Etiketler

‘Çanakkale Şehitlerine’ şiir okuma yarışması

Elazığ'ın Palu ilçesinde liseler arası ‘Çanakkale Şehitlerine’ şiir okuma yarışması yapıldı.

“Kudüs Özgür Olmalı” şiir yarışması sonuçlandı

Malatya'da liselerarası gerçekleşen Kudüs Özgür Olmalı şiir yarışması sonuçlandı. Yarışmayı Tecde Anadolu Lisesinden Batuhan Yılmaz kazandı.

Dadaş Ortaokulu’ndan Mevlid-i Nebi etkinliği ve Kırk Şair Kırk Şiir yarışması

Erzurum'un Yakutiye İlçesinde bulunan Dadaş Ortaokulu'nda Peygamber Efendimizin 1446. Doğum Yılı münasebetiyle Mevlid-i Nebi programı düzenlendi.

TYB Erzurum gençlikten Dağsoy, Türkiye ikincisi oldu

İstanbul'un fethinin 564. yıldönümü dolayısıyla fetih coşkusunu birlikte yaşamak ve gençlerin tarih bilincine katkı sunmak için bu yıl ikincisi gerçekleştirilen Fetih Nesli Olmak ve Fatih konulu Türkiye geneli liseler arası şiir yarışmasında Türkiye Yazarlar Birliği (TYB) Erzurum gençlikten Muhammed Eftal Dağsoy, Türkiye ikincisi oldu.

Başkan Kutlu başarılı öğrencileri bisikletle ödüllendirdi

Adıyaman Belediye Başkanı Hüsrev Kutlu, 23 Nisan'da gerçekleştirilen atletizm yarışması ile şiir yarışmasında dereceye giren öğrencilere bisiklet hediye etti.

Malatya’nın 13 ilçesinden 34 öğrenci Çanakkale Şehitliğini gezdi

Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından, liselerarası Çanakkale konulu şiir yarışmasında dereceye giren öğrencilere yönelik Çanakkale Şehitliği gezisi düzenledi. Malatya'nın 13 ilçesinden seçilen 34 öğrenci, ilk kez Çanakkale Şehitliğini görmenin heyecanını yaşadı.

Çanakkale şiir yarışmasının sonuçları açıklandı

Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi tarafından düzenlenen liselerarası Çanakkale konulu şiir yarışmasının sonuçları açıklandı. Yarışmada dereceye girenlere verilecek ödüllerin yanı sıra yarışmaya katılan 40 öğrenciyle Çanakkale gezisi de düzenlenecek.

Erzurum’un kurtuluşu Sultanbeyli ’de coşkuyla kutlandı

Erzurum'un düşman işgalinden kurtuluşunun 99 . yıldönümü,ve Sultanbeyli Erzurumlular Derneği Gençlik kollarının Düzenlendiği 15, Temmuz Konulu Şiir Yarışması Ödül Töreni Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi'nde düzenlenen etkinlikle kutlandı.

Şampiyon Aşkale’den

Erzurum'da 18 Mart Çanakkale Şehitlerini anma haftası nedeni ile İlköğretim sınıfları düzeyinde düzenlenen şiir yarışmasının şampiyonu Aşkale'den çıktı.

"Çanakkale" konulu şiir yarışması düzenlenecek

Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından Çanakkale konulu şiir yarışması düzenlenecek.

Sultanbeyli Erzurumlular Derneği’nden ‘15 Temmuz’ konulu şiir yarışması

Sultanbeyli Erzurumlular Derneği Gençlik kolları ile Sultanbeyli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Liselerde 15 Temmuz konulu şiir yarışması başlattı. Dereceye giren öğrencilere çeşitli hediyeler verilecek.

Ertaş, “Cumhurbaşkanımızın himayelerinde liseliler destan yazacak”

Cumhurbaşkanlığının himayelerinde Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği, Milli Eğitim Bakanlığı ve Türk Dil Kurumu işbirliğiyle Türkiye'nin Darbeler tarihi ve 15 Temmuz Millî İrade Zaferi konulu liseler arası deneme, hikye ve şiir yarışması düzenleniyor.