Etiketler

İçişleri Bakanlığından 18 yaş altı ve 65 yaş üstü için genelge

İçişleri Bakanlığı 81 il valiliğine '18 yaş altı ve 65 yaş ve üzeri kişilerin sokağa çıkma kısıtlaması' konulu genelge gönderdi.

YKS'ye girecek öğrenciler dikkat! Bu haber sizi ilgilendiriyor

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri, Yükseköğretim Kurumları Sınavı'na (YKS) girecek öğrenciler için sokağa çıkma yasağının olduğu 30 Mayıs Cumartesi günü saat 10.00 ile 17.00 arasında il ve ilçe nüfus müdürlüklerinin faaliyet göstereceğini açıkladı.

15 ilde hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması olacak

İçişleri Bakanlığı yayımladığı genelgeyle, 14 büyükşehir ve Zonguldak'ta 29 Mayıs saat 24.00 ile 31 Mayıs saat 24.00 arasında sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacağını açıkladı.

Bakan Koca'dan sokağa çıkma kısıtlamasıyla ilgili açıklama

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 15-20 yaş grubunun, 65 yaş üstü vatandaşların ve 14 yaş altı çocuklarının sokağa çıkma kısıtlamasını içermediğini bildirdi.

Elazığ'da pompalı ve tabancalı saldırı! Ölü ve yaralılar var

Elazığ'da sokağa çıkma kısıtlamasının bitmesine dakikalar kala bir araca düzenlenen silahlı saldırı da 1 kişi öldü, 2 kişi yaralandı.

Sokağa çıkan 40 kişiye para cezası kesildi

Elazığ'da son günde sokağa çıkma kısıtlamasını ihlal eden 40 kişiye 126 bin TL para cezası uygulandı.

Elazığ havadan görüntülendi

Ülke genelinde olduğu gibi Elazığ'da da sokağa çıkma kısıtlaması devam ederken, caddelerin boş kaldığı şehir havadan görüntülendi.

Sokağa çıkan 37 kişiye para cezası kesildi

Elazığ'da bugün sokağa çıkma kısıtlamasını ihlal eden 37 kişiye 116 bin 550 TL para cezası uygulandı.

Sokağa çıkma kısıtlamasına uymayanlara ceza yağdı

Elazığ'da sokağa çıkma kısıtlamasını ihlal eden 17 kişiye 53 bin 550 TL para cezası uygulandı.

Elazığ'da hareketli anlar

Elazığ'da sokağa çıkma kısıtlamasını ihlal eden iki kişi polisi görünce otomobille kaçtı.

Elazığ sokağa çıkma kısıtlamasıyla sessizliğe büründü

Ülke genelinde olduğu gibi Elazığ'da da başlayan sokağa çıkma kısıtlamasıyla birlikte kent sessizliğe büründü.

4 günlük sokağa çıkma kısıtlamasında neler hangi saatte açık olacak?

Koronavirüs tedbirleri kapsamında 81 ilde 4 gün uygulanacak olan sokağa çıkma kısıtlaması başladı.

Mezarlıklara bayram ziyareti

Elazığ'da sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle arefe ve bayramda mezarlıklara gidemeyecek olan vatandaşlar, bugün giderek dua etti.

Bayram öncesi sosyal mesafeli tel kadayıf kuyruğu

Ülke genelinde olduğu gibi Elazığ'da da bayram ve sokağa çıkma kısıtlaması öncesinde alışverişe çıkan vatandaşların tel kadayıf için kuyruk oluşturmaları dikkat çekti.

Bayramda ücretsiz ulaşım hizmeti

Elazığ Belediyesi arife günü ve Ramazan Bayramı boyunca uygulanacak olan sokağa çıkma yasağı süresince sağlık çalışanları ve güvenlik görevlileri ile sokağa çıkma muafiyeti olan vatandaşlara yönelik ücretsiz ulaşım hizmeti verecek.

Mezarlıklarda koronavirüs tedbirleri

Elazığ Belediyesi, koronavirüs tedbirleri kapsamında 4 günlük sokağa çıkma yasağının uygulanacağı Ramazan Bayramı öncesinde vatandaşlar tarafından yoğun olarak ziyaret edilen mezarlık alanlarında tedbirlerini arttırdı.

18 yaşındaki Berkay, dışarı çıkar çıkmaz işinin başına geçti

Koronavirüs tedbirleri kapsamında Elazığ'da bugün geçici süreliğine izin verilerek sokağa çıkan ve kuaförde kalfa olarak çalışan 18 yaşındaki Berkay Demir, dışarı çıkar çıkmaz işinin başına dönerek müşterilerini tıraş etti.

Muhtardan mahalle mezarlığına 'vefa' hizmeti

Elazığ'da Covid-19 salgını sürecinde 65 yaş üstünün taleplerini yerine getiren bir mahalle muhtarı, sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle mezarlıkların ziyaret edilemeyecek olması nedeniyle, otları kesti, kabirlerin üzerini temizleyerek vefa hizmeti gerçekleştirdi.

Elazığ'da çocuklar ikinci kez sokağa çıktı

Koronavirüs (Covid-19) salgını tedbirleri kapsamında Elazığ'da bugün geçici süreliğine izin verilerek sokağa çıkan çocuklardan 8 ile 10 yaşlarındaki 3 arkadaş ilk iş olarak hayvanları besledi.

İçişleri Bakanlığından 'bayram' genelgesi

İçişleri Bakanlığı 81 ilin valiliğine 22 Mayıs saat 00.00 ile 26 Mayıs 00.00 arasında uygulanacak sokağa çıkma kısıtlamasıyla ilgili genelge gönderdi.

65 yaş ve üzeri vatandaşlar yeniden sokağa çıktı

Elazığ'da koronavirüs salgını sürecinde uzun süre evde kalan 65 yaş ve üstü vatandaşlar, sokağa çıkma kısıtlamasının ikinci kez kaldırılmasının ardından güneşli havanın tadını çıkardı.

Banka şubeleri 15 ilde 18 Mayıs günü kapalı olacak

Türkiye Bankalar Birliği (TBB) sokağa çıkma kısıtlaması getirilen 15 ildeki banka şubelerinin 18 Mayıs günü kapalı olacağını duyurdu.

Bakanlıktan 81 il valiliğine ek genelge!

Son dakika haberi: İçişleri Bakanlığı 81 İl Valiliğine 'Sokağa Çıkma Kısıtlaması' ile ilgili ek genelge gönderdi.

16-17-18-19 Mayıs’ta sokağa çıkma kısıtlaması getirildi

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, video konferans yöntemiyle toplandı. Toplantıda normalleşme adımları atılırken 19 Mayıs haftasında 4 günlük sokağa çıkma kısıtlaması getirildi.

Sokağa çıkma kısıtlamasının detayları belli oldu!

Son dakika haberi: İçişleri Bakanlığı, hafta sonu 24 ilde uygulanacak sokağa çıkma kısıtlamasıyla ilgili 81 il valiliğine genelge gönderdi.

İçişleri Bakanlığı'ndan yeni genelge

Son dakika haberi: İçişleri Bakanlığı 81 İl Valiliğine '65 Yaş ve Üzeri ile 20 Yaş Altı Vatandaşların Sokağa Çıkma Kısıtlaması İstisnası' konulu genelge gönderdi.

Türk halkı market alışverişinde son dakikacı

23 Nisan ve 1 Mayıs tarihleri itibarıyla sokağa çıkma yasağı öncesinde en çok alınan ürünler alkolsüz içecekler, kahvaltılık ürünler ve ekmek oldu.

Sokağa çıkma kısıtlaması bu gece saat 24.00’te sona erecek

İçişleri Bakanlığı, yeni tip korona virüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında; 30 Nisan 2020 tarihinde saat 24.00 itibarıyla 31 ilde başlayan sokağa çıkma kısıtlaması bu gece saat 24.00'da sona ereceğini açıkladı.

'Çok daha sert adımlar atacağız'

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, 'Fırsatçılara şunu söylüyorum; koronavirüs süreci, yoğunluk, sokağa çıkma yasakları, normalleşme süreci başlasın, bakanlığım adına söylüyorum ki çok daha sert adımlar atacağız' dedi.

Doğum günü sürprizleri devam ediyor

Elazığ'ın Ağın ilçesinde bir köyde yalnız yaşayan koronavirüs tedbirleri kapsamında sokağa çıkma kısıtlaması bulunan 76 yaşındaki Saim Kasapoğlu'na, doğum günü sürprizi yapıldı.