Etiketler

Sevgi evlerindeki çocuklar ziyaret edildi, hediyeler verildi

Elazığ'da Sevgi Evlerinde kalan çocuklara kışlık bot ve kaban hediye edildi.

Sevgi Evlerinde kalan çocuklarla etkinlik yapıyorlar

Erzincan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri tarafından sosyal sorumluluk projesi kapsamında Farkında Ol projesi ile sevgi evlerinde kalan çocuklarla çeşitli etkinlikler yapıyorlar.

AK Parti’den sevgi evlerine ziyaret

AK Parti Malatya İl Başkan Yardımcısı Kahraman Kavuk ve yönetim kurulu üyeleri, 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları günü nedeniyle Malatya MİAD sevgi evlerinde kalan çocukları ziyaret etti.

Sevgi Evleri’nde kalan çocuklar sünnet ettirildi

Elazığ'da, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüne bağlı Elazığ Sevgi Evleri Sitesinde kalan 4 çocuğun, Memur-Sen'e bağlı Sağlık-Sen tarafından sünnet ettirilerek, şölen düzenlendi.

AK Partili gençler ‘Sevgi Evlerini’ ziyaret etti

AK Parti Diyarbakır İl Gençlik Kolları üyeleri, Sevgi Evlerini ziyaret ederek, burada kalan çocuklarla bir araya geldi.

Sevgi Evlerinde kalan çocuklara iftar

Diyarbakır Yenişehir İlçe Belediyesi tarafından Sevgi Evlerinde kalan çocuklara ve öğretmenleri için iftar yemeği verildi.

Başarılı öğrenciler için karne kutlama programı

Malatya Valisi Ali Kaban'ın eşi Neriman Kaban'ın da katılımı ile Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne bağlı MİAD Sevgi Evleri, Çocuk Evleri ve Koordinasyon Merkezi Müdürlüğü ve Yetiştirme Yurdu Sevgi Evleri Müdürlüğündeki başarılı öğrenciler için yarıyıl karne kutlama programı düzenlendi.

Sevgi evleri çocukları ‘’Buzda Yeşeren Hayatlar’’ projesi ile buz pateni öğreniyor

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ve Gençlik ve Spor Bakanlığının ortak yürüttüğü Buzda Yeşeren Hayatlar adlı proje kapsamında Erzurum, Erzincan, Ağrı, Bingöl, Muş, Artvin, Kars ve Tunceli şehirlerinden gelen Sevgi Evi çocukları ve Yabancı uyruklu çocuklar buzda paten yapmayı öğreniyor.

Öğrenciler bir yıllık eserlerini sergilediler

Erzincan Aile ve Sosyal Politikalar il Müdürlüğü'ne başlı sevgi evlerinde kalan öğrenciler bir yıllık eserlerini sergileyerek Erzincan halkının beğenisine sundular.

Koruma altında bulunan çocuklara münazara yarışması

Malatya Miad Sevgi Evleri Sitesi, Çocuk Evleri Sitesi ve Çocuk Evleri Koordinasyon Merkezi Müdürlüğünde koruma ve bakım altında bulunan çocuklara yönelik münazara yarışması yapıldı.

Sevgi Evlerinde kalan çocuklara diş taraması

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi (CÜ) Diş Hekimliği Fakültesi öncülüğünde Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü işbirliği ile Sevgi Evlerinde kalan çocuklar diş taramasından geçirilerek kahramanlık belgesi verildi.

Sivas’ta Dünya Kız Çocukları günü kutlandı

Sivas'ta 11 Ekim Dünya Kız Çocukları Günü dolayısıyla Sevgi Evleri'nde kalan kız çocuklarına yönelik eğlence programı düzenlendi.

Dünya Kız Çocukları Günü Malatya’da kutlandı

11 Ekim Dünya Kız Çocukları günü dolayısıyla Malatya Valisi Kaban'ın eşi Neriman Kaban, Malatya Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne bağlı MİAD Sevgi Evlerinde kalan kız çocukları ile kahvaltıda bir araya geldi.

Malatyalı Tekstil Kralı Mahmut Çalık Malatya’da çeşitli temaslarda bulundu

Anateks Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Çalık Malatya'da çeşitli temaslarda bulundu. Çalık, kendi ismini taşıyan Yeşilyurt Mahmut Çalık Anadolu Lisesi ve Sevgi evlerini ziyaret etti. Tekstil devi Malatya'da çiçekler ve alkışlarla karşılandı.

