Etiketler

Tarlasını sürerken 200 yıllık tahıl ambarı buldu

Elazığ'ın Baskil ilçesinde tarlasını traktörle süren çiftçinin pulluğuna 200 yıllık olduğu değerlendirilen tahıl ambarı takıldı.

Savaş müzesi hazırlıkları sürüyor

Beylerderesi Şehir Parkı içerisinde yer alacak Savunma Sanayi ve Savaş Makinaları Açık Hava Müzesinde çalışmalar sürüyor. Müzede tarihe tanıklık eden askeri teçhizatlar sergilenecek.

Eski savaş uçağı tır üzerinde Malatya’ya getirildi

Yeşilyurt Belediyesi'nin Beylerderesi Şehir Parkı projesi kapsamında sergilenecek Eskişehir'de uçuş süresi dolduğu için envanterden çıkartılan 1968 model F-4 Fantom savaş uçağı tır üzerinde Malatya'ya getirildi.

Özel pullar kervansaray buluşmalarında sergilenecek

Battalgazi Belediyesi tarafından Uluslararası Kervansaray Buluşmaları Melita'dan Battalgazi'ye Tarih-Arkeoloji-Kültür Sanat Günleri'nin 10'uncusu 14 Eylül Cuma günü kortej yürüyüşü ile başlayacak. Kervansaray Buluşmaları kapsamında 15 Eylül Cumartesi günü Malatya'dan gönderilen tüm mektuplar 'Özel Tarih Damgası' ile Kervansaray Buluşmaları konulu gönderilecek ve Kervansaray Buluşmaları kapsamında Ankara Pul Müzesinden getirilen özel pullar sergilenecek.

“Sanat Kareleri” fotoğrafları Kahramanmaraş Piazza’da sergilenecek

Kahramanmaraş'ta Sanat Kareleri konulu yarışmada dereceye giren fotoğraflar, 28 Temmuz Cumartesi günü, Piazza'da sanatseverlerin beğenisine sunuluyor.

Elbistan Kent Müzesi için envanter çalışması yapılacak

Restorasyon çalışmalarında sona gelinen Elbistan Kent Müzesi'nde sergilenecek tarihi ve kültürel eserler için envanter çalışmaları başladı.

Erzurum’da 23 Temmuz sergisi

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, Kazım Karabekir Paşa ve Rauf Orbay'ın silikonlu heykelleri Erzurum'da sergilenecek.

Milyonluk mücevherler Diyarbakır’da sergilenecek

Diyarbakır'da 27 Nisanda açılması planlanan 2. Mezopotamya Mücevher Fuarında 500 milyon lira değerinde altın, pırlanta ve değerli taş sergilenecek.

63 yıllık gazete baskı makinesi müzede sergilenecek

63 yıl önce Arapgir Postası gazetesinin basımı için Almanya'dan Malatya'ya getirilen gazete baskı makinesi müzede sergilenecek.

Tarihi Erzurum Kalesi’nde kazı çalışmaları sürüyor

Roma İmparatorluğu tarafından 2 bin 500 yıl önce yaptırılan ve daha sonra onlarca medeniyete ev sahipliği yapan Erzurum Kalesi'nde kazı çalışmaları devam ediyor. Kazıda çıkarılan tarihi eserler, açılacak olan Savaş Müzesi'nde sergilenecek.

Kayapınar Belediyesinden karma resim sergisi

Diyarbakır'ın Kayapınar İlçe Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğüne bağlı Cegerxwin Gençlik Kültür ve Sanat Merkezi bünyesinde faaliyet gösteren resim kursunda eğitim gören öğrencilerin hazırladığı resimler karma resim sergisi adı altında sergilenecek. 6 Ağustos tarihinde açılışı yapılacak sergide, eğitmen Mustafa Doğan ve 100'ü aşkın öğrencinin eserleri sergilenecek.

"81 İl 81 Bayrak" Projesi

Adıyaman Halide Edip Anaokulu tarafından kaşıklardan yapılan ve 19 Mayıs´ta 81 il 81 Bayrak projesi kapsamında sergilenecek olan Türk Bayrağı Samsun´a gönderildi.

Kabe-i muazzamanın örtüsü Elazığ’da sergilenecek

Yeryüzünün ilk mabedi, Müslümanların kıblegahı Kabe-i Şerifin kapısına ait tek parça halindeki mukaddes 3 örtüsünden birisi Elazığ Kültür Park Camii’nde sergilenecek.