak gelecek nesillere aktarmak için Gençlik Merkezi'mizde bir anma programı düzenledik. Gençlerimize o gece nelerin yaşandığını gösteren videoları izlettik. Ardından şehitlerimiz için dualar edip şehitlik ziyareti gerçekleştirdik.15 Temmuz Gecesi verdiğimiz şehitlerimiz ve gazilerimiz sayesinde vatanımız ve demokrasimiz kurtuldu. Vatan için canını veren tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz. Milli birlik ve beraberlik ruhu sürdükçe ve yeni nesillere aktarıldıkça, millet varlığı devam edecektir. 15 Temmuz'da hain darbe girişimi bu ruha sahip kadın, erkek, çocuk, genç, ihtiyar, sivil, asker, polis vatan evlatları sayesinde önlendi. Bir daha benzer durumların yaşanmaması için yeni yetişen nesillerin milli ve manevi değerlerle donanımlı ve insanlık sevgisiyle yetiştirilmesi çok önemlidir. Bizlerde bu şuurla gençlerimiz için elimizden gelen gayreti göstermeye devam edeceğiz dedi.

15 Temmuz şehitleri unutulmadı

AK Parti Diyarbakır İl Gençlik Kolları Başkanlığı tarafından 15 Temmuz hain darbe girişiminin yıldönümü dolayısıyla şehitlik ziyareti gerçekleştirildi.

Türk Polis Teşkilatı'nın 173. Kuruluş Yıl Dönümü

Elazığ'da Türk Polis Teşkilatı'nın 173. Kuruluş Yıl Dönümü nedeniyle anıta çelenk konulup, şehitlik ziyaret edildi.

Şehit ailelerinden şehitlik ziyareti

Adana'dan gelen şehit yakınları ve komutan eşleri, Kahramanmaraş'taki şehitliği ziyaret etti.

Diyarbakırlı öğrencilerden şehitlik ziyareti

Diyarbakır Namık Kemal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri 18 Mart Çanakkale Zaferi etkinlikleri kapsamında Hava ve Kara şehitliklerini ziyaret edip, dua etti.

Kahramanmaraş Şehitliği’nde hüzünlü tören

Kahramanmaraş Şehitliği'nde 18 Mart Şehitleri Anma ve Çanakkale Zaferi'nin 103. yıl dönümü dolayısıyla tören düzenlendi. Tören sonrası yapılan şehitlik ziyaretinde duygusal anlar yaşandı.

Şehit annesi:, "Rüyamda oğlumun artık çocukluk halini görüyorum"

Kahramanmaraş'ta şehit aileleri ve yakınları Şeyh Adil Mezarlığındaki şehitliği ziyaret etti. Şehitlik ziyaretinde 11 yıl önce şehit olan Jandarma Er Nurdoğan Zorgün'ün annesi Hatice Zorgün, Oğlum 11 yıl önce şehit oldu, rüyamda oğlumun artık çocukluk halini görüyorum dedi.

15 Temmuz etkinlikleri şehitlik ziyaretleri ile başladı

Elazığ'da 15 Temmuz etkinlikleri şehitlik ziyaretleri ile başladı.

Malatya’da Bayram namazı ve şehitlik ziyareti

Malatya'da Ramazan Bayramı namazı nedeniyle kentteki camilerde yoğunluk yaşandı.

Malatya’da şehitlik ziyaretleri duygusal anlar yaşattı

Malatya'da Ramazan Bayramı arefesinde şehitlik ve mezarlıklar ziyaret edilerek, hem mezarlara karanfil bırakıldı, hem de dualar edildi.

Kahramanmaraş’ın kurtuluşu 20 bin vatandaş ile kutlandı

Kahramanmaraş'ın 97'nci kurtuluş yıldönümü coşku içinde kutlanırken, Kahramanmaraş'ın kurtuluşunda büyük bir kahramanlık örneği sergileyen Sütçü İmam kabri başında dualarla anıldı, şehitlik ziyaret edildi.

Emniyet mensuplarından şehitlik ziyareti

Elazığ'da Türk polis teşkilatının 170. kuruluş yılı münasebetiyle İl Emniyet Müdürlüğü tarafından şehitlik ziyareti yapıldı.