Etiketler

Satranca gönül veren aile milli sporcu çıkardı

Elazığ'da yaşayan Seval ve Coşkun Genç çiftinin satranç sevgisi aşıladığı üç çocuklarından 15 yaşındaki Uğurcan Genç, 7 yılda katıldığı 100 turnuvada 25 kupa, 63 madalya kazanarak milli formayı giymeye hak kazandı.

Marangozun örnek tavşan sevgisi

Elazığ'da iş yerinde 100 tavşan besleyen marangoz Mustafa Yalçınkaya'nın hayvanlarıyla kurduğu bağ görenlerin ilgisini çekiyor.

Hayvan sevgisini aşılayan örnek proje

Elazığ Belediyesi tarafından başlatılan Her Okul Bir Hayvan Sahipleniyor projesi kapsamında bir okulda daha çocuklar hayvanlarla buluştu.

Erdoğan sevgisi büyüdükçe büyüdü evine sığmadı

Elazığ'ın Palu ilçesinde bir köyde yaşayan Mustafa Ergün'ün, hayranlık duyduğu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın fotoğrafları ile evini adete müzeye çevirirken, onun adının baş harflerini dağa yazdı, adına da bir park yaptırdı.

Hiç yürüyemiyordu, anne sevgisi ve emeği engelini aştırdı

Elazığ'da doğumda beynine oksijen gitmediği için yüzde 85 engelli olan Ayyüce Mutlu, doktorların tavsiyeleri, annesinin sevgi ve emeğiyle sayesinde engel oranı 49’a düştü.

Bekleme alanlarında kitap sevgisi aşılıyorlar

Elazığ'da, Genç Kızılay gönüllüleri, başlattıkları ‘Beklemede oku’ projesiyle farkındalık yaratmak için insanların yoğun bulunduğu alanlarda kitap okuyor.

'Ana kuzuları' süt koşusuna tanıklık ediyor

Elazığ'da anaokulu öğrencileri, değerler eğitimi kapsamında, kuzuların süt emmeleri için anneleriyle buluşturulma anına tanıklık ediyor.

İşitme engelli öğrencilerden Çanakkale şehitleri için duygulandıran klip

Elazığ'da işitme engelli öğrenciler, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 104. yıl dönümü dolayısıyla şehitler için klip hazırladı.

Annesi doğumdan sonra ölen kuzuyu, inek emziriyor

Elazığ'ın Ağın ilçesinde doğum yapan inek, kendi yavrusu ile annesi ölen kuzuya birlikte süt veriyor.

Dağa terk edilen yaşlı eşeğe sahip çıktı

Elazığ Fırat Üniversitesi Veteriner Fakültesi öğrencisi Türkan Ceylan (23), dağda soğuktan ve açlıktan bitkin halde bulduğu yaşlı eşeğe sahip çıktı.

Vefat eden Elazığspor hayranı Furkan'ı babası anlattı

Elazığ'da simit satarak hayranı olduğu Elazığspora destek olan ve ‘Bu takım hepimizin.’ paylaşımıyla futbol camiasının sevgisini kazanan Muhammed Furkan Gündüz'ün acılı babası Yaşar Gündüz, 16 yaşında kalp krizi sonucu yaşamını yitiren oğlunu anlattı.

Elazığ Eski Emniyet Müdürü Fahrettin Coşkun vefat etti

2008-2011 Döneminde Elazığ Emniyet Müdürlüğü görevi yapmış olan ve Elazığ halkının sevgisini kazanan Fahrettin Coşkun hayatını kaybetti.

Mevlid-i Nebi Gençlik Bilgi Yarışması tamamlandı

Erzincan'da üniversite öğrencileri arasında Hz. Peygamber sevgisini ve örnekliğini canlı tutmak, Mevlid-i Nebi Haftasına ilişkin bir farkındalık oluşturmak ve Diyanet İşleri Başkanlığının gençlere yönelik hizmetlerine ivme kazandırmak amacıyla 2018 yılı Mevlid-i Nebi etkinlikleri çerçevesinde düzenlediği Mevlid-i Nebi Gençlik Bilgi Yarışması tamamlandı.

Sevgi barınakları öğrencilere hayvan sevgisi aşılayacak

Sivas'ta 'Okul Sevgi Barınakları Projesi' kapsamında 6 anaokulun bahçesine küçük hayvan barınakları yapıldı. Barınaklara yerleştirilen hayvanlarla öğrencilere hayvan sevgisi, merhamet, sahiplik, demokrasi gibi değerlerin kazandırılması hedefleniyor.

’Minik Yiğidolar Takımına Sahip Çıkıyor’ projesi

'2023'e Doğru Eğitimde Dönüşüm Projesi' kapsamında kırsalda yaşayan çocukların Sivasspor sevgisi ile buluşturulması ve yaşadığı ili tanıması amacıyla Sivas Valiliği öncülüğünde, İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün koordinesinde başlatılan 'Minik Yiğidolar Takımına Sahip Çıkıyor Projesi' genişleyerek büyüyor.

Türk ve yabancı öğrencilere vatan sevgisi aşılanıyor

113 Suriye, 4 Afganistan ve 3 Irak uyruklu olmak üzere 120 muhacir öğrencinin bulunduğu Turgut Özal Kız Anadolu İmam Hatip Lisesinde öğrencilere vatan sevgisi aşılanıyor.

Vali Aydın Baruş’un hayvan sevgisi

Malatya Valisi Aydın Baruş, kentin maskotu olan sokak köpeğine elleri ile su içirdi.

Milletvekili Aydemir: ‘Birlik, ebedi dirliktir’

AK Parti Milletvekili İbrahim Aydemir, ''İslam Medeniyetini farklı, ayrıcalıklı ve muhteşem hale getiren esas Hak korku ve imanı, Hz. Peygamber sevgisi ve bağlılığıdır. Güzel ahlakı tamamlamak üzere cihana teşrif eden Hz. Peygamber sevgisi yüce milletimizin ruh temeli, onun çizdiği ufuk ise değişmez yol haritasıdır. Bizi asırlara hükümran kılan gücümüz O'nun tebliğ ve tebşir ettiği vahdet ve tevhid imanıdır.' dedi.

Yeşilyurt Belediyesinin ’Kalbimiz sokakta atıyor’ etkinliğine büyük ilgi

Yeşilyurt Belediyesinin doğadaki tüm canlıların yaşam hakkına sahip olduğu bilincini toplumda hakim kılmak ve özellikle çocuklara hayvan sevgisini aşılamak adına başlattığı 'Sev Beni' ve 'Şanslı' isimli sosyal sorumluluk projelerini tanıtmak amacıyla düzenlediği ' Kalbimiz Sokak'ta Atıyor' etkinliği yoğun ilgi altında gerçekleşti.

Okullarda çocuklara hayvan sevgisi anlatılıyor

Malatya Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Veteriner Şube Müdürlüğü tarafından çocuklara hayvan sevgisinin erken yaşlarda kazandırılması amacıyla eğitim çalışmaları yapılıyor.

Mobilya ustası ile ‘Boncuk’un şaşırtan dostluğu

Elazığ'da, mobilya atölyesi işleten Kenan Kılıç'ın atölyesinde beslediği ve ‘Boncuk’ adını verdiği ördek ile kurduğu dostluk görenleri şaşırtıyor.

Özmen: "Cumhurbaşkanımız Diyarbakır’a sevgisini bir kez daha gösterdi"

Memleketçi Sanayici ve İşadamları Derneği (MİSİAD) Diyarbakır İl Başkanı Fırat Özmen, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kente gelişiyle ilgili, Cumhurbaşkanımız Diyarbakır'a sevgisini bir kez daha gösterdi dedi.

Yeşilyurt Belediyesi’nden yeni bir proje daha

Yeşilyurt Belediyesi tarafından ilkokul öğrencilerine hayvan sevgisini aşılamak ve tüm canlıların yaşama hakkına sahip olduğu bilincini yerleştirme adına 'Sev Beni' projesi başlatıldı.

Palandöken Belediyesi, minik öğrencilerle fidan dikti

Palandöken Belediyesi, çevre bilincinin gelişmesi ve ağaç sevgisinin aşılanması amacıyla fidan dikme etkinliği düzenledi.

Başkan Orhan: “Sağlıklı nesiller vatan sevgisiyle mümkündür”

Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, 2018-2019 eğitim öğretim yılının başlaması münasebetiyle bir mesaj yayımladı. Öğrencilerin öncelikli olarak vatan ve millet bütünlüğünün sağlanmasına yönelik bilinç aşılanması gerektiğini söyleyen Başkan Orhan, sağlıklı nesillerin ancak bu yolla mümkün olacağını dile getirdi.

Böylesini ancak Türkler yazabilirdi

Malatya'da yaşayan Nusret Başyiğit, 6 bin mısralık şiir yazdı. Amatör şair, 'Vatan Sevgisi' üzerine yazdığı şiirini 200 metre uzunluğundaki kağıda sığdırabildi.

Engellilerden Toprak’a yoğun ilgi

Adıyaman'ın Kahta ilçesinde turistik sanat çarşısını inceleyen Kahta Belediye Başkanı Abdurrahman Toprak, engellilerin sevgisi ile karşılaştı.

Türkiye’yi hüzne boğmuştu

Ölen eşine sevgisi ve eşinin mezarında yaptığı çekimlerde sosyal medyada fenomen hale gelen Sivaslı Halit Yıldız, hesabının çalınmasının ardından şahsına ve ailesine karşı yapılan çirkin saldırılar sonrası sosyal medya hesabını kapattı.

Çocukların Atatürk sevgisi

Sivas'ın Altınyayla ilçesinde çocuklar, Hititlerin ilk başkenti Sarissa antik kentinden birlik ve beraberlik mesajı verdi.

Türkiye bu sevgiyi konuşuyor

Ölen eşine sevgisi ve eşinin mezarında çektiği fotoğraflarla sosyal medyada tanınan Sivaslı Halil Yıldız'ın takipçi sayısı bir haftada 60 bini geçti. Eşini unutamadığını belirten Yıldız, Onsuz yaşanmıyor. Onu çok fazla özlüyorum. Her tarafta gözümün önünde dedi.