Etiketler

Adana'da çevik kuvvet servisine bombalı saldırı

Adana'nın merkez Yüreğir ilçesinde çevik kuvvet polislerini taşıyan servis aracına bombalı saldırı düzenlendi. Çok sayıda yaralı var.

Dışı servis aracı içi kuaför salonu

Gaziantep’te berber olan Ahmet Adıgüzel, bir ay önce kuaför salonuna çevirdiği servis aracı ile müşterilerinin ayağına gidip, müşterilerini tıraş ediyor.

Büyükşehir’den Dünya Engelliler Günü’nde anlamlı program

Erzurum Büyükşehir Belediyesi, Dünya Engelliler Günü'ne özel anlamlı bir program düzenledi. Büyükşehir Belediyesi Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı Engelli Birimi tarafından gerçekleştirilen etkinliğe Erzurum Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Eyüp Tavlaşoğlu, AK Parti Erzurum İl Kadın Kolları Başkanı Av. Ayşe Deniz Çelik ve yönetim kurulu üyeleri, Kent Konseyi Engelliler Meclisi, sivil toplum kuruluşlarının yetkilileri ve engelli vatandaşlar katıldı. Başkan Vekili Tavlaşoğlu, burada yaptığı konuşmada, Çeşitli engellerine rağmen hayat mücadelesi veren, ekonomik ve sosyal hayatın içerisinde yer alan engelli vatandaşlarımızın her zaman yanındayız dedi. Her insan bir engelli adayıdır. İşte bu düşünceyi şiar edinip 'Aramızda hiçbir engel yok' diyerek vatandaşlarımızı meslek edindirme ve el sanatları kurslarıyla buluşturduk diyen Tavlaşoğlu, şunları kaydetti: İletişim seminerleri ve sportif faaliyetlerin yanı sıra çalışma hayatında yer almak isteyen engelli vatandaşlarımızın kamu ve özel sektörde istihdamına yardımcı olduk. Beyaz baston, işitme cihazı, akülü araç ve tekerlekli sandalye dağıtımı yaparak vatandaşlarımıza destek olmaya çalışıyoruz. Engelli Servis Aracımız, yavrularımızı okullarına, otistik engellilerimizi atlı terapiye, spor kurslarına ve hastanelere ücretsiz bir şekilde güvenle taşımaktadır. Hanımlara yönelik 'Ahşap Yakma sanatı' ve 'Çeyiz Ürünleri Hazırlama Sanatı' kurslarıyla kadınların ekonomik özgürlüklerini elde etmelerine katkıda bulunuyoruz. Bildiğiniz gibi geçtiğimiz yıllarda Erzurum'da hizmete açılan Akülü Araç Bakım ve Onarım Servisi, ülkemizin ender şehirlerinde bulunmaktadır. Görüldüğü gibi sosyal, ekonomik ve kültürel içerikli proje ve faaliyetlerimizde sizlerin problemlerine çözüm üretmeye çalışıyoruz. Konuşmaların ardından konserler düzenlendi, tiyatro gösteri davetlilerin beğenisine sunuldu. Bu arada programda Erzurum Kent Konseyi Engelliler Meclisi tarafından hazırlanan Erzurum'un ilk engelli araştırma raporu davetlilerle paylaşıldı.

Kulp’ta okul servislerine sıkı denetim

Diyarbakır'ın Kulp İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı ekipler okul servis araçlarını yakın takibe aldı. Öğrencilerin huzur ve güvenliği için ilçe genelinde başlatılan denetimlerde çok sayıda servis aracı incelendi, bazı şoförler hakkında tutanak tutuldu.

Servis aracının yavaş olması faciayı önledi

Diyarbakır'da meydana gelen trafik kazasında servis aracının yavaş olması faciayı önledi.

İnce’den korsanla mücadele çağrısı

Malatya Minibüsçüler ve Servisçiler Odası Başkanı Mesut İnce, Malatya'da 300'e yakın korsan servis aracının bulunduğunu aktararak, korsan araçlar ile yeteri kadar mücadele edilmediği takdirde servisçilerin kontak kapatacağını söyledi.

Servis minibüsünü gelin arabası yaptı

Adıyaman'da servis şoförü olan damat, ekmek teknesi olan servis aracını gelin arabası yaptı.

İşçileri taşıyan servis yoldan çıkarak bariyerlere çarptı: 7 yaralı

Sivas İl Özel İdaresi işçilerini taşıyan servis aracı yoldan çıkarak bariyerlere çarptı. Kazada 1'i ağır 7 işçi yaralandı

Tunceli’de trafik kazası: 1 ölü

Tunceli'de servis aracının çarptığı yaşlı adam hayatını kaybetti.

Karayolundaki göçük otomobili yuttu

Erzurum'da aniden bastıran sel merkez Yakutiye ilçesinin Çaykara Caddesi'nde göçüğe neden oldu. Park halinde bulunan otomobil göçüğe düştü. Sel sularının kapattığı köprü altındaki servis aracında mahsur kalan 13 öğrenci kurtarıldı.