"Şehirler ve Kültürler - Yörelerimiz" Projesi başvuruları başladı

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından düzenlenen Şehirler ve Kültürler-Yörelerimiz projesi başvuruları başladı. Bu yıl da Erzincan'dan yüzlerce genç proje kapsamında ülkemizin tarihi ve doğal güzelliklerini daha yakından tanıyabilecek. Proje hakkında bilgi veren Erzincan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Burak Mumcu Gençlik ve Spor Bakanlığı Proje ve Koordinasyon Müdürlüğü tarafından toplumun değişik kesimlerindeki gençlerimize yönelik çok sayıda proje yürütülmektedir. Sanayide çalışan çıraklardan kırsal kesimlerde yaşayan dezavantajlı gençlere, köy okullarında öğrenim gören çocuklardan sevgi evlerinde kalanlara, ceza ve infaz kurumlarındaki gençlerden ülkemizin her köşesindeki gençlerimize kadar geniş bir yelpazede uygulamaya konulan ulusal ve uluslararası projelerle bugüne kadar yüzbinlerce gencimize ulaşılmıştır. Her geçen yıl başta dezavantajlı gençlerimiz olmak üzere daha fazla sayıda gencimize ulaşmak için çalışmalara devam edilmektedir. Yine Bakanlığımızın diğer Birimleri vasıtasıyla başta gençlik merkezleri ve gençlik kampları olmak üzere değişik projelerle gençlerimize ulaşılmaktadır.

Sahipsiz çocuklar camiye sığındı

Adıyaman'da Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğüne bağlı yurt ve sevgi evlerinde kalan iki çocuk buradan kaçtı.

Bakan Tüfenkci’nin eşinden bayram ziyaretleri

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci'nin eşi Esra Tüfenkci, Kurban Bayramı öncesi Sevgi Evlerinde kalan çocuklarla bir araya geldi. Tüfenkci ayrıca şehit ailelerini de ziyaret etti.

Sevgi evlerinde kalan çocuklara eğlenceli trafik eğitimi

Sivas'ta Sevgi Evleri'nde kalan koruma altındaki çocuklar trafik kurallarını hem uygulamalı olarak öğreniyor, hem de gönüllerince eğleniyor.

Milletvekili Ilıcalı’dan miniklere anlamlı ziyaret

AK Parti Erzurum Milletvekili Prof. Dr. Mustafa Ilıcalı, Sevgi Evlerinde kalan minikleri ziyaret etti. Ilıcalı bu anlamlı ziyarette çocuklarla eğlenceli vakit geçirerek birlikte oyun oynadı.

Çalık’tan çocuk ve yaşlılara bayram ziyareti

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, Ramazan bayramı nedeniyle Sevgi Evlerinde kalan çocuklar ile Huzurevi'nde kalan yaşlıları ziyaret ederek bayramlaştı.

Başkan Polat kimsesiz çocuklar ile iftarda bir araya geldi

Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına bağlı MİAD Sevgi Evleri Çocuk Yuvası ve Kız Yetiştirme Yurdunda kalan kimsesiz ve korunmaya muhtaç çocuklarla iftar yemeğinde bir araya geldi.

Sivasspor’dan sevgi evlerinde kalan çocuklara sürpriz

Sivasspor'da futbolcular sevgi evlerinde kalan çocuklar ile bir araya gelerek çeşitli hediyeler verdi.

Sevgi Evleri’nde kalan çocuklar el sanatları sergisi açtı

Sivas'ta Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü'ne bağlı Sevgi Evleri Çocuk Yuvası ve Kız Yetiştirme Yurdu'nda kalan çocukların hazırladığı Geleneksel 5. El Sanatları Sergisi'nin açılışı yapıldı.

MİAD Sevgi evlerinde kalan çocuklardan sergi

MİAD Sevgi Evinde kalan çocuklar tarafından el sanatları ve ev tekstili sergisi açıldı.

Yetim çocukların piknik sevinci

İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Derneği Malatya İl Temsilciliği tarafından sevgi evlerinde kalan yetim çocuklar pikniğe götürüldü. Çocuklar piknikte eğlenceli dakikalar geçirdi.

Sevgi Evleri ile Yetiştirme Yurtlarında kalan öğrenciler ödüllendirildi

Sevgi Evleri ile Yetiştirme Yurtlarında kalan ve 2016-2017 yılı birinci döneminde başarılı olan öğrenciler düzenlenen programla ödüllendirildi.

Valilik konutunda en güzel iftar

Vali Murat Zorluoğlu ve eşi Sevcan Zorluoğlu Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne bağlı Sevgi Evlerinde kalan çocukları valilik konutunda iftarda ağırladılar.

Başkan Yanılmaz, miniklerle piknikte buluştu

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, Sevgi Evleri'nde kalan çocuklarla piknikte buluştu.

Özat ve Ekibi Kimsesiz Çocukları Ziyaret Etti

Elazığspor Teknik Direktörü Ümit Özat, teknik ekip ve futbolcular kimsesiz çocukların kaldığı sevgi evlerini ziyaret etti. Özat ve ekibinin hediye dağıttığı çocuklar neşeli dakikalar geçirdi.