Etiketler

Sığınmacılar SIHHAT projesi ile şifaya kavuşuyor

Halk Sağlığı Genel Müdürü Fatih Kara, 'Ülkemize göçle gelenlere belli bir standartta hizmet vererek dünyaya da örnek olmaya devam ediyoruz.' dedi.

ABBM’den, “Suriyeli Sığınmacılar” Konferansı

Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) Avrupa Birliği Bilgi Merkezi (ABBM), Atatürk Üniversitesi Hukuk Fakültesi işbirliğiyle, AB-Türkiye İlişkileri ve Suriyeli Sığınmacılar konulu bir konferans düzenledi.

Üniversite öğrencilerinden yabancı uyruklu sığınmacılara yardım

Oltu Sosyal Hizmetler Müdürlüğü ve Atatürk Üniversitesi Oltu Beşeri ve Sosyal Bilimleri Fakültesi Sosyal Hizmetler birinci sınıf öğrencileri, sığınmacı olarak Erzurum'da yaşayan yabancı uyruklu dar gelirli ailelere kıyafet yardımında bulundular.

Üniversite öğrencilerinden yabancı uyruklu sığınmacılara yardım

Oltu Sosyal Hizmetler Müdürlüğü ve Atatürk Üniversitesi Oltu Beşeri ve Sosyal Bilimleri Fakültesi Sosyal Hizmetler birinci sınıf öğrencileri, sığınmacı olarak Erzurum'da yaşayan yabancı uyruklu dar gelirli ailelere kıyafet yardımında bulundular.

Müsteşar Yardımcısı Erdil Vali Kalkancı’yla bir araya geldi

Çeşitli ziyaret ve Suriyeli sığınmacıların bulunduğu Çadırkentte incelemelerde bulunmak üzere Adıyaman'a gelen İçişleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Tayyip Sabri Erdil, Adıyaman programı kapsamında beraberindeki heyetle birlikte Vali Nurullah Naci Kalkancı'yı makamında ziyaret etti.

Suriyeli sığınmacılara 100 ton odun yardımı

Ülkelerindeki iç savaştan kaçarak Elazığ'da yaşamını sürdüren Suriyeli sığınmacılara İnsani Yardım Derneğince yaklaşık 100 ton odun yardımı yapıldı.

Malatya’da yaşayan Suriyeliler gönüllü askerlik için başvuru yaptı

Malatya'da yaşayan Suriyeli sığınmacılar 'Zeytin Dalı Harekatı'na destek olmak amacıyla gönüllü askerlik başvurusu yaptı.

Afrinli sığınmacıların gözü Zeytin Dalı Harekatı’nda

Adıyaman'da yaşayan Afrinli sığınmacılar Türk Silahlı Kuvvetleri'nin düzenlediği Zeytin Dalı Harekatı'na tam destek veriyor.

Esra Tüfenkci Suriyeli sığınmacıları unutmadı

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci'nin eşi Esra Tüfenkci, konteyner kentte barınan Suriyeli sığınmacıları ziyaret etti.

BYEGM’nin seminerine Diyarbakır’daki basın mensupları da katılacak

Başbakanlık Basın-Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü (BYEGM) ile Sığınmacılar ve Göçmenlerle Dayanışma Derneği (SGDD)'nin koordinasyonu ile düzenlenen Göç ve Mültecilik Konularında Bilgi ve Farkındalık Arttırma projesi kapsamında, Antalya'da basın mensuplarına yönelik bilgilendirme ve eğitim seminerleri verilecek.

Güzel: “Biz Ensar’ız, onlar Muhacir“

Erzurum Kalkınma Vakfı (ERVAK) Başkanı Erdal Güzel, sığınmacılara yönelik olarak bazı kesimlerin ortaya koydukları tavır, tutum ve davranışları eleştirdi. Güzel, Münferit bir takım olayları genele mal etmemek lazım. Onlar bize Allah'ın emanetidir dedi.

Duyan oraya koştu

Malatya'da para ve gıda yardımı yapılacağını duyan kentteki Suriyeli sığınmacılar, soluğu Sığınmacılar ve Göçmenler Dayanışma Derneğinde aldı. İzdihamın yaşandığı yardım kuyruğuna polis müdahale etti.

Vali Kalkancı Suriyeli misafirleri dinledi

Adıyaman Valisi Nurullah Naci Kalkancı, çadırkentte kalan Suriyeli sığınmacılar ile görüştü.

Malatya Valisi Toprak,MABEK "te kalan Suriyelilerle iftar açtı

Malatya Valisi Mustafa Toprak ve eşi Selime Toprak ile birlikte Suriyeli sığınmacıların barındırıldığı (MABEK) Malatya Beydağı Konaklama Tesislerinde misafir edilen Suriyelilerle iftar açtı.

Mültecilere 4,6 milyon liralık sosyal yardım

Malatya Büyükşehir Belediyesi başta Türkiye'ye sığınan Suriyeliler olmak üzere, bölgedeki sığınmacılara 2014-2016 yılları arasında 4,6 milyon liralık sosyal yardımda bulundu.

Adıyaman büyük bir sempozyuma ev sahipliği yapacak

Adıyaman gerçekleştirilecek olan sempozyuma çeşitli ülkelerden 120 akademisyen katılırken, ülkelerdeki Suriyeli sığınmacıların durumu tartışılacak.

Vali Toprak Suriyelilerin sorunlarını dinledi

Malatya Valisi Mustafa Toprak, Suriyeli sığınmacıların barındırıldığı Malatya Beydağı Konaklama Tesislerini ziyaret ederek, Suriyelilerin sorun ve sıkıntılarını dinledi.

11 ülkeden 31 kişiye seminer...

Elazığ'da 11 farklı ülkeden 31 kişiye, Gençlik Çalışmaları Bağlamında Sığınmacılar İçin Dahil Edici Eğitim Stratejisi semineri verildi.

Sığınmacılar ile mahalleli iftarda buluştu

Elazığ'da belediye tarafından düzenlenen mahalle iftarından Suriyeli sığınmacılar ile mahalleli iftarda buluştu.

Valilik Suriyelilere Sahip Çıkıyor

Suriyeli sığınmacıların daha iyi şartlarda yaşamalarını sağlamak amacıyla resmi kurumlar ve sivil toplum örgütlerinden oluşan bir kurul oluşturdu.

Müsiad Üyeleri Suriyeli Sığınmacılarla

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Elazığ Şubesi, ülkelerindeki olaylardan kaçarak Türkiye’ye sığınan Suriyelilerle Malatya’da birlikte oruçlarını açtı.