Diyarbakır’ın Çermik ilçesi Karataş Mahallesi mevkisinde öğrencileri taşıyan servis aracı şarampole yuvarlandı. Yaralıların olduğu bölgeye çok sayıda ambulans sevk edildi.

IHAAW174254-ASA/07-05-2018 - Diyarbakır'ın Çermik ilçesi Karataş Mahallesi mevkisinde öğrencileri taşıyan servis aracı şarampole yuvarlandı. Yaralıların olduğu bölgeye çok sayıda ambulans sevk edildi. 07.05.2018 17:42:54 TSI NNNN

Çarpan kaçtı, gören kurtarmak için çırpındı

Sivas'ta karşıdan karşıya geçen köpeğe çarpan servis aracının şoförü kaçarken, olayı gören esnaf ise köpeği alıp veterinere götürdü. O anlar güvenlik kameralarına yansıdı.

Servis aracı öğrenciye çarptı

Adıyaman'ın Kahta ilçesinde öğrenci taşıyan servis minibüsü 7 yaşındaki bir öğrenciye çarptı.

Kulp belediyesinden anaokul öğrencilerine ücretsiz servis aracı

Kayyum atanan Diyarbakır'ın Kulp Belediyesi ücretsiz hastane servisi, ücretsiz sosyal hizmetleri araçlarından sonra ana okul öğrencileri için de ücretsiz servis aracını hizmete koydu.

Öğretmenleri taşıyan servis aracı devrildi: 4’ü ağır 16 yaralı

Diyarbakır'da öğretmenleri taşıyan servis aracının devrilmesi sonucu 4'ü ağır 16 kişi yaralandı.

Polis servis aracına bombalı saldırı: 12 yaralı  

Mersin'de polis servis aracına yönelik düzenlenen bombalı saldırıda 12 polis memuru yaralandı.  

Okul servisi ile yolcu minibüsü çarpıştı: 3’ü öğrenci 7 yaralı

Diyarbakır'da içinde öğrencilerin bulunduğu okul servis aracı ile yolcu minibüsü çarpıştı. Kazada, 3'ü öğrenci 7 kişi yaralandı.

Servis aracı şoförlüğü yeterlilik belgesi protokolünde imzalar atıldı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, ‘Ekim ayının sonunda, servis şoförlerimizi de kapsayacak alanlarda yeterliliklerin hazırlanması süreci tamamlanacak. Bu sürecin arkasından, akredite sınav belgelendirme merkezimizin akreditasyon çalışmalarını başlatacağız. Bu akreditasyon çalışmaları uluslararası kurallara ve kalite güvence sistemlerine uygun olarak yapılıyor’ dedi.

Engelli hastalar için özel servis aracı

Diyarbakır Gazi Yaşargil Eğitim Araştırma Hastanesi, kendi imkanlarıyla hastaneye gelemeyecek durumda olan hastaların sağlık hizmeti alabilmeleri için ücretsiz servis hizmeti veriyor. Bir telefon kadar uzakta olan servis hizmetinden bugüne kadar 192 hastanın faydalandığı belirtildi.

Çermik Kaymakamlığından diyaliz hastalarına ücretsiz servis aracı

Diyarbakır'ın Çermik İlçe Kaymakamlığı, diyaliz hastalarına ücretsiz servis aracı tahsis etti.

Malatya Emniyeti 8 okulda 112 servis şoförüne eğitim verdi

Malatya İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekipler Öğrenci Taşıma Güvenliği konulu toplantıda alınan kararlar doğrultusunda okul servis aracı şoförlerine yönelik toplam 8 okulda eğitim semineri düzenlerken 112 kişiye eğitim verdi.

Kulp Belediyesinde hastaneye ücretsiz ulaşım hizmeti

Diyarbakır'ın Kulp İlçe Belediyesi Başkan Vekili olarak görevlendirilen Kaymakam Fatih Dülgeroğlu'nun talimatıyla, hastaneye ücretsiz ulaşım servis aracı hizmet vermeye başladı.

Sivas Belediyesi’nden engellilere ücretsiz servis aracı

Sivas Belediyesince engellilerin ulaşımını kolay sağlaması amacıyla başlatılan projeyle, engelli bireyler evlerinden alınarak gidecekleri yere ulaştırılıyor.

Diyarbakır ve Mardin’de bombalı saldırı

Diyarbakır'ın Sur ilçesi Bağıvar Mahallesi'nde yaşanan patlamanın polis servis aracı geçerken yaşandığı belirtildi.

Bingöl'de şehit sayısı 7'ye yükseldi

Bingöl’de polis servis aracına bomba yüklü araçla düzenlenen terör saldırısında şehit sayısı 7’ye yükseldi.

Bingöl’de şehit sayısı arttı

Bingöl’de polisleri taşıyan servis aracına bomba yüklü araçla düzenlenen saldırıda şehit sayısı 6’ya yükseldi.