Etiketler

Anaokulu öğrencilerine yerinde 'Sıfır Atık' eğitimi

Elazığ Belediyesi tarafından Sıfır Atık projesi kapsamında ana okulu öğrencileri, geri dönüşüm tesislerine götürülerek bilgilendirme eğitimi verildi.

Şehir Hastanesi personeline 'Sıfır Atık' eğitimi

Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi'nde, 'Sıfır Atık Hedefi' kapsamında, çalışanlara yönelik eğitim çalışmasının devam ettiği ve Tıbbi Atıkların Kontrol Yönetmeliğinin tüm hükümlerinin yerine getirildiği bildirildi.

Yapay Zekalı Temelli Katı Atık projesi ile finale kaldılar

Elazığ'da 2 üniversite öğrencisi, sıfır atık projesine destek vermek amacıyla yapıp adına Vatoz dedikleri 'Yapay Zeka Temelli Katı Atık Ayrıştırma' projesi ile yarı finalde birinci olarak, Teknofest'de finalde yarışmaya hak kazandı.

Dışı akvaryum içi katı atık ayrıştırma makinesi 'Vatoz'

Elazığ'da 2 üniversite öğrencisi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın himayesinde başlatılan Sıfır Atık Projesine destek vermek için dışı akvaryum görünümlü yapay zekalı katı atık ayrıştırma makinesi yaptı.

Kadınlar ‘sıfır atık’ dedi, eski kumaşlar torbaya dönüştü

Elazığ'da düzenlenen kursta bir araya gelen bir grup ev hanımı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan himayesinde yürütülen ‘Sıfır Atık Projesi’ne destek amacıyla, eski giysi ve perdelerden renk renk bez torbalar dikiyor.

AK Parti’de sıfır atık projesi

AK Parti Malatya İl Başkanlığında 'Sıfır Atık Projesi' kapsamında 14 ayda yaklaşık 1 ton kağıt toplandı.

Tekstil atıkları bez çanta ve fileye dönüşüyor

Bingöl'de bir araya gelen kadınlar, tekstil atıklarını 'Sıfır Atık Projesi' kapsamında bez çanta ve fileye dönüştürmek için çalışmalara başladı.

Öğrenciler 20 gün atmadı, poşet poşet geri dönüşüme gitti

Elazığ'da yurtta kalan öğrenciler,Sıfır Atık projesine katkı olsun diye 20 gün su şişelerini atmayınca 10 bin adet pet şişe toplanarak, poşetlerle geri dönüşüme gönderildi.

Öğrencilere çevre ve geri dönüşüm eğitimleri devam ediyor

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesinin okullarda Sıfır Atık Projesi kapsamında başlattığı çevre, evsel atıkların geri dönüşüme kazandırılması ile atık pil eğitimleri devam ediyor.

Ambalaj atıkları yönetimi ve sıfır atık projesi bilgilendirme eğitimi verildi

Erzincan'da Ambalaj Atıkları Yönetimi Ve Sıfır Atık Projesi uygulamaları ile ilgili belediyelere bilgilendirme eğitimi verildi.

Erzincan’da minik öğrencilere atık bilgilendirme eğitimi verildi

Erzincan'da minik öğrencilere atık bilgilendirme eğitimi verildi. Erzincan Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından, çevre bilinci oluşturmak ve Sıfır Atık Projesi kapsamında bilgilendirme yapmak amacıyla Meysun Ana Anaokulu öğrencilerine eğitim verildi.

Lice’de ‘Sıfır Atık Projesi’ devam ediyor

Diyarbakır'ın Lice İlçe Belediyesi tarafından hayata geçirilen Sıfır Atık Projesi kapsamında kurumların atıkları geçici atık depolama alalında ayrıştırılarak geri dönüşüme kazandırılıyor.

Okulda atıklar puana dönüşüyor, alışverişte kullanılıyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın himayesinde başlatılan sıfır atık projesi kapsamında Elazığ'da bir ilkokula kurulan Atık Matik ile öğrenciler plastik atığı geri dönüşüme kazandırıp puan toplayarak kantinde kullanmaya başladı.

Erzurum’da ‘Sıfır Atık’ semineri

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın himayesinde başlatılan ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca yürütülüp Türkiye'deki bütün kamu kurum kuruluşları ile hastane, okul, üniversite, otel, terminal gibi birçok yer ve merkezde uygulanmaya başlanan Sıfır Atık Projesi kapsamında Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler (AÇSH) İl Müdürlüğü personeline yönelik seminer düzenlendi.

Dört yılda 60 bin öğrenciye ‘çer-çöp sıfır atık’ eğitimi verildi

Yeşilyurt Belediyesi, Çer-Çöp Sıfır Atık Projesi kapsamında toplam 60 bin öğrenciye 'Çer-Çöp Sıfır Atık' eğitimi verdi.

Öğrencilere çevre ve geri dönüşüm eğitimi

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, 2018-2019 eğitim ve öğretim döneminin başlamasıyla 'Sıfır Atık Projesi' kapsamında okullarda çevre, evsel atıkların geri dönüşüme kazandırılması ile atık pil konularında bilgilendirme çalışmalarına başladı.

Vali Azizoğlu: “Temiz bir dünya için sıfır atık”

İsrafın önlenmesi, kaynakların daha verimli kullanılması, oluşan atığın miktarının azaltılması, etkin toplama sisteminin kurulması ve atıkların geri dönüştürülmesini kapsayan 'Sıfır Atık Projesi' Erzurum'da tüm hızıyla devam ediyor

Büyükşehir 5 ton 248 kilogram atık toplayarak il birincisi oldu

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın himayesinde yürütülen Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın organize ettiği, Sıfır Atık Projesi kapsamında mart-ağustos ayları arasındaki zaman diliminde topladığı 5 ton 248 kilogram atık miktarıyla il birincisi oldu.

Sıfır atık konteynerlerine kameralı koruma

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın himayesinde başlatılan Sıfır Atık Projesi kapsamında Sivas Belediyesi tarafından kentin belirli noktaların sıfır atık toplama konteynerleri yerleştirildi. Konteynerlere farklı maddeler atılmaması için 24 saat güvenlik kamerasıyla korunacak.

Büyükşehir’den sıfır atık atağı

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, bünyesine bağlı tüm müdürlüklerde sıfır atık projesini hayata geçirdi.

Gül ailesi Sivas’ta kadınlarla bir araya geldi.

Sivas Valisi Davut Gül ve eşi Gülden Gül, Sıfır Atık projesi ve Okuma Yazma seferberliği ve Sivas'ta devam eden kamu yatırımlarını değerlendirmek üzere Sivas'ta toplumun her kesiminden davetli kadınlarla bir araya geldi.

Yeşilyurt’ta 55 bin öğrenciye çevre bilinci eğitimi verildi

Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, 'Çer-Çöp Sıfır Atık Projesi' kapsamında 55 bin öğrenciye çevre bilinci eğitimi verildiğini söyledi.

‘Sıfır Atık’ projesinde Diyarbakır’da başarı sağlandı

Tüm yurtta 81 ilde eşzamanlı olarak hayata geçirilen Sıfır Atık projesi çerçevesinde Diyarbakır'da bir ay içerisinde büyük başarı sağlandı. Proje kapsamında kent genelinde yaklaşık 65 ton kağıt, 15 ton plastik, 7 ton cam ve 1,5 ton metal atık geri dönüşüme kazandırıldı.

Lice Belediyesi sıfır atık projesinin startını verdi

Diyarbakır'ın Lice İlçe Belediyesi, sıfır atık projesini hayata geçirdi.

Kulplu öğrenciler geri dönüşüm fabrikasını gezdi

Diyarbakır'ın Kulp İlçe Belediye Başkanlığı öncülüğünde başlatılan ve bütün kurumların destek sunduğu 'Sıfır Atık Projesi' kapsamında çeşitli okullarda eğitim gören öğrencilerin katılımıyla Diyarbakır il merkezinde bulunan geri dönüşüm fabrikasına gezi organizasyonu düzenlendi.

Kulp’ta ‘Sıfır Atık Projesi’ ile ilgili bilgilendirme eğitimi

Diyarbakır'ın Kulp ilçesinde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan tarafından himaye edilen Sıfır Atık Projesi hayata geçirildi.

Sıfır Atık Projesi’ne ilk destek ÇEDAŞ’tan

Çamlıbel Elektrik Dağıtım A.Ş. (ÇEDAŞ) Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan himayesinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından başlatılan Sıfır Atık Projesi'ne elektrik dağıtım sektöründe destek olan ilk şirket olarak bir ilke imza attı. Sıfır Atık Projesi'yle, kaynakların daha verimli kullanılmasını ve şirket bünyesinde ortaya çıkan atık miktarlarının azaltılmasını hedefleyen ÇEDAŞ, etkin toplama sisteminin kurularak atıkların geri dönüştürülmesi ile ekonomik kazanç sağlamayı ve doğanın korunmasını amaçlıyor.

Tunceli’de “Sıfır Atık" toplantısı

Tunceli'de Sıfır Atık projesinin tanıtım toplantısı yapıldı.

Diyarbakır’da Sıfır Atık Projesi toplantısı

Diyarbakır'da atıkların kontrol altına alınması, gelecek nesillere temiz ve gelişmiş bir dünya bırakılması hedefi doğrultusunda başlatılan 'Sıfır Atık Projesi'nin toplantısı yapıldı. Toplantıda konuşan Vali Hasan Basri Güzeloğlu, Bir ton atık kağıdı kazandığımızda, dönüşüme konu yaptığımızda yaklaşık 20 ağaç kesilmekten kurtuluyor. Bu kadar basit dedi.

Bingöl’de ‘Sıfır Atık Projesi’

BİNGÖL (İHA) – Bingöl'de 'Sıfır Atık Projesi'nin yaygınlaştırılması için toplantı düzenlendi